Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Niedobory witaminy D. Jak uzupełnić
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
W badaniach wyszło mi niedawno,że mam znaczne niedobory witaminy D3.Zastanawiam się w jaki sposób można to uzupełnić ;/
Dietą nie za bardzo z uwagi na to,że niewielke produktów zawiera odpowiednie ilości witaminy D3. Jest jej trochę w jajkach ale aby uzupełnić dzienne zapotrzebowanie musiałabyś jeść dziennie ok 20 jajek co jest raczej niewykonalne. Proponowałbym zainteresować się jakimś suplementem.Wybierz się do apteki i tam coś powinni Ci doradzić. Możesz jeszcze zajrzeć sobie tutaj:
http://www.sloncewpigulce.pl/suplementac...witamina-d

Na stronie jest obecnie wiele informacji na temat suplementacji witaminą D.
Skoro zrobiłaś już badania to idź z wynikami do lekarza. On Ci najlepiej doradzi co masz teraz zrobić.
Może wystarczy iść do apteki i kupić takie witaminki? Może jakoś farmaceutka Ci doradzi?
Ja też myślę, że najlepiej wybrać się po poradę do apteki.
(02-09-2015 14:59)krasicc87 napisał(a): [ -> ]Może wystarczy iść do apteki i kupić takie witaminki? Może jakoś farmaceutka Ci doradzi?

Moim zdaniem nie. Witamina D jest rozpuszczalna w tłuszczach, a co za tym idzie jej nadmiar nie jest wydalany z organizmu. Dlatego łatwo z nią przesadzić.
Największe ilości witaminy D znajdują się w rybach i tranie, oraz w żółtkach jaj, mleku i żółtym serze. Osobiście polecam tran, czy to w płynie, czy w kapsułkach, jako, że łatwo się go przyjmuje.
Ja biorę ten w kapsułkach. Płynnego nie jestem w stanie przełknąć.
Ja mogę podpowiedzieć, jak uzupełnić niedobór witaminy D u dzieci, a mianowicie podawać im Meltiki http://www.meltiki.pl Ja sama nie mam problemu z niedoborem, wyniki badań mam perfekcyjne.
Specjalista przypomniał, że do niedawna witaminę D kojarzono wyłącznie z korzystnym wpływem na układ kostny. Wiadomo było, że jej niedobory grożą krzywicą u dzieci, a u starszych osób – osteoporozą

___________________________
Polska klinika
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie