Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samodzielna księgowość w firmie
Autor Wiadomość
Kokoszka
Junior Member
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Dec 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #1
Samodzielna księgowość w firmie
Normalnie jestem dumna z mojej młodszej siostry - prowadzi działalność i sama ogarnia księgowość, kadry i płace, całą resztę też Smile
Korzysta z platformy http://www.wFirma.pl - przejrzałam tę witrynę i naprawdę jest super, zwłaszcza te kadry i płace: https://wfirma.pl/kadry-i-place - to jest szczególnie ważne w przypadku przedsiębiorstw zatrudniających pracowników, na etacie i na zlecenie.
Prowadzi księgowość, generuje umowy, zajmuje się ZUSami i podatkami, w dodatku cena naprawdę atrakcyjna Smile
A pierwsze trzydzieści dni korzystała zupełnie za darmoSmile Przedsiębiorca pełną gębą Smile

Moje poprzednie tematy:
07-04-2019 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
monikabert90
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,419
Dołączył: Nov 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #2
RE: Samodzielna księgowość w firmie
A skoro już mowa o samodzielnym prowadzeniu księgowości, to czy ktoś z Was wie jak zrobić korektę jpk samodzielnie? Musieliście kiedykolwiek robić takie poprawki? Do kiedy tak w ogóle taka korekta musi zostać złożona?

Moje poprzednie tematy:
31-03-2021 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shizune
Senior Member
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #3
RE: Samodzielna księgowość w firmie
Moim zdaniem to jest jedynie dobra opcja, kiedy albo prowadzona jest uproszczona księgowość, albo jeśli mamy pewność, że znamy się na aktualnych przepisach podatkowych i z zakresu rachunkowości. Ja sama się tego uczyłam, ale jeśli bym miała zakładać dziś biznes, raczej polegałabym na takiej https://fcenter.pl/ksiegowosc-uproszczona/ firmie. Sama bym się nie pakowała w księgowania.

Moje poprzednie tematy:
20-04-2021 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lena007
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,315
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 2
Status: Offline
Post: #4
RE: Samodzielna księgowość w firmie
Trzeba mieć przede wszystkim odpowiednią wiedzę, aby wszystko robić zgodnie z przepisami. Ważne jest również to, aby śledzić zmiany w prawie. Na pewno należy się zorientować czym jest biała lista podatników VAT. Jest to ważne, żeby wiedzieć, gdzie i w jaki sposób sprawdzać kontrahentów. Poczytajcie sobie koniecznie na ten temat, bo ta lista już jest od dłuższego czasu.

Moje poprzednie tematy:
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2021 20:04 przez lena007.)
28-04-2021 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jjusti18
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,506
Dołączył: Apr 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #5
RE: Samodzielna księgowość w firmie
Tak szczerze mówiąc, to nie jestem za bardzo za samodzielnym rozliczaniem... Chyba, że przykładowo ktoś się na tym zna, a jak nie... No to lepiej, aby księgawa Mysłowice pomogła. Wówczas będziemy mieć pewność, że wszystko odbyło się prawidłowo i zgodnie z przepisami.

Moje poprzednie tematy:
30-04-2021 09:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olaprima
Senior Member
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Apr 2018
Reputacja: 2
Status: Offline
Post: #6
RE: Samodzielna księgowość w firmie
Jeśli chodzi na przykład o sprawozdania finansowe to zastanawiam się nad taką usługą ułatwiającą pracę jak FS Converter https://kpmgspot.pl/produkt/fs-converter/ . Zauważyłam, że wiele firm już z niej korzysta i oszczędzają dzięki temu czas. Raportowanie i aktualizacja danych jest automatyczna.

Moje poprzednie tematy:
16-05-2021 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
patisia78
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,222
Dołączył: Apr 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #7
RE: Samodzielna księgowość w firmie
Ja zdecydowanie zdaje sobie sprawę, że są przecież różne programy do fakturowania i rozliczania... Także wszystko jest teraz o wiele łatwiejsze, ale co jednak profesjonalista to profesjonalista. Czyż nie tak? Sama nie znalazłabym przykładowo błędów, a korzystając z usług biura rachunkowego z Mysłowic MDA jestem spokojna o wszystko. Wiem, że księgowość jest w dobrych rękach. Kliknijcie na link i sami sprawdzie ich oferty.

Moje poprzednie tematy:
20-05-2021 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela78
Senior Member
****

Liczba postów: 629
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #8
RE: Samodzielna księgowość w firmie
Witajcie. Wiadomo, że jeśli chodzi o księgowość to warto chociaż mniej więcej się na tym znać. Bo jednak programów do faktur jest wiele ale trzeba wiedzieć jaki program wybrać. I tak zastanawiam się nad tym jakiego rodzaju program do wystawiania faktur w walutach macie? Bo ja znalazłam na mega tech dokładnie takiego programu jaki jest najlepszy.

Moje poprzednie tematy:
04-10-2021 09:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
grajcarek
Senior Member
****

Liczba postów: 406
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #9
RE: Samodzielna księgowość w firmie
Myślę, że dla początkujących przedsiębiorców samodzielna księgowość to jak najbardziej dobra sprawa, zwłaszcza, że powstają tego typu najróżniejsze portale wspierające prowadzenie rachunkowości. Ale jak firma się już rozwija, to jednak moim zdaniem lepiej zlecić to zewnętrznej profesjonalnej firmie rachunkowej. Ale to oczywiście moje osobiste zdanie.

Moje poprzednie tematy:
06-10-2021 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
byniek
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,592
Dołączył: Feb 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #10
RE: Samodzielna księgowość w firmie
Jasne, że można próbować, ale ja nie polecam u mnie nie wyszło to na dobre. Nie wiedziałem podstawowych pojęć takich jak one-off znaczenie i tak dalej więc zatrudniłem profesjonalną księgową i od tego czasu wszystko wygląda dobrze i płynnie Big Grin

Moje poprzednie tematy:
15-10-2021 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Księgowość kambac 20 12,615 06-03-2024 02:28
Ostatni post: Areni
  Księgowość w firmie zoee8 36 15,090 20-01-2024 16:36
Ostatni post: Aldonka88

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:


auto promocje, wyprzedaże

wyprzedaże, promocje - meble


Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS