Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konto poza zasięgiem polskiego komornika
Autor Wiadomość
komini
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Jul 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #1
Konto poza zasięgiem polskiego komornika
Może znacie jakieś banki w których polski komornik nie zajmie konta? Nie chcę zakładać konta na dziecko http://windykator.info.pl/komornik-pyta-...o-dziecka/ wolałbym na siebie w jakimś banku gdzie polski żaden komornik nie zajmie takiego konta. Wiem że w każdym polskim banku zajmie jak namierzy ale może są zagraniczne banki umożliwiające założenie konta cudzoziemcom i to bez potrzeby stawienia się w banku?

Moje poprzednie tematy:
20-12-2018 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
speed
Junior Member
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #2
RE: Konto poza zasięgiem polskiego komornika
Jest pewne wyjście z takiej sytuacji. Cool

Moim zdaniem przed komornikiem nie ma 100% ochrony. Jednak, jeżeli miał bym założyć takie konto to wybrał bym ofertę Nest banku ze względu na możliwość ustanowienia pełnomocnika do rachunku. Wtedy pieniądze są bezpieczne przed windykatorem. Szczerze mówiąc trochę czytałem o tym i innych blogach. Jestem pod wrażeniem braku opłat dla tego konta. Żyjemy w czasach, w których zadłużanie się nie jest problemem. Pożyczki możemy zaciągać w bankach, firmach pożyczkowych, parabankach i chwilówkach. Nawet serwisy internetowe takie jak kokos i podobne pozwalają się szybko i łatwo zadłużać. Nie mniej jednak takie formy pozyskiwania środków finansowych nie są dla każdego. Czytałem już trochę blog o kontach bankowych i kredytach. Wiem że nie każdy ma wystarczająca zdolność i pozytywną historię w BIK oraz KRD. Więc niektórzy sięgają po pożyczki pozabankowe. Dlatego nest bank opinie ma u mnie i wielu innych ludzi dobrą.

Moje poprzednie tematy:
    (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2019 11:14 przez speed.)
    26-12-2018 16:01
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Inżynier Mamoń
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 739
    Dołączył: May 2016
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #3
    RE: Konto poza zasięgiem polskiego komornika
    Wydaje mi się, że to jest naprawdę dobre rozwiazanie Wink

    Moje poprzednie tematy:
    09-03-2019 12:22
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    micho
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 47
    Dołączył: Jan 2017
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #4
    RE: Konto poza zasięgiem polskiego komornika
    Nie jestem za omijaniem prawa, jednak wielu komorników działa poza prawem, więc takie działanie może mieć sen.
    https://forum.pokexgames.pl/member.php?a...e&uid=7335

    Moje poprzednie tematy:
      19-03-2019 12:14
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      pewos
      Member
      ***

      Liczba postów: 53
      Dołączył: Jan 2017
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #5
      RE: Konto poza zasięgiem polskiego komornika
      Dobrze kombinujesz, ponieważ nest bank jest teraz jedną z najlepszych ofert na rynku. Możesz otworzyć ten rachunek np. kurierem poprzez wniosek internetowy. Po je go założeniu możesz skorzystać z dodatkowych produktów. Wtedy do konta osobistego możesz założyć rachunek oszczędnościowy i zarządzać środkami oraz gromadzić oszczędności. Opinie o NEST Banku są zawarte przykładowo na blogu w komentarzach. Polecam zajrzeć i sprawdzić jak kształtują się obecnie. Na forum mam pytanie do Was odnośnie konta osobistego w Nest Banku. Mianowicie nie mam obecnie, co miesięcznych wpływów ani nic z tych rzeczy. Bo na razie jestem na etapie zmiany pracy. Pomyślałem, że przydałoby mi się konto w banku tak po prostu. Przyznam ze na blogach i forach szukam od jakiegoś czasu jakiejś oferty, dzięki której nie musiałabym opłacać tego konta. Warto tylko żeby go mieć za darmo. Czy to jest taka oferta Nest Konta, która spełni moje oczekiwania. Rolleyes

      Czy to prawda, że ten rachunek jest bezwarunkowo, nadal bezpłatny dla indywidualnych klientów? Samo konto w tym banku jak i karta są darmowe i nie wymagają regularnych zasileń wynagrodzeniem. Podobno to dawny bank smart, który zmienił się w nest bank. To nie tylko zmiana nazwy, ale też fizyczne połączenie smart banku z biz bankiem. Nie obawiam się wprowadzenia w Nest banku zbyt wysokich opłat za kartę i rachunek. Obecny prezes banku zapewnia klientów, że opłaty dla konta osobistego nie zostaną aktualnie wprowadzone. Wiem, że ten bank obecnie na forach ma pozytywne opinie, wraz z recenzjami blogerów w internecie, więc jestem dość spokojny. Jeżeli opłaty będą za wysokie albo zostaną podwyższone to możesz zmienić bank na inny. Oczywiście o ile znajdziesz tańszy od obecnego, a to teraz może być trudne na rynku. Cool

      Moje poprzednie tematy:
      (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2019 09:12 przez pewos.)
      29-04-2019 09:12
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      oweto
      Member
      ***

      Liczba postów: 51
      Dołączył: Jan 2017
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #6
      RE: Konto poza zasięgiem polskiego komornika
      Mam dobre informacje finansowe.

      Potrzebujesz pomocy z zawiłościami Twojego konta bankowego? Myślę, że pomogę. Jestem zdania, że każdy bank może być Twoim przyjacielem a inny bank Twoim wrogiem. Pod warunkiem, że orientujesz się w podstawowej tabeli opłat Twojego banku. Sam dowiedziałem się dość dużo na temat swojego konta i banku po tym jak szukałem informacji o tym jak założyć konto w mBanku przez sieć z umową potwierdzoną przez kuriera. Po otwarciu rachunku poznałem nowy wymiar bankowości, czyli elektroniczne funkcjonalności jakie dość niedawno wdrożył mBank. Dziś pisząc z perspektyw kilku lat użytkowania ekonta jestem zadowolony nie tylko z jakości obsługi online i systemu transakcyjnego. Cool

      Również brak podstawowych opłat i niskie prowizje sprawiają, że nadal ten ror jest moim podstawowym kontem. Nie żałuję, że założyłem ekonto w mbanku i mogę je polecić nie tylko osobom obcym ale też z czystym sumieniem rodzinie i znajomym. Jestem klientem świadomym, który posiadał już w życiu wiele rachunków bankowych. Zarówno tanich jak i drogich w użytkowaniu, co pozwala mi spojrzeć na oferty podmiotów finansowych z większym dystansem i praktycznym doświadczeniem. Rolleyes

      Moje poprzednie tematy:
      (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2020 21:39 przez oweto.)
      03-07-2019 20:18
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      damias
      Junior Member
      **

      Liczba postów: 34
      Dołączył: Feb 2017
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #7
      RE: Konto poza zasięgiem polskiego komornika
      Obecnie mam już swoje lata, żonę i dwójkę dzieci. Moja ukochana postawiła na rozwój i kilka lat temu otworzyła własną firmę. Współpracują także z Nest Bankiem na profilu http://www.ekspertbudowlany.pl/profil?login=tegon forumowym. Spełnia się jako fryzjerka. Miała na to szanse również dzięki temu, że ja jako grafik zrezygnowałem z etatu w firmie reklamowej i działam jako wolny strzelec siedząc w domu. Sam wybieram pasujące mi zlecenia i mam czas dla moich dzieci. Odpowiada mi to. Ba , nawet nauczyłem się gotować. Jakie kroki podjąłem by oszczędzać? Na pewno wykluczyłem zbytki takie jak jeansy za 300 złotych. Sieciówkowe za 100 tez są warte uwagi. Kolejnym istotnym ograniczeniem wydatków było przejście ze zwykłych papierosów na papierosy elektroniczne. Są zdrowsze, mam ogromny wybór smaków a przy tym co kluczowe są dużo tańsze. No i nie marznę zimą paląc na balkonie bo bez przeszkód mogę w domu. Polubiłem przeglądanie gazetek reklamowych.

      Moje poprzednie tematy:
      10-07-2019 21:05
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      oweto
      Member
      ***

      Liczba postów: 51
      Dołączył: Jan 2017
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #8
      RE: Konto poza zasięgiem polskiego komornika
      W 100% nie ochronisz żadnego rachunku bankowego w Polsce. Jednak są konta osobiste, jak opisane na forum http://forum.e-banki.com/viewtopic.php?id=426 gdzie można zastosować ciekawe rozwiązania.

      18-08-2019 20:36
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      potuk
      Junior Member
      **

      Liczba postów: 17
      Dołączył: Jan 2017
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #9
      RE: Konto poza zasięgiem polskiego komornika
      Nest Bank ma konto dość bezpieczne.

      Moje poprzednie tematy:
        15-09-2019 13:07
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        micho
        Junior Member
        **

        Liczba postów: 47
        Dołączył: Jan 2017
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #10
        RE: Konto poza zasięgiem polskiego komornika
        Można być pełnomocnikiem do konta, np. w Nest Banku.

        Kwestia osobowości, wychowania oraz życiowych doświadczeń. Jeżeli ktoś dorastał w wygodnym domu jednorodzinnym to w małym mieszkaniu będzie się czuł przytłoczony. Natomiast urodzony i wychowany w mieście nie będzie wiedział nawet, co traci, jeżeli nie ma własnego domu i podwórka. Na szczęście oszczędzając można odłożyć w banku ładną sumę na zakup własnego lokum. Są różne sposoby, proste i skuteczne rozwiązania na oszczędzanie opisane na blogu https://opinierum.pl/ i jemu podobnych. W tym energii wykorzystywanej do ogrzewanie Twojego domu lub mieszkania. Wiem, że blog finansowy to nie jedyne źródło takich informacji ekonomicznych. Jednak dzięki eksperckiej wiedzy takie opinie mogą być bardzo przydatne. Możesz zacząć z nich korzystać już dziś bez żadnych kosztów co potwierdzają różne opinie w internecie. Rolleyes

        Policz sam, jakie oszczędności dadzą Ci w skali roku. Środki te możesz ulokować na rachunku bankowym i wykorzystać także jako poduszkę bezpieczeństwa. To kolejny punkt z mini-cyklu o oszczędzaniu energii, a już udało Ci się zaoszczędzić. Nie przegap kolejnego poradnika na moim blogu i podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. Oszczędzanie energii jest bardzo ważnym elementem domowego budżetu dla każdego z nas. Przez lekceważenie tego problemu pieniądze uciekają nam dosłownie drzwiami, oknami czy nawet przez komin. Oczywiście oszczędzanie energii ma również w wpływ na środowisko naturalne, ale dzisiaj skupimy się bardziej na jego wpływie na zawartość naszego portfela. Cool

        21-10-2019 00:55
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Odpowiedz 


        Podobne wątki
        Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
          Wigilia poza domem nina18 15 4,563 30-11-2023 18:25
        Ostatni post: maminka
          Najlepsze konto bankowe luiz 9 829 30-08-2023 21:07
        Ostatni post: sylka

        Skocz do:


        Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

        Reklama:


        auto promocje, wyprzedaże

        wyprzedaże, promocje - meble


        Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS