Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu
Autor Wiadomość
kostusia
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,024
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #11
RE: Budowa domu
Budowa domu to nie lada wyzwanie jednak gdy już się go postawi radość jest ogromna. Wiem, że w ostatnim czasie popularność zyskały domy drewniane . Uważam, że są one równie piękne jak te z cegły. Warto je wziąć pod uwagę bo czasami można je szybciej postawić niż te z cegły Smile

Moje poprzednie tematy:
14-12-2017 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylvia.63
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #12
RE: Budowa domu
(11-12-2017 22:17)Aldona napisał(a):  Mamy już działkę, wybraliśmy wieś, gdzie jest niewiele zabudowań i myślę, że niewiele tam przybędzie. Mamy więc gwarancję spokoju i obcowania z natura.
Każda budowa wiąże się z wydatkiem, a biorąc pod uwagę czas powstania takiego domu to wychodzi to na naszą korzyść gdyż chcemy w jak najszybszym czasie być na swoim.
Inka jakoś nie wiązałam domów drewnianych z Mazurami. W necie poszperałam i znalazłam ciekawe inspiracje. Dzięki za podpowiedź. Na Mazurach znalazłam namiar na firmę (Natur Eko Dom), która stawia domy z bala z pokryciem dachowym ze strzechy. Muszę pokazać te ich realizacje mężowi bo uważam, że taki w swojskim klimacie by do nas najbardziej pasował.

Strzecha to raczej mało nowoczesny materiał na dach domu. Ale ma swój urok. Nie myślałam, że jeszcze ktoś potrafi to położyć na dach. Jakoś wydaje mi się, że to technologia już zapomniana. A tu taka niespodzianka. Takie stare domy z takim dachem oglądałam na starych zdjęciach. Fajnie by było zobaczyć na żywo takie rozwiązanie.

Moje poprzednie tematy:
    14-12-2017 21:33
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Lukrecja
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 1,099
    Dołączył: Jan 2015
    Reputacja: 1
    Status: Offline
    Post: #13
    RE: Budowa domu
    Zdecydowanie, no chyba że ktoś stawia na tradycyjne rozwiązanie. Bądź co bądź myślę sobie, że fajną opcją przy okazji budowy domu, czy nawet w trakcie wyboru projektu, może okazać się skorzystanie z pomocy https://www.mpexpertbud.pl/realizacje// . Firma MPEXPERTBUD Ekspertyzy Budowlane założona przez mgr inż. Pawła Matusza, wykonuje wszelkiego rodzaju ekspertyzy budowlane, jak również zajmuje się rzeczoznawstwem budowlanym i na pewno dzięki ich analizom będziemy mieli pewność, że nasz dom nie będzie posiadał żadnych wad konstrukcyjnych.

    Moje poprzednie tematy:
    (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2017 17:00 przez Lukrecja.)
    15-12-2017 12:38
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    sanqi
    Member
    ***

    Liczba postów: 66
    Dołączył: Oct 2014
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #14
    RE: Budowa domu
    TO nie jest fajne, takie domy z bali tak zwane szkieletowe. To nie jest rozwiązanie na lata. Osobiście chcę zainwestować w normalny budynek murowany i w inteligentny dom. Cenię sobie komfort po prostu.

    Moje poprzednie tematy:
    15-12-2017 13:39
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    patisia78
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 2,217
    Dołączył: Apr 2017
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #15
    RE: Budowa domu
    Zdecydowaliśmy się budować dom jednorodzinny (dla dużej rodziny). No wiadomo, koszty są wielkie, dlatego szukamy oszczędności. Odkryliśmy, że można sporo zaoszczędzić jeśli zdecyduje się na gotowy projekt , a takich jest naprawdę bardzo wiele. Na razie obejrzeliśmy ten projekt: https://www.mgprojekt.com.pl/dom-na-parkowej-2 i jesteśmy pod wrażeniem. Co myślicie o takich rozwiązaniach?

    Moje poprzednie tematy:
    21-12-2017 12:18
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Maziaja
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 2,141
    Dołączył: Apr 2015
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #16
    RE: Budowa domu
    Chyba każdy chce zapewnić swojej rodzinie jak najlepsze warunki mieszkaniowe. Dlatego mi marzy się dom drewniany. Podoba mi się w nich gont drewniany, który jest elementem zdobniczym. Trzeba jednak pamiętać o dokładnej konserwacji. Źle konserwowany gont ma tendencje do gnicia.A nikt tego nie chce.

    Moje poprzednie tematy:
    29-12-2017 13:24
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Aldona
    Member
    ***

    Liczba postów: 50
    Dołączył: Jun 2017
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #17
    RE: Budowa domu
    (14-12-2017 21:33)sylvia.63 napisał(a):  Strzecha to raczej mało nowoczesny materiał na dach domu. Ale ma swój urok. Nie myślałam, że jeszcze ktoś potrafi to położyć na dach. Jakoś wydaje mi się, że to technologia już zapomniana. A tu taka niespodzianka. Takie stare domy z takim dachem oglądałam na starych zdjęciach. Fajnie by było zobaczyć na żywo takie rozwiązanie.

    Właśnie umówiliśmy się z Natur Eko Dom na oglądanie ich domu modelowego, co prawda nie jest on pokryty strzechą ale zapytamy o takie rozwiązanie. Może można gdzieś w pobliżu ich siedziby podejrzeć dom z takim pokryciem dachowym. Jestem podekscytowana i już nie mogę się doczekać gdy poznam odpowiedzi na pytania odnośnie projektu indywidualnego jak i samej budowy i umowy z nimi.

    Moje poprzednie tematy:
    (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2018 20:20 przez Aldona.)
    02-01-2018 20:19
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Operator321
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 1
    Dołączył: Jan 2018
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #18
    RE: Budowa domu
    Jeżeli chcecie dom, to nie warto szybko go budować, to jest inwestycja na całe życie, więc lepiej, żeby były wybudowany porządnie. Smile
    Moje poprzednie tematy:


      dentysta zielona góra
      07-01-2018 13:59
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      śliwa
      Posting Freak
      *****

      Liczba postów: 842
      Dołączył: May 2016
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #19
      RE: Budowa domu
      Ciekawa oferta domów znajduje się tutaj http://aras.com.pl . Warto się zdecydować na dom segmentowy, ponieważ jest to bardzo duże udogodnienie. Można zamieszkać w ciekawej okolicy i niewiele zapłacić za taki dom. Super sprawa!

      Moje poprzednie tematy:
      07-01-2018 23:39
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      AudiA4
      Junior Member
      **

      Liczba postów: 1
      Dołączył: Jan 2018
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #20
      RE: Budowa domu
      Ja właśnie też zastanawiam się z żoną nad budową domu. Duża wygoda, ale też duży koszt. Nie wiem czy poradzimy sobie finansowo.
      Moje poprzednie tematy:


        http://www.iregionalni.pl/wiadomosci-ze-...u-dziecku/
        10-01-2018 15:29
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Odpowiedz 


        Podobne wątki
        Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
          dach w domu karolina11 14 3,020 20-02-2024 15:09
        Ostatni post: dajuber
          Wymiana okien w domu Elizabeth88 7 3,244 20-07-2023 17:18
        Ostatni post: magda676

        Skocz do:


        Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

        Reklama:


        auto promocje, wyprzedaże

        wyprzedaże, promocje - meble


        Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS