Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dzieci siedzą przed komputerem - jak to zmienić?
Autor Wiadomość
Layla16
Posting Freak
*****

Liczba postów: 885
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #1
dzieci siedzą przed komputerem - jak to zmienić?
Mój syn ciągle siedzi przed komputerem. Mąż jak się zdenerwuje na niego, to nawet krzyczy, że PRZYRÓSŁ do biurka. Już nie wiemy, co robić. Zainwestowaliśmy nawet w świetny pakiet telewizyjny https://www.inea.pl/oferta/dla-ciebie/te...et-telefon, żeby może syn obejrzał coś z nami w tv, zaprosił do domu kolegów na telewizję itd. Nic nie pomogło ;/ Co robić?

Moje poprzednie tematy:
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2016 15:35 przez Layla16.)
31-07-2016 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michalinka100
Member
***

Liczba postów: 245
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #2
RE: dzieci siedzą przed komputerem - jak to zmienić?
Nie piszesz w jakim wieku jest syn. Ja myślę, że tak często siedzi przed komputerem, bo ma za mało rozrywek na co dzień. Musisz mu więc z mężem fajnie zaplanować czas. Jeśli jest w wieku szkolnym, to teraz wiem że bardzo modne są wypady do sal zabaw. Jest taka warszawska o nazwie Inca Play. Mają sporo atrakcji typu labirynty, ścianki wspinaczkowe, korytarz muzyczny, automaty do gier video. Nawet organizują przyjęcia urodzinowe: http://www.incaplay.pl/pl/przyjecia-urodzinowe na których możesz wynająć dodatkowo animatora, który fajnie zaplanuje dzieciakom zabawę. Możliwości jest tak wiele.

Moje poprzednie tematy:
31-07-2016 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
magda1990
Member
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #3
RE: dzieci siedzą przed komputerem - jak to zmienić?
Nie wiem czy tv jest dobrą alternatywą dla komputera... Nie wiem ile lat ma Wasz syn, ale może kupcie mu jakieś gry planszowe, albo fajne zabawki? Tylko wybierajcie takie, które mają certyfikaty jakości, takie jak ten: http://kidzone.com.pl . A jeśli nie gry, to może fajny rower albo rolki?

Moje poprzednie tematy:
29-08-2016 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
green
Member
***

Liczba postów: 233
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #4
RE: dzieci siedzą przed komputerem - jak to zmienić?
Może pomyślcie też o tym, aby rozbudzić w nim pasję do czegoś, wtedy nie będzie miał już czasu na to, aby siedzieć przed komputerem. Pasja oczywiście musi być nie związana z komputerem Smile
Wielu chłopców lubi sport, ale może to być zainteresowanie eksperymentami, lub sztuczkami magicznymi? Super zabawką edukacyjną jest Magia nauki http://ksiegarnia.pwn.pl/Magia-nauki,68437802,p.html

Moje poprzednie tematy:
17-10-2016 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ArekW
Posting Freak
*****

Liczba postów: 816
Dołączył: Aug 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #5
RE: dzieci siedzą przed komputerem - jak to zmienić?
Zamana komputera na TV to wcale nie jest dobre wyjście. Lepiej np. zachęcić dziecko do aktywności. Jesienią możecie wspólnie jechać na grzyby gdy pogoda dopisze. Dobrym wyjściem są też jakieś zajęcia sportowe lub sport rekreacyjny.

Moje poprzednie tematy:
22-10-2016 00:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łucja
Member
***

Liczba postów: 95
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #6
RE: dzieci siedzą przed komputerem - jak to zmienić?
Też mi się wydaje, że najlepiej spróbować zainteresować dziecko jakąś aktywnością czy po prostu organizować jakieś wspólne wyjścia. Ja chciałabym zabrać córkę na Disney on Ice, byłaby zachwycona Smile Widziałam, że tu można wygrać podwójną wejściówkę http://hippo-sklep.pl/blog/zrob-zakupy-w...ey-on-ice/ . Wystarczy zrobić zamówienie na 70 zł, dodać recenzję produktu i tyle. Może akurat udałoby się wygrać. Orientujecie się może, jak jest z parkingiem przy Tauron Arenie w Krakowie? Zastanawiam się, czy przed takim widowiskiem trzeba by być dużo wcześniej, czy jednak jest sporo miejsca?

Moje poprzednie tematy:
25-10-2016 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anakonda
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,313
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #7
RE: dzieci siedzą przed komputerem - jak to zmienić?
trzeba było im nie pokazywać komputera to teraz by nie było problemu.

Moje poprzednie tematy:
27-10-2016 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukrecja
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,099
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #8
RE: dzieci siedzą przed komputerem - jak to zmienić?
Moim zdaniem generalnie nasze dzieci niestety coraz więcej czasu spędzają przed ekranem komputerów, co niewątpliwie nie służy ich zdrowiu. Dlatego też powinniśmy zrobić wszystko, aby zachęcić je do aktywności fizycznej, chociażby takiej jak jazda na rowerze. Z resztą jeżeli zainwestujemy w jednoślady, można sobie zafundować świetną formę wypoczynku dla całej rodziny. Dodatkowo sięgając po takie akcesoria jak wieszak na rower np. z Calus-P bez problemu zorganizujemy miejsce do ich przechowywania.

Moje poprzednie tematy:
29-11-2016 10:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ludzia
Senior Member
****

Liczba postów: 366
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #9
RE: dzieci siedzą przed komputerem - jak to zmienić?
To jest straszne, dzieci teraz siedzą głównie w domu. Nawet kombinują co zrobić aby nie iść do szkoły i oszukać rodziców, a potem grają w gry komputerowe. Niestety takie czasy przyszły, że dzieciaki już na dwór nie wychodzą. Można zachęcić je do wspólnego spędzania czasu lub zapisać na dodatkowe zajęcia.

Moje poprzednie tematy:
    02-12-2016 16:57
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    hpkid
    Pani Przedszkolanka
    **

    Liczba postów: 6
    Dołączył: Sep 2015
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #10
    RE: dzieci siedzą przed komputerem - jak to zmienić?
    Trzeba być konsekwentnym i egzekwować konkretne zachowanie. Należy wyznaczyć godziny w którym może ono korzystać z komputera. Przede wszystkim jednak powinno zadbać aby ponad komputerem miało ono nadrzędną pasję.
    Moje poprzednie tematy:


      kraktrans.pl - lustra na wymiar w Krakowie
      05-12-2016 18:54
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Odpowiedz 


      Podobne wątki
      Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
        Dzieci scrappy 200 137,721 24-04-2024 12:18
      Ostatni post: dajuber
        Dobra szkoła angielskiego dla dzieci Lukrecja 27 43,057 21-08-2023 16:01
      Ostatni post: seba

      Skocz do:


      Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

      Reklama:


      auto promocje, wyprzedaże

      wyprzedaże, promocje - meble


      Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS