Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: gulasz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Znacie jakieś dobre przepisy na gulasz??
zobacz sobie w najnowszej gazetce polomarketu, nawet online mają, jest przepis na gulasz na piwie, robiłam pyszny wyszedł
przepis na gulasz :
1 kg mięsa wieprzowego
2 duże cebule
4 ziarenka ziela angielskiego
2 liście laurowe
sól
pieprz
słodka papryka ( ok. łyżeczki )
olej
Mięso umyć, oczyścić z błon i tłuszczu, pokroić w kostkę. Posolić i doprawić pieprzem
obsmażać na 2 - 3 łyżkach oleju na mocno brązowy kolor - sos wtedy będzie ciemny.
Zagotować ok litr wody, dodać liście laurowe, ziele angielskie, mięso
Na tej samej patelni zeszklić drobno pokrojoną cebulę i dodać do gotującego się gulaszu
Gotować ok 1 godziny- doprawić
Przygotować mąkę: na suchej patelni zbrązowić ją na wolnym ogniu- nie przypalić -często mieszać. Przestudzić, a następnie przesypać do naczynia, dodać ok pół szklanki zimnej wody i dokładnie roztrzepać, żeby uniknąć grudek. Wlewać stopniowo do gotującego się gulaszu do momentu uzyskania pożądanej konsystencji sosu.
Ja preferuję gulasz z wołowinką.
Zerknij chociażby tu: http://allrecipes.pl/przepisy/tagi-2027/...olowy.aspx
Nie za dużo przypraw, aby nie zakłócić smaku mięsa wołowego.
Bardzo lubię dobry gulasz ,będę musiał zrobić za jakiś czas, dzięki za przepis Big Grin
Hmmm uwielbiam. Chyba w każdym wydaniu. Chwilowo mam rozwaloną kuchnię i remont więc nie gotuję. Ale takiego smaka mi zrobiliście że jak tylko kupię http://www.mixmedia.pl/plyta-indukcyjna-...,id-116497 to będzie to pierwsza rzecz jaką zrobię. Zaraz potem gołąbki Smile
Kurde ja ostatnio próbowałem zrobić, ale to nie jest jednak to co robiła moja mama Smile Ciężko jest zrobić dobry gulasz bez żadnych sosów gotowych.
Nie przepadam za gulaszami, właściwie jedyny jaki lubię to ten do placków węgierskich.
Ja z gulaszów najbardziej lubię wołowy. Moja mama robi wy-bor-ny!
A może podasz przepis? Ja widziałam niedawno strogonow na cooklet.pl i chciałabym go przyrządzić na Sylwestra. Ale nie pogardziłabym recepturą na wyborny gulasz wołowy - przy takiej ilości osób każde danie jednogarnkowe się sprawdzi.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie