Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marihuana
Autor Wiadomość
Zepsuta.
Moderator
*****

Liczba postów: 697
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 15
Status: Offline
Post: #1
Marihuana
Marihuana [z hiszp. mariguana, marihuana[1]; slang gańdźa, gandzia, ganja, gandża[2] (z hindi गांजा trl. gāndźā), gras, maryśka, marycha, stuff, trawa, trawsko, THC, zielsko, zioło, żur, buchy[3]] – wysuszone i czasem sfermentowane kwiatostany (niejednokrotnie z niewielką domieszką liści) żeńskich roślin konopi (Cannabis indica) zawierające substancje psychoaktywne z grupy kannabinoli, działające przez agonizm receptorów kanabinoidowych, podobnie jak anandamid – ludzki endogenny kannabinoid. Za działanie psychotropowe marihuany odpowiada głównie tetrahydrokannabinol (THC) i inne kannabinoidy. Substancja ta znajduje się również w haszyszu, który jest zestaloną żywicą konopi.
Ma ona w zależności od warunków działanie: uspokajające, lekko euforyzujące i przeciwbólowe, pobudzające apetyt, rozkurczające mięśnie, zmniejszające ciśnienie śródgałkowe i rozszerzające oskrzela.
W Polsce według klasyfikacji prawnej jest zakazanym środkiem odurzającym.
Źródło : Wikipedia.

Co myślicie na ten temat ? Próbowaliście ? A może zażywacie od czasu do czasu ? Czy to na serio coś złego ? Czekam na wasze opinie.

Czasem chillout jest dobry Big Grin.
Moje poprzednie tematy:


Kochanie udawaj, że
miłość to nie grzech
Boje się jej, niech prawda śpi,
nic nie mów mi
Ciii...
07-06-2012 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Regis
Member
***

Liczba postów: 172
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 3
Status: Offline
Post: #2
RE: Marihuana
Oczywiście że to nic złego nie ma jeszcze człowieka który by od tego umarł. Osobiście lubię sobie spalić od czasu do czasu z kumplami. Nigdy problemów z tego nie było Wink

Moje poprzednie tematy:
07-06-2012 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misterio
Wielki Mistrz
****

Liczba postów: 373
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 4
Status: Offline
Post: #3
RE: Marihuana
Nic do t6ego nie mam ale ja to widze z tej strony płace 30 zł za sztuke zajaram zamulam 2-3h i to wszystko. Osobiście wolałbym wydać te 30 zł na alkohol dłużej sie tym ciesze nie zaqmulam tylko sie bawie Big Grin

Moje poprzednie tematy:
07-06-2012 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zepsuta.
Moderator
*****

Liczba postów: 697
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 15
Status: Offline
Post: #4
RE: Marihuana
Po alkoholu robi się różne rzeczy Big Grin po za tym nie zawsze trzeba zamulać Tongue.

07-06-2012 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Regis
Member
***

Liczba postów: 172
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 3
Status: Offline
Post: #5
RE: Marihuana
Wiesz po pierwszym razie faktycznie może nie ma dużego efektu. Ale jak spalisz 2g Holendra do efekt jest niesamowity Smile


Rzeknij no doktorku, co mi dolega?
Momentami uskrzydlony jak Pegaz
Poza tym mega problem dostrzegam
Wszystko na nie, wszystko złe..
07-06-2012 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misterio
Wielki Mistrz
****

Liczba postów: 373
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 4
Status: Offline
Post: #6
RE: Marihuana
no po holendrze efekt jest lepszy nie ma tej zamuły ale holender znowu jest droszy Wink a co do alkoholu to dlka mnie jedyny używek dobry na imprezy ^^ no chyba że komuś sie włącza agresor ale takie osoby w moich stronach są szybko ustawiane do [pionu Wink

07-06-2012 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
P b
Member
***

Liczba postów: 119
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 5
Status: Offline
Post: #7
RE: Marihuana
Próbowałem, totalny odlot ! Zdawało mi sie że byłem na pustyni zapieprzałem na baktrianie a wokół cała kompania nomadów, złoty piasek kaktusy, a w oddali spokojna oaza z krystalicznie czystą wodą i palmami xD Później było coraz gorzej, ale najlepiej pamieta sie te dobre chwile, raz w lesie zdawało mi sie że byłem gibonem i wspinałem sie po lianach a tak naprawde wyłaziłem po gałeziach ! Podoba mi sie to lecz jest cholernie drogie ! Gdyby nie ta cena mysle ze bylo by to popularniejsze. Nie podoba mi sie tylko smak ;/ a po 1 g spalonym na jedną osobe jest katastofa ! Rzyganie, wielki ból i zepsucie mózgu, zdaje ci sie że leżysz w wielkim magazynie i zamarzasz, przynajmniej ja tak miałem xD Minimum 2 osoby Wink
Moje poprzednie tematy:


[Obrazek: 7887.png]
[Obrazek: 28v9lcz.png]
07-06-2012 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zepsuta.
Moderator
*****

Liczba postów: 697
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 15
Status: Offline
Post: #8
RE: Marihuana
Czy tylko ja nigdy nie miałam takich jazd jak P b ? Big Grin mi się nigdy nic nie zdawało xD zawsze wtedy myślę o ludziach xD tzn oceniam ich w myślach... to chyba źle xD.

07-06-2012 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
achi009
Member
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 2
Status: Offline
Post: #9
RE: Marihuana
ja raz sobie siedze z kumplami a tam krasnoludek sie wspina Big Grin
http://zdrowo.info.pl/palenie.html

Moje poprzednie tematy:
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2018 15:50 przez achi009.)
07-06-2012 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bankai
╭∩╮(◣_◢)╭∩╮
***

Liczba postów: 198
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 5
Status: Offline
Post: #10
RE: Marihuana
"Nie ma człowieka, który by od tego umarł"

Bezpośrednio - żaden, pośrednio - niejeden.

Po niektórych gatunkach tej oto roślinki ma się takie schizy, że strojąc na brzegu pustego basenu można mieć wyobrażenie, że jest tam woda i skok na główkę, a potem dziwne, że kark strzaskany w 8924375 miejscach. Ja osobiście sobie czasami z kumplem zażywam niewielką ilość poprzez shishę, ale to tylko w czasach niezłego stresu lub nadmiernego wkurzenia.
Moje poprzednie tematy:


╭∩╮(◣_◢)╭∩╮

http://www.5teens.pl/showthread.php?tid=...54#pid8454
Mój pierwszy własny *.gif ^^

\m/ = (T_T) = \m/
08-06-2012 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:


auto promocje, wyprzedaże

wyprzedaże, promocje - meble


Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS