Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Marihuana - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Używki (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Marihuana (/showthread.php?tid=33)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Marihuana - Zepsuta. - 07-06-2012 00:39

Marihuana [z hiszp. mariguana, marihuana[1]; slang gańdźa, gandzia, ganja, gandża[2] (z hindi गांजा trl. gāndźā), gras, maryśka, marycha, stuff, trawa, trawsko, THC, zielsko, zioło, żur, buchy[3]] – wysuszone i czasem sfermentowane kwiatostany (niejednokrotnie z niewielką domieszką liści) żeńskich roślin konopi (Cannabis indica) zawierające substancje psychoaktywne z grupy kannabinoli, działające przez agonizm receptorów kanabinoidowych, podobnie jak anandamid – ludzki endogenny kannabinoid. Za działanie psychotropowe marihuany odpowiada głównie tetrahydrokannabinol (THC) i inne kannabinoidy. Substancja ta znajduje się również w haszyszu, który jest zestaloną żywicą konopi.
Ma ona w zależności od warunków działanie: uspokajające, lekko euforyzujące i przeciwbólowe, pobudzające apetyt, rozkurczające mięśnie, zmniejszające ciśnienie śródgałkowe i rozszerzające oskrzela.
W Polsce według klasyfikacji prawnej jest zakazanym środkiem odurzającym.
Źródło : Wikipedia.

Co myślicie na ten temat ? Próbowaliście ? A może zażywacie od czasu do czasu ? Czy to na serio coś złego ? Czekam na wasze opinie.

Czasem chillout jest dobry Big Grin.


RE: Marihuana - Regis - 07-06-2012 12:01

Oczywiście że to nic złego nie ma jeszcze człowieka który by od tego umarł. Osobiście lubię sobie spalić od czasu do czasu z kumplami. Nigdy problemów z tego nie było Wink


RE: Marihuana - Misterio - 07-06-2012 14:18

Nic do t6ego nie mam ale ja to widze z tej strony płace 30 zł za sztuke zajaram zamulam 2-3h i to wszystko. Osobiście wolałbym wydać te 30 zł na alkohol dłużej sie tym ciesze nie zaqmulam tylko sie bawie Big Grin


RE: Marihuana - Zepsuta. - 07-06-2012 14:20

Po alkoholu robi się różne rzeczy Big Grin po za tym nie zawsze trzeba zamulać Tongue.


RE: Marihuana - Regis - 07-06-2012 14:21

Wiesz po pierwszym razie faktycznie może nie ma dużego efektu. Ale jak spalisz 2g Holendra do efekt jest niesamowity Smile


RE: Marihuana - Misterio - 07-06-2012 14:40

no po holendrze efekt jest lepszy nie ma tej zamuły ale holender znowu jest droszy Wink a co do alkoholu to dlka mnie jedyny używek dobry na imprezy ^^ no chyba że komuś sie włącza agresor ale takie osoby w moich stronach są szybko ustawiane do [pionu Wink


RE: Marihuana - P b - 07-06-2012 23:09

Próbowałem, totalny odlot ! Zdawało mi sie że byłem na pustyni zapieprzałem na baktrianie a wokół cała kompania nomadów, złoty piasek kaktusy, a w oddali spokojna oaza z krystalicznie czystą wodą i palmami xD Później było coraz gorzej, ale najlepiej pamieta sie te dobre chwile, raz w lesie zdawało mi sie że byłem gibonem i wspinałem sie po lianach a tak naprawde wyłaziłem po gałeziach ! Podoba mi sie to lecz jest cholernie drogie ! Gdyby nie ta cena mysle ze bylo by to popularniejsze. Nie podoba mi sie tylko smak ;/ a po 1 g spalonym na jedną osobe jest katastofa ! Rzyganie, wielki ból i zepsucie mózgu, zdaje ci sie że leżysz w wielkim magazynie i zamarzasz, przynajmniej ja tak miałem xD Minimum 2 osoby Wink


RE: Marihuana - Zepsuta. - 07-06-2012 23:21

Czy tylko ja nigdy nie miałam takich jazd jak P b ? Big Grin mi się nigdy nic nie zdawało xD zawsze wtedy myślę o ludziach xD tzn oceniam ich w myślach... to chyba źle xD.


RE: Marihuana - achi009 - 07-06-2012 23:22

ja raz sobie siedze z kumplami a tam krasnoludek sie wspina Big Grin
http://zdrowo.info.pl/palenie.html


RE: Marihuana - Bankai - 08-06-2012 16:46

"Nie ma człowieka, który by od tego umarł"

Bezpośrednio - żaden, pośrednio - niejeden.

Po niektórych gatunkach tej oto roślinki ma się takie schizy, że strojąc na brzegu pustego basenu można mieć wyobrażenie, że jest tam woda i skok na główkę, a potem dziwne, że kark strzaskany w 8924375 miejscach. Ja osobiście sobie czasami z kumplem zażywam niewielką ilość poprzez shishę, ale to tylko w czasach niezłego stresu lub nadmiernego wkurzenia.