Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościół
Autor Wiadomość
DarkAngel
Ghoul
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #71
RE: Kościół
Moim skromnym zdaniem kościół to korporacja a krzyż to tylko logo i największa Sekta. Zresztą ja nie rozumiem tego jak można wierzyć w coś co niby stało się 2tys lat temu, i dodatkowo było non stop zmieniane ? Nie kumam, zresztą wszystkie główne religie to głupota. Żyć w XXI w ? Nie żyjemy w średniowieczu... >_< To tylko tak krótko Wink
Moje poprzednie tematy:


[Obrazek: sygnatura9kh.jpg]
Albo radę damy, albo jak tynk odpadamy
Stare mury, stare bramy, kamienice dobrze znamy
24-06-2012 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misterio
Wielki Mistrz
****

Liczba postów: 373
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 4
Status: Offline
Post: #72
RE: Kościół
(24-06-2012 18:31)DarkAngel napisał(a):  Moim skromnym zdaniem kościół to korporacja a krzyż to tylko logo i największa Sekta. Zresztą ja nie rozumiem tego jak można wierzyć w coś co niby stało się 2tys lat temu, i dodatkowo było non stop zmieniane ? Nie kumam, zresztą wszystkie główne religie to głupota. Żyć w XXI w ? Nie żyjemy w średniowieczu... >_< To tylko tak krótko Wink

Jeśli chodzi o główne religie to chyba buddyzm jest religią która kieruje się innymi zasadami niż inne religie, jeśli chodzi o chrześcijan to kościół Ewangielicki jest całkiem ciekawy Wink
Moje poprzednie tematy:


"Licz na siebie, jeśli potrafisz liczyć "
24-06-2012 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WolnyStrzelec
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #73
RE: Kościół
No prawda po co wierzyć w coś co zostało potwierdzone przez wiele niezależych źródeł jak można mieć ponad 24tyś bogów (buddyzm) ?

Moje poprzednie tematy:
24-06-2012 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DarkAngel
Ghoul
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #74
RE: Kościół
Wiele nie zależnych źródeł ? ;D Średniowiecze -.-

24-06-2012 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Koczkodan
Junior Member
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #75
RE: Kościół
Mnie katecheta uczyl zeby wierzyc w boga i ogolnie to wierze chociaz bibli nie czytam bo nudne, eh xPP .

Moje poprzednie tematy:
25-06-2012 01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bankai
╭∩╮(◣_◢)╭∩╮
***

Liczba postów: 198
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 5
Status: Offline
Post: #76
RE: Kościół
(24-06-2012 22:46)WolnyStrzelec napisał(a):  No prawda po co wierzyć w coś co zostało potwierdzone przez wiele niezależych źródeł jak można mieć ponad 24tyś bogów (buddyzm) ?

Co zostało potwierdzone dowodami? Istnienie "Boga" ? "Boskość" Jeshuy? Btw. Jeshua to po naszemu Jezus, żył sobie taki człek i krytykował wiarę żydów, żydzi w zemście rozpuścili o nim plotki i ówczesny władca okręgowy kazał go przybić do krzyża jak każdego pospolitego przestępcę w tamtych czasach.

Bilbia - Ok 90% pism takowych jak są w biblii zostały odrzucone przez sobory i jakieś dziwne zebrania biskupów katolickich. Niedawno przetłumaczono przecież (jak i znaleziono) biblię Tomasza czy Judasza, nie pamiętam kogo. Chyba Tomasza, która opisywała że Niebo i Piekło są w duszy człowieka, to nie są jakieś 2 oddzielne miejsca.
Moje poprzednie tematy:


╭∩╮(◣_◢)╭∩╮

http://www.5teens.pl/showthread.php?tid=...54#pid8454
Mój pierwszy własny *.gif ^^

\m/ = (T_T) = \m/
26-06-2012 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DarkAngel
Ghoul
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #77
RE: Kościół
Zgadzam się z UP! Mój człowiek ;D

26-06-2012 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misterio
Wielki Mistrz
****

Liczba postów: 373
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 4
Status: Offline
Post: #78
RE: Kościół
(26-06-2012 18:21)Bankai napisał(a):  
(24-06-2012 22:46)WolnyStrzelec napisał(a):  No prawda po co wierzyć w coś co zostało potwierdzone przez wiele niezależych źródeł jak można mieć ponad 24tyś bogów (buddyzm) ?

Co zostało potwierdzone dowodami? Istnienie "Boga" ? "Boskość" Jeshuy? Btw. Jeshua to po naszemu Jezus, żył sobie taki człek i krytykował wiarę żydów, żydzi w zemście rozpuścili o nim plotki i ówczesny władca okręgowy kazał go przybić do krzyża jak każdego pospolitego przestępcę w tamtych czasach.

Bilbia - Ok 90% pism takowych jak są w biblii zostały odrzucone przez sobory i jakieś dziwne zebrania biskupów katolickich. Niedawno przetłumaczono przecież (jak i znaleziono) biblię Tomasza czy Judasza, nie pamiętam kogo. Chyba Tomasza, która opisywała że Niebo i Piekło są w duszy człowieka, to nie są jakieś 2 oddzielne miejsca.
Zjazd biskupów odbył sie w Bizancjum Smile A Ewangelia z której pochodzi cytat to Judasza bodajże pierwsze zdanie które udało sie przetłumaczyć jest tylko jeden egzemplarz na świecie więc kościół jest w nie łatwym położeniu.

27-06-2012 08:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RapZmieniłMojeŻycie
‡PFK‡®
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 2
Status: Offline
Post: #79
RE: Kościół
Ja wam powiem tak ja jestem AGNOSTYKEIM, zapamiętajcie ten termin, to osoba która nie wierzy w boga i wszelkie jego odmianny i sługi, lecz wierzy w miłość, dobro szczęście itp itd. A do kościoła mam neutralny stosunek, jak już ktoś wcześniej wspominał, istnieją w nim ludzie dobrzy, którzy pomagają są życzliwi i dobrzy jak samarytanin z przypowieści ( jak ktoś będzie chciał mi wypomnieć że niby nie wierzą a znam takie przypowieści to już uprzedzam, interesuję się historią, w tym historią kościoła, czytałem Biblię, chociaż nie powinienem ze względu na mój pogląd religijny), lecz są i złodzieje w czarnych sukniach czarnych jak piekło i czerwonych jak ogień piekielny Big Grin jak by to Natanek powiedział. Ale wracając do tematu, ja zawsze sobie zadawałem jedno pytanie, skoro kościół jako instytucja samego "Boga" powinna pomagać biednym, to dlaczego za pieniądze wiernych, budują nowe kościoły, wznoszą katedry, kupują sobie nowe samochody i narzekają na biedę i jacy to ludzie są źli i podli nie pomagając potrzebującym. GDZIE TU SENS, GDZIE LOGIKA ?!

Moje poprzednie tematy:
31-07-2012 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PARABOLAN
Member
***

Liczba postów: 76
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #80
RE: Kościół
czyli czym sie rozni agnostyk od ateisty?

Moje poprzednie tematy:
31-07-2012 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Reklama:


auto promocje, wyprzedaże

wyprzedaże, promocje - meble


Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS