Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Kościół - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Religia i filozofia (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Kościół (/showthread.php?tid=85)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Kościół - Regis - 08-06-2012 14:14

No więc czy sądzicie że kościół materializuje wiarę ?


RE: Kościół - Zepsuta. - 08-06-2012 14:20

Ja osobiście w kościół nie wierzę, w Boga owszem ale w kościół nie. W spowiedź tym bardziej mieszkając jeszcze w Polsce miałam sytuacje w mieście gdzie ksiądz dawał spowiedź a wieczorem poszedł pić z innym księdzem i powiedział mu wszystkie grzechy jakie usłyszał. Poza tym to są materialiści, lecą tylko na kasę. Zbierają na kościół na mszy ? Błagam... Gdyby zbierali na kościół to już by dawno cały ze złota był zrobiony, wiadomo że sobie chaty odnawiają i samochody kupują.


RE: Kościół - Regis - 08-06-2012 14:22

Właśnie wgl po co pozłacać kościół to przecież wiara ma być ważna a nie to jak wygląda kościół..


RE: Kościół - Zepsuta. - 08-06-2012 14:23

To po co w ogóle zbierają pieniądze na kościół ?


RE: Kościół - Regis - 08-06-2012 14:24

Bo są materialistami


RE: Kościół - Zepsuta. - 08-06-2012 14:25

No właśnie, dlatego ja nie rozumiem też ludzi którzy wrzucają tam te 2zł co niedziele do tego koszyka, są tak głupio naiwni.


RE: Kościół - achi009 - 08-06-2012 14:34

ja szczerze mówiąc opierd***m matke ze daje co niedziele kase tym materialistom.. http://lwow.wypoczynek.turystyka.pl/koscioly.html Big Grin


RE: Kościół - Hachi - 08-06-2012 14:49

"Mój" ksiądz jest złotym człowiekiem, nie jedździ drogim samochodem i mieszka całkiem przeciętnie, nie ma nawet gosposi i wszystko robi sam. Naprawdę kocha swoich parafian i to widać, dużo zrobił dla kościoła. Jego poprzednik niemal na siłę wyciągał ludzi, żeby pracowali przy różnych remontach (oczywiście bezinteresownie) i przez wiele lat plac zarósł chaszczami, a tynk zaczął się sypać -.- I pytanie, gdzie ta kasa? Jeśli by porównywać, to odkąd jest ten nowy ksiądz, to kościół wreszcie wygląda ładnie i przyzwoicie. Widać, że nie próżnuje. Ja uznaję kościół, bo tak mi nakazuje religia, ale faktem jest, że dużo księży to materialiści.


RE: Kościół - Bankai - 08-06-2012 15:46

Ja jestem ateistą i dobrze mi z tym. Uważam iż Bóg jak i wszystkie jego odmiany i "sługi" nie istnieją, za to jednak mam szacunek i pogardę dla kościoła. Z jednej strony mam szacunek ponieważ czasami są tam ludzie dobrzy, pełni gorliwej wiary, a z drugiej strony są tam oszuści i łgarze, którzy kryją się pod czarną sutanną.


RE: Kościół - AnarchyInTheUK - 08-06-2012 15:47

Są księża, którzy utożsamiają się ze swoim powołaniem, a są też zwykłe chamy. W mojej parafii księża są OK i raczej nie zarzuciłbym im dbania o własne 4 litery