Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościół
Autor Wiadomość
Piotr
I'am Second !
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #51
RE: Kościół
Tak i właśnie dlatego Żydzi nie uzają Jezusa jako Mesjasza, ponieważ oni uważali, że będzie ich królem i wypędzi Rzymian ale on tego nie zrobił. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomazaniec
Prosta rzecz ludzie nie robią nic bezinteresownie np. jakiś milioner da milon na biedne dzieci co z tego ma ? Hm już inaczej wygląda w oczach ludzi, przeczytaj sobie o Rockefellerze,
po 1wsze nie ma już dzikich plemion na świecie. Uważasz się za dobrego ? Ukradłeś coś kiedyś, choćby najmniejszą rzecz ? Pożądałeś jakieś rzeczy albo dziewczyny ? Ile razy musisz zabić aby być zabójcom ?
Moje poprzednie tematy:


[Obrazek: e87cd4359a8f97469e5dfc6d18300c9b.gif?1338539404]
18-06-2012 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misterio
Wielki Mistrz
****

Liczba postów: 373
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 4
Status: Offline
Post: #52
RE: Kościół
Pozwól że je sie wypowiem np. taki buddyzm według Cb nie bd zbawieni bo nie wierzą w życie w niebie ? Chociaż buddyzm jest chyba najstarszą wiarą (może hinduizm był przed nim) kolejna rzecz kościół został zbudowany na kłamstwie co nie wygodne próbowali usunąć Smile Jezus był postacią historyczną lecz strasznie ubarwioną przez kościół ale był tylko i wyłącznie człowiekiem którego historie spisali ludzie paręnaście lat po jego śmierci i nie wszystkie zostały dopuszczone (poczytaj sobie ewangelie św. Piotra zmienisz troszke pogląd na Jezusa) teraz czekam aż przetłumaczą ewangelie Judasza (Papierz w V lub VI wieku chciał zniszczyć wszystkie egzemplarze na świecie ale jeden ocalał i niedawno został odkryty) więc teoretycznie pomyśl co w niej musi być napisane jeśli chcieli sie jej pozbyć Smile Kolejna rzecz dlaczego Jezus przyszedł na ziemie w takich samych okolicznościach co egipski bóg Ra ?
Moje poprzednie tematy:


"Licz na siebie, jeśli potrafisz liczyć "
18-06-2012 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Demolition Man
Member
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 3
Status: Offline
Post: #53
RE: Kościół
(18-06-2012 17:32)Piotr napisał(a):  Tak i właśnie dlatego Żydzi nie uzają Jezusa jako Mesjasza, ponieważ oni uważali, że będzie ich królem i wypędzi Rzymian ale on tego nie zrobił. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomazaniec
Tylko umarł na krzyżu i takie tam pierdoły o zmartwychwstaniu tak wiem. A masz jakiś dowód na to że zmartwychwstał? widziałeś może Jezusa albo Boga gdzieś bo ja jakoś nie miałem okazji ich spotkać.




(18-06-2012 17:32)Piotr napisał(a):  po 1wsze nie ma już dzikich plemion na świecie. Uważasz się za dobrego ? Ukradłeś coś kiedyś, choćby najmniejszą rzecz ? Pożądałeś jakieś rzeczy albo dziewczyny ? Ile razy musisz zabić aby być zabójcom ?

No i znów nie masz racji kolego, a niedawno odkryte plemię suruwaha właśnie z Amazonii ? Nie znało ono cywilizacji tj. Twojego boga i Jezusa.
No a od ponad 2000 lat było sporo takich plemion czy narodów nieprawdaż ? A skoro Jezus umarł za nasze grzechy i potem człowiek mógł dostąpić zbawienia to czemu od razu nie dotyczyło to wszystkich ludzi ? A z tego wynika że poszczególnie narody nie są i nie były równe dla boga.


Czy ja powiedziałem że uważam się za dobrego człowieka? Uważam jedynie że nie jestem zły.


Kolega wyżej Misterio przytoczył również dobre argumenty. I liczylibyśmy na odpowiedź co do bezsensownego moim zdaniem twierdzenia że dobro bierze się z wiary, i co się stanie z ludźmi którzy nie z własnej woli nie są chrześcijanami ?
Moje poprzednie tematy:


Sam na sam z betonem i muzyka na słuchawkach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2012 23:39 przez Demolition Man.)
18-06-2012 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maxie
Junior Member
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #54
RE: Kościół
(08-06-2012 14:20)Zepsuta. napisał(a):  Ja osobiście w kościół nie wierzę, w Boga owszem ale w kościół nie. W spowiedź tym bardziej mieszkając jeszcze w Polsce miałam sytuacje w mieście gdzie ksiądz dawał spowiedź a wieczorem poszedł pić z innym księdzem i powiedział mu wszystkie grzechy jakie usłyszał. Poza tym to są materialiści, lecą tylko na kasę. Zbierają na kościół na mszy ? Błagam... Gdyby zbierali na kościół to już by dawno cały ze złota był zrobiony, wiadomo że sobie chaty odnawiają i samochody kupują.

Zgadzam się i mam takie samo zdanie na ten temat.

Moje poprzednie tematy:
19-06-2012 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymon199
Pszemek :D
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #55
RE: Kościół
Mam podobne zdanie do Zepsutej, bo to co kościelni próbują nam wcisnąć nie mieści się w d... . I traktują wszystkich jako gorszych i głupszych od siebie, a ci nieco starsi myślą że szkoła, i ogólnie życie sie nie zmieniło od 100 lat

Moje poprzednie tematy:
19-06-2012 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piotr
I'am Second !
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #56
RE: Kościół
Czy wy nadal nie rozumiecie ? Kościół nie jest potrzebny do zbawienia ! Zacznij sam szukać prawdy, nie sugeruj się innymi nie patrz na przypisy w Bibli.

Kościół katolicki do wielka firma, przykład ? Rocznie dostają 100 mld zł z spadków bez kolekty itd.
Kościół w wsi z 1000 parafian zarabia m-c 20 000 zł na ręke! Dlatego przestałem wierzyć w Kościół Katolicki.

Bóg wybrał Izraela jako swój naród i na początku tylko oni mogli iść na "łono Abrahama"
Jednak jest napisane kilka przypowieści np. o Weselu Baranka, uczcie u Króla przeczytaj a dowiesz się dlaczego dopiero potem każdy mógł dostąpić zbawienia.

Jeśli nie jesteś zły to jaki jesteś ?
Do twojego pytania jest napisane "błogosławiony ten co nie widzał a uwierzył"
Powiedz mi szczerze czy jeśliby Jezus nie zmartwychwstał to tysiące ludzi i jego uczniowie narażali by życie by głosić, że królestwo niebieskie jest już blisko ?

19-06-2012 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Demolition Man
Member
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 3
Status: Offline
Post: #57
RE: Kościół
(19-06-2012 17:21)Piotr napisał(a):  Czy wy nadal nie rozumiecie ? Kościół nie jest potrzebny do zbawienia ! Zacznij sam szukać prawdy, nie sugeruj się innymi nie patrz na przypisy w Bibli.

Kościół katolicki do wielka firma, przykład ? Rocznie dostają 100 mld zł z spadków bez kolekty itd.
Kościół w wsi z 1000 parafian zarabia m-c 20 000 zł na ręke! Dlatego przestałem wierzyć w Kościół Katolicki.

Bóg wybrał Izraela jako swój naród i na początku tylko oni mogli iść na "łono Abrahama"
Jednak jest napisane kilka przypowieści np. o Weselu Baranka, uczcie u Króla przeczytaj a dowiesz się dlaczego dopiero potem każdy mógł dostąpić zbawienia.

Jeśli nie jesteś zły to jaki jesteś ?
Do twojego pytania jest napisane "błogosławiony ten co nie widzał a uwierzył"
Powiedz mi szczerze czy jeśliby Jezus nie zmartwychwstał to tysiące ludzi i jego uczniowie narażali by życie by głosić, że królestwo niebieskie jest już blisko ?

Mam nie patrzeć na przypisy biblii a sam mnie do niej odsyłasz. Dalej uważam że skoro bóg wybrał naród Izrael to nie uważa ludzi za równych sobie.
A czemu o bogu dowiadujemy się dopiero od żydów? Wcześniej olewał istnienie ludzkie ? Skoro wcześniejsze ludy go nie znały.
Jeśli w swojej książce napisałby podobne zdanie np King to mam mu wierzyć ? Na jakiej podstawię mam wierzyć ?

No a dalej nie wiem co z ludźmi od których nie zależało gdzie się urodzą i w co będą wierzyć ?

19-06-2012 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymon199
Pszemek :D
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #58
RE: Kościół
O Biblii powinni rozmawiać ludzie którzy ją przeczytali całą, ma tyle zawiłości itp że mało kto potrafi wszystkie wytłumaczyć. Katolicyzm jak każda religia zawsze znajdzie hejterów i na to nic nie poradzimy. Złą rzeczą nie jest ale to prywatna decyzja każdego z nas

19-06-2012 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misterio
Wielki Mistrz
****

Liczba postów: 373
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 4
Status: Offline
Post: #59
RE: Kościół
Piotrze sam sobie przeczysz Tongue Odsyłasz nas co chwile do biblii jak dla mnie Twoje wypowiedzi są sprzeczne.

Szymonie z chęcią bym ją przeczytał ale gdy zamieszczą w niej wszystko to co powinno być czyli księgi które na zjeździe w Bizancjum nie zostały dopuszczone do biblii Smile

19-06-2012 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piotr
I'am Second !
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #60
RE: Kościół
Nie będziesz robił sobie podobizny rzeźbionej: Ikony
Celibat poszukaj informacji o nim dlaczego został wprowadzony.
Otóż prawie wszystkie księgi są z sobą połączone, no ale kościół katolicki dodał sobie np. ks Judyty o której w dziejach apostolskich, listach itd nie ma o niej wzmianki!
Jak kościół wykorzystywał inkwizycje, wszystkie czystki np. w Francji protestantów, pedofilstwo itp, w średniowieczu było możliwe kupienie odpustów za grzechy,

Nie chcę nikogo przekonywać do moich poglądów, ani hejtować kk ale niestety to są fakty.

Zachęcam do czytania Biblii i szukania samemu odpowiedzi.

19-06-2012 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:


auto promocje, wyprzedaże

wyprzedaże, promocje - meble


Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS