Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Otyłe osoby. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Nasze problemy (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Otyłe osoby. (/showthread.php?tid=598)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Otyłe osoby. - Aleksandra_090 - 24-01-2013 15:59

Wydaje mi się że czasami ludzie rzeczywiście inaczej traktują otyłe osoby, bo są inne, nie wyglądają zdrowo, a skoro są grube to znaczy że są nierozsądne (ponieważ jedzą bez umiaru) - co nie zawsze jest prawdą. Ludzie już tak mają że kierują się instynktem, a on nam nie raz podpowiada głupoty Tongue


RE: Otyłe osoby. - Anakonda - 14-02-2013 16:47

Chyba trzeba być osobą dojrzałą i inteligentną, aby wiedzieć, że nie ocenia się ludzi po pozorach i że nie należy wszystkich zaszufladkować i nie dać komuś szansy, tylko dlatego, że jest otyły, rudy, albo łysy. Moim zdaniem osoby z nadprogramowymi kilogramami mogą wyglądać atrakcyjnie, jeśli odpowiednio o siebie zadbają, a i charakter nie ma tu zbyt wiele wspólnego z wagą Smile Nie dobieram sobie znajomych na podstawie ich figury Tongue


RE: Otyłe osoby. - Totoro - 18-02-2013 01:23

Zaczęłam się odchudzać na początku grudnia, jak na razie udało mi się schudnąć 10kg Big Grin ( jeszcze 15kg do celu).

Zaczęłam pić syropki, proszki, odstawiłam cukier, białe pieczywo. Wcześniej jadłam 2 lub 3 posiłki dziennie, teraz muszę jeść aż 5! Oczywiście w małych porcjach Smile. Pani daje mi przepisy na dania, które są naprawdę pyszne! Mogę nawet jeść spaghetti, tylko że z mięsa drobiowego i z ciemnym makaronem i przyznam, że to jest o wiele smaczniejsze Wink.


RE: Otyłe osoby. - elpigi - 19-02-2013 10:26

(18-02-2013 01:23)Totoro napisał(a):  Zaczęłam się odchudzać na początku grudnia, jak na razie udało mi się schudnąć 10kg Big Grin ( jeszcze 15kg do celu).

Zaczęłam pić syropki, proszki, odstawiłam cukier, białe pieczywo. Wcześniej jadłam 2 lub 3 posiłki dziennie, teraz muszę jeść aż 5! Oczywiście w małych porcjach Smile. Pani daje mi przepisy na dania, które są naprawdę pyszne! Mogę nawet jeść spaghetti, tylko że z mięsa drobiowego i z ciemnym makaronem i przyznam, że to jest o wiele smaczniejsze Wink.

No i brawo. Widzicie. Ta osoba źle się czuje z tym, że jest gruba i postanowiła coś z tym zrobić. Zakasała rękawy i wzięła się do roboty zamiast się użalać nad sobą. Brawo !


RE: Otyłe osoby. - Anakonda - 21-02-2013 10:19

elpigi, tylko, że nie wszyscy źle się czują ze swoim wyglądem, są nawet osoby, które lepiej wyglądają, gdy mają nieco obfitsze kształty ;-))


RE: Otyłe osoby. - Martysia - 25-02-2013 16:51

Gratulacje pozbycia się tyle kg Smile i silnej woli.
Jeśli chodzi o temat w poście - ludzie zawsze traktują inaczej kogoś, kto jest "inny" i wygląda inaczej niż oni. Nie jest to słuszne na pewno, ale wydaje mi się że instynkt nami kieruje... warto jednak się powstrzymać się zanim wyrządzimy komuś przykrość.


RE: Otyłe osoby. - teletubiś - 26-02-2013 14:53

czasem jednak otyłość wynika z jakiejś poważnej choroby i nie można każdego wrzucać do jednego worka, ze jest gruby, bo je za dużo lub zbyt niezdrowo


RE: Otyłe osoby. - Magda.W. - 11-03-2013 15:07

Tak, dlatego trzeba rozsądnie podchodzić do tego tematu - i przede wszystkim nie oceniać, jednak często okazuje się to dużym problemem dla współczesnych ludzi.


RE: Otyłe osoby. - Anakonda - 12-03-2013 14:38

Najgorzej jak ktoś otyły coś je, cokolwiek, choćby to była zwykła kanapka i zaraz pojawiają się głupie komentarze w stylu: "Patrz, taki grubas, a jeszcze żre", no ludzie, przecież każdy musi jeść...!


RE: Otyłe osoby. - Totoro - 14-03-2013 19:48

(12-03-2013 14:38)Anakonda napisał(a):  Najgorzej jak ktoś otyły coś je, cokolwiek, choćby to była zwykła kanapka i zaraz pojawiają się głupie komentarze w stylu: "Patrz, taki grubas, a jeszcze żre", no ludzie, przecież każdy musi jeść...!

Ja duzo razy spotkałam się z czymś takim. To jest przykre.