Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Otyłe osoby. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Nasze problemy (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Otyłe osoby. (/showthread.php?tid=598)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Otyłe osoby. - Luke - 04-12-2014 23:42

(01-12-2014 15:53)Karol13 napisał(a):  Czasem nie jest to wina tego że dana osoba jest leniwa itp lecz choruje na coś i dlatego nie może schudnąć
Dokładnie tak, choć mało kto się nad tym zastanowi, zanim oceni taką osobę.


RE: Otyłe osoby. - czarneszpilki - 09-12-2014 16:57

Każdego najlepiej tak tłumaczyć "jest chory", ale to że ma utrudniona drogę do ładnego wyglądu nie znaczy że nie można nic robić. A od takich osób zazwyczaj słyszę, że spędzają wolny czas na kanapie, nie mają siły się ruszyć i opychają się niezdrowym jedzeniem. I nie mam na myśli typowego "junk food" ale mrożonki i sztucznie przetwarzane produkty. Rozumiem, choroba chorobą, ale determinacja jest ważna.


RE: Otyłe osoby. - Luke - 11-12-2014 12:49

(09-12-2014 16:57)czarneszpilki napisał(a):  Rozumiem, choroba chorobą, ale determinacja jest ważna.
Cóż, jak to się mówi: nie zrozumie syty głodnego.


RE: Otyłe osoby. - Osa25 - 11-12-2014 16:36

wszystko na własne życzenie... przeważnie tak jest ale czasem i bywa że to wina jakiejś choroby na tarczycy


RE: Otyłe osoby. - franek.nowak - 17-01-2015 00:33

Polecam wybrać jakąś dietę dla siebie. Są dwa wyjścia, albo skonsultować się z dietetykiem albo zajrzeć tutaj http://klubseniora.pl/zdrowe-odzywianie w celu poczytania o odżywianiu i o dietach.


RE: Otyłe osoby. - drzewo - 21-01-2015 16:16

Ja nie mam nich do otyłych osób. Nie przeszkadzają mi. Super chude też mnie nie rażą.


RE: Otyłe osoby. - kofeinka - 28-01-2015 01:56

Mi się wydaje, że najczęściej taki problem mają osoby w wiek 50+, które z różnych przyczyn nie potrafią schudnąć. Ale ogólnie, nie podoba mi się dyskryminowanie grubszych osób, nigdy nie przeszkadzał mi ich wygląd, jedynie to, że osoby otyłe nie chcące nic zmienić nie rozumieją, że jest to niebezpieczne dla zdrowia.


RE: Otyłe osoby. - kostusia - 28-01-2015 16:52

Najlepiej jest sobie wynająć wirtualnego trenera i dopiero wtedy się brać za siebie. Oczywiście, oprócz regularnych i systematycznych ćwiczeń trzeba się zdrowo odżywiać i naprawdę dbać o to co się je i w jakiej ilości.
Dobrze jest też każdą dietę poprzeć wcześniejszymi badaniami u lekarza. Wiecie krew itd, żeby wykluczyć wszystkie możliwe choroby.


RE: Otyłe osoby. - Yayo - 05-02-2015 22:19

no właśnie dieta powinna byc skonsultowana z lekarzem bo ja na własna ręke tak się załatwiłem ze nabawiłem sie anemii. Kumpel polecił mi zazywanie żelaza wieć wcinam teraz chela ferr, faktycznie pomaga bo juz czuje się lapiej. Uważajcie z tymi dietami


RE: Otyłe osoby. - EwaParki - 09-02-2015 19:43

(05-02-2015 22:19)Yayo napisał(a):  no właśnie dieta powinna byc skonsultowana z lekarzem bo ja na własna ręke tak się załatwiłem ze nabawiłem sie anemii. Kumpel polecił mi zazywanie żelaza wieć wcinam teraz chela ferr, faktycznie pomaga bo juz czuje się lapiej. Uważajcie z tymi dietami
Zgadzam się w 100% z Yayo, niby dietę można ułożyć samemu lub korzystając z różnych poradników w necie, ale większość nie bierze podstawowego czynnika jakim jest "jaką mają dzienną aktywność fizyczną", siedzenie na fotelu w pracy to też aktywność i też spalamy kcal....
Jak dieta to tylko ze specjalistą...