Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Wybór szkoły podstawowej - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Dojrzewanie (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Wybór szkoły podstawowej (/showthread.php?tid=35950)

Strony: 1 2


RE: Wybór szkoły podstawowej - mich325 - 26-10-2020 12:05

Jeśli miałabym wybierać drugi raz, to po raz kolejny wybrałabym Te Vizję. Moje dziecko było kiedyś w innej szkole, ale jest to całkowicie nie do porównania. Świetni i kreatywni pedagodzy, odpowiednie podejście do każdego dziecka, duże zaangażowanie, no i wysoki poziom języka angielskiego oraz innych przedmiotów.


RE: Wybór szkoły podstawowej - jjusti18 - 27-10-2020 11:56

Natomiast ja już jestem przy wyborze szkoły ponadpodstawowej i tak zastanawiam się gdzie się wybrać. Wiadomo, że chodzi tutaj o moją przyszłość, dlatego typu pytań krąży w głowie. Planuje nawet przeczytać sobie poradnik https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-bez-tajemnic/wybor-szkoly . Bo, tam widziałam kilka pomocnych wiadomości na ten temat.


RE: Wybór szkoły podstawowej - Konstancja99 - 22-11-2020 13:54

Wybór odpowiedniej szkoły nie jest prosty, to fakt. Pamiętam jak ja wybierałam szkołę i nie miałam pojęcia co robić. Rodzice namówili mnie na szkołe prywatną Te Vizja w Warszawie i cieszę się, że ich wtedy posłuchałam . Nauczyciele w LO Te Vizja są genialni! Program nauczania jest rozszerzony i wydawać by się mogło,że jest ciężko, ale nic bardziej mylnego! Lekcje są tak prowadzone, że uczniowie wszystko rozumieją.


RE: Wybór szkoły podstawowej - lolek59 - 27-11-2020 18:19

Nie zawsze jest łatwo znaleźć odpowiednią szkołę dla dziecka, ale raczej prywatne cieszą się dobrymi opiniami i wiem, że Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie ma doświadczonych nauczycieli. Tutaj dzieci uczą się według specjalnego programu nauczania i nie są obciążone materiałem.


RE: Wybór szkoły podstawowej - beta66 - 29-11-2020 18:05

(27-11-2020 18:19)lolek59 napisał(a):  Nie zawsze jest łatwo znaleźć odpowiednią szkołę dla dziecka, ale raczej prywatne cieszą się dobrymi opiniami i wiem, że Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie ma doświadczonych nauczycieli. Tutaj dzieci uczą się według specjalnego programu nauczania i nie są obciążone materiałem.

To prawda, że przez doświadczenie nauczycieli w tej szkole panuje miła atmosfera i dzieci chętnie się uczą. Nie mają większych problemów z przyswajaniem wiedzy. Też mi się podoba to, że zajęcia są prowadzone w takich mniejszych klasach. To duży plus.


RE: Wybór szkoły podstawowej - magda676 - 25-01-2021 03:00

Jestem za tym by dzieci chodziły do szkoły prywatnej jeśli tylko jest taka możliwość. My chcemy przenieść syna do szkoły miedzynarodowej Te Vizja. Program tej szkoły jest bardzo dobry, pracują tam najlepsi pedagodzy i jestem pewna, że syn bedzie miał tam zapewnioną najlepszą opiekę.


RE: Wybór szkoły podstawowej - Melaska - 11-08-2021 18:07

Te Vizje to też mogę akurat polecićWink Super szkoła, świetni nauczyciele, generalnie atmosfera w szkole jest bardzo dobra i to mi się bardzo podoba. Ja zapisałam dziecko do ich placówki przy Okopowej, jest to już taki większy kompleks.


RE: Wybór szkoły podstawowej - alka - 15-08-2021 16:49

To już jest indywidualna decyzja, jedno dziecko będzie wolało tę szkołę , a drugie inną. Trzeba po prostu ze swoją pociechą porozmawiać. I jak już będziecie na etapie kompletowania wyprawki do szkoły to polecam tę księgarnię https://www.taniaksiazka.pl/seria/w-drodze-do-emaus gdzie znaleźć można szeroki wybór podręczników