Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Oszczędna wymiana waluty - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Oszczędna wymiana waluty (/showthread.php?tid=28362)

Strony: 1 2


Oszczędna wymiana waluty - ArekW - 06-07-2018 22:10

Wymianę waluty da się teraz zrealizować coraz bardziej oszczędnie. A to dlatego, że oprócz kantorów na mieście usługę tę można zrealizować w kantorach internetowych oraz w bankach. Bez względu na to jaka jest kwota przewalutowania, zawsze warto moim zdaniem rozejrzeć się za najkorzystniejszym kursem skoro mamy taki wybórSmile Ja tak robię i zawsze kantor online wypada najlepiej, różnice są rzędu kilkudziesięciu groszy na jednostce waluty na moją korzyść. Też korzystacie z tej formy przewalutowań, czy wolicie tradycyjną?


RE: Oszczędna wymiana waluty - Storek - 09-07-2018 12:16

Dokładnie tak. Sam od jakiegoś czasu nie korzystam ze zwykłych kantorów (no chyba, że potrzebuje na już gotówki) tylko z kantorów internetowych. Moim ulubionym jest Cinkciarz, głównie ze względu na atrakcyjne kursy, ale także obsługę klienta i szybkość realizacji transakcji. Można do nich zadzwonić i zawsze pomagają Smile


RE: Oszczędna wymiana waluty - ArekW - 10-07-2018 23:37

Preferuję jednak niezależne od banków kantory. Ostatnio jak kupowałem EUR w jednym z nich, kurs sprzedaży o niespełna grosz się różnił od kursu po jakim skupują walutę, przy czym kantor online rónie szybko jak bank, czyli od razu zrealizował moje zlecenie przewalutowania.


RE: Oszczędna wymiana waluty - ela231 - 23-07-2018 19:24

Jak chcemy zaoszczędzić na wymianie waluty to warto zerknąć na propozycje na: https://www.igoriacard.com/ . Mając taką kartę możemy płacić kiedy chcemy do woli zagranicą. Walutowanie jest darmowe, a więc nie robi nam to dużej różnicy. Mniej biegania po kantorach.


RE: Oszczędna wymiana waluty - ArekW - 25-07-2018 00:38

Odwiedzanie kantorów na mieście to strata czasu, często też pieniędzy. Ja mam konto walutowe, a przewalutowania przez kantor online realizuję. Bezgotówkowo to trwa minutę. Przelewem i mogę za granicą tak samo kartą bez obciążeń finansowych płacić jak i ewentualnie wybrać tam z bankomatu. Zależy za co i gdzie płacę. W każdym bądź razie oszczędzam sobie fatygi związanej z wizytą w placówkach i mam z głowy wysoki spread czy niekorzystny kurs.


RE: Oszczędna wymiana waluty - hiacynta3 - 01-01-2019 23:47

Uważam, że kantor online jest dużo lepszy od stacjonarnego, ponieważ zapewnia najwyższe bezpieczeństwo i wygodę obsługi. Sama korzystam z usług gieldawalut.com, ponieważ oferuje ona najlepsze kursy na rynku. Dla nowych klientów przewidziany jest rabat 80% - warto skorzystać Smile


RE: Oszczędna wymiana waluty - kamilwoszczyna - 03-01-2019 23:34

pewnie, ze lepszy - czesto nawet maja dodatkowe promocje i duzo lepsze kursy niz te stacjonarne. ja wymieniam przez https://www.pluskantor.pl/ i wszystko dziala bez problemu jak bankowosc elektroniczna.


RE: Oszczędna wymiana waluty - bjornkju - 04-01-2019 05:09

U mnie w mieście jest fajny kantor


RE: Oszczędna wymiana waluty - ArekW - 11-01-2019 00:35

Niestety nie w każdym mieście jest właśnie kantor, który wycenia rozsądnie. Natomiast niezależnie od tego każdy możne skorzystać z usług e-kantoru i wymienić walutę po korzystnym kursieSmile Co do promocji, ja też natrafiłem na kantor online, który miał korzystną ofertę zniżkową. Otrzymałem 80% rabatu na koszt wymiany walut na okres miesiąca. W tym czasie zrealizowałem na preferencyjnych warunkach kilka transakcji, oszczędzając więcej kasy niż się spodziewałem.


RE: Oszczędna wymiana waluty - adolescencia - 21-03-2019 19:03

Żeby oszczędzić przy wymianie walut to najlepiej po prostu sprawdzać, gdzie jest najbardziej opłacalnie. Jeśli chodzi o Kraków, to ja prawie zawsze waluty wymieniam u http://www.kantorfutura.pl/ . To jeden z lepszych kantorów w Krakowie. Na swojej stronie zawsze mają swój aktualny cennik wymiany walut Smile I dzięki temu wiem ile zapłacę jeszcze zanim przyjdę do okienka.