Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Wyjeżdzać czy zostać w kraju? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Nasze problemy (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Wyjeżdzać czy zostać w kraju? (/showthread.php?tid=1836)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Wyjeżdzać czy zostać w kraju? - marysia8383 - 12-01-2016 23:21

Ja jednak próbowałabym zdać maturę. Dzisiaj bez zdanej matury nie ma co marzyć o jakiejś sensownej pracy. Warto też pomyśleć o studiach. Wystarczy trochę silnej woli, motywacji i wszystko da się zrobić. Dla chłopaka fajnym kierunkiem jest mechanika i budowa maszyn - http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/mechanika-i-budowa-maszyn . Myślę, że to dużo lepsze rozwiązanie niż wyjazd za granicę bez ukończenia jakiejś szkoły.


RE: Wyjeżdzać czy zostać w kraju? - rakiet63 - 14-01-2016 03:22

Wyjedź. Za granica są lepsze możliwości.


RE: Wyjeżdzać czy zostać w kraju? - lidka - 14-01-2016 14:01

Naprawdę duże możliwości daje studiowanie na zagranicznych uczelniach.
Na przykład studia w anglii http://www.studia.elab.edu.pl/studia-w-anglii,6206YHFEyFu8 to zupełnie nowe doświadczenie, przede wszystkim przez to, że panuje tam zasada, że to uczelnia jest dla studenta. No i jeszcze ważna rzecz - pensja po studiach w Anglii jest około piec razy wyższa jak w Polsce.


RE: Wyjeżdzać czy zostać w kraju? - Misterio - 18-01-2016 01:20

Wiesz co, moim zdaniem zostań w kraju i tu czegoś poszukaj Tongue Ja dla przykładu w każdej chwili mogę wylecieć do Anglii i mam mieszkanie i pracę od razu lecz do Polski mam duży sentyment oraz dziedziczę tu dom i ziemie także muszę sobie zadbać o swoje. O pracę dobrą nie jest ciężko (zależy gdzie mieszkasz bo w moim mieście możesz mieć problem ale w Krakowie ofert nie brakuje ) Wink


RE: Wyjeżdzać czy zostać w kraju? - jagodka - 18-01-2016 01:34

Co ty masz w głowie, że od wpisu na forum uzależniasz swoje życiowe decyzje? Popatrz na ludzi ok 50, przed którymi jeszcze kilkanaście lat pracy fizycznej i zastanów się czy warto. Bo nie ma co udawać, tam będziesz harował. A co zrobisz, jak zmienią się czasy i pracy już tak dla Ciebie nie będzie? A ty bez zawodu, fachu w ręku... Przemyśl sobie...

dobre-betonowe-szamba.pl


RE: Wyjeżdzać czy zostać w kraju? - Dyslektyk - 18-01-2016 01:44

Moim zdaniem wyjechać. Za granicą są lepsze możliwości.


RE: Wyjeżdzać czy zostać w kraju? - kamilawa1 - 18-01-2016 01:46

Moim zdaniem wyjechać. za granicą są lepsze możliwości.


RE: Wyjeżdzać czy zostać w kraju? - Anakonda - 22-01-2016 09:55

ja byłam jedną nogą w Norwegii ale sprawy rodzinne mnie zatrzymały i szczerze mówiąc wolałabym nie wyjeżdżać.


RE: Wyjeżdzać czy zostać w kraju? - Maturzysta - 27-01-2016 22:55

U nas panuje bezrobocie klasyczne ale jak masz szanse to jedz. Nawet jak nie popracujesz za dlugo to masz szanse pozwiedzac. Ale teraz za granica polakom tez nie jest tak lekko jak kiedys.


RE: Wyjeżdzać czy zostać w kraju? - Anakonda - 31-01-2016 13:35

w Polsce praca jest tylko trzeba poszukać, wcale nie jest aż tak tragicznie jak mówią.