Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Niskie emerytury - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Społeczeństwo i wydarzenia (/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: Niskie emerytury (/showthread.php?tid=1026)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Niskie emerytury - losiakosia - 31-07-2014 12:50

Jak będziemy musieli pracować tyle lat to pewnie nie, w dzisiejszym świecie chemii będzie bardzo ciężko.


RE: Niskie emerytury - drzewo - 31-07-2014 21:36

Widziałem, że tutaj kolega wyżej wspomniał o obligacjach. Też zagłębiałem się w ten temat i w artykule opisującym obligacje korporacyjne publiczne i prywatne można wywnioskować, że jak odpowiednio ulokuje się pieniądze, to można spokojnie z tego żyć. Ktoś już próbował i może zrelacjonować jak to działa?


RE: Niskie emerytury - kasiakowalska1 - 20-01-2015 00:04

Z tego co się orientuję to moja babcia ma dosyć niską emeryturę. Stara się raz na jakiś czas gdzieś dorobić dlatego w tym celu korzysta ciągle ze strony http://klubseniora.pl/ z poradami dla seniorów. życzę babci jak najlepiej i mam nadzieję, że znajdzie to czego szuka, że jakoś sobie dorobi jako niania czy cos Smile


RE: Niskie emerytury - kofeinka - 28-01-2015 02:13

teraz jest masa możliwości dla seniorów, którzy mają niską emeryturę, słyszałam, że mogą sobie dorabiać do emerytury a to chyba nie problem teraz, bo są już nawet kursy komputerowe dla seniorów, a panowie mogą np. na ochronie Wink


RE: Niskie emerytury - maju87 - 02-03-2015 15:48

Będziemy mieli 67 jak na nią pójdziemy i nie będziemy mieli za co żyć Smile Nie dziwie się niektórym emerytom, że nie ustępują miejsca młodym Smile


RE: Niskie emerytury - Layla16 - 14-03-2015 18:44

dużo ludzi przechodzi na emeryturę i w niedługim czasie umiera, są tak wykończeni pracą..straszne


RE: Niskie emerytury - devlin - 26-03-2015 13:18

no dokładnie tak nikt nie bierze pod uwagę jak ci ludzie żyją Sad leki koszt prądu jedzenie i inne rachunki to u nas jest około 3000 zł a oni muszą wyzyć nieraz za 800 zł.. nie wiem jak to robią naprawdę dla mnie to nierealne Sad


RE: Niskie emerytury - kasiakowalska1 - 08-04-2015 22:40

Warto pomyśleć o sobie już teraz! Myślę, że taką motywacją może być raport zarobków: http://praca.gratka.pl/wynagrodzenia/, dzięki któremu możemy zobaczyć jakie zawody dużo zarabiają i starać się o taką pracę i dzięki temu nie będziemy mieć aż tak niskiej emerytury Smile


RE: Niskie emerytury - Maturzysta - 18-01-2016 11:32

No niestety nasz wiek emerytalny nie brzmi optymistycznie. Trzeba się zastanawiać jak sobie odłożyć bo potem to zęby w ścianę. Ja z racji zawodu zgłębiam różne prawne artykuły, przepisy intertemporalne Interesuję się pieniędzmi i szukam różnych możliwości. Nie chcę na starość liczyć na kogoś.


RE: Niskie emerytury - Tajemniczy_Don_Pedro - 29-06-2016 15:34

Emerytury nie są takie niskie, tylko trzeba być ubekiem czy innym takim.