Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Niskie emerytury - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Społeczeństwo i wydarzenia (/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: Niskie emerytury (/showthread.php?tid=1026)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Niskie emerytury - oktan - 29-11-2013 19:27

Na popularnych portalach pojawiają się informacje o tym, że za 40 lat nie mamy co liczyć na wysokie emerytury. Co o tym sądzicie - uciekać z kraju czy nie?


RE: Niskie emerytury - luiz - 29-11-2013 19:47

Myślę, że nie uciekać tylko głosować na kogoś kto zmieni ten stan rzeczy. Partie które chciałby to zrobić nie mieszczą się nawet w błędzie statystycznym. Szkoda, bo mogłaby powstać u nas faktycznie druga Irlandia. Jedyna nadzieja w odwróconym kredycie hipotecznym o którym można poczytać tutaj http://odwroconahipoteka.pl/
Ale, żeby z tego korzystać trzeba być właścicielem nieruchomości.


RE: Niskie emerytury - teletubiś - 04-12-2013 12:49

Biorąc pod uwagę tak niski niz demograficzny nie ma co liczyć na wysokie emerytury. Niewatpliwie trzeba zacząć myśleć już o sobie. Myślałam o lokacie, lub jakiejś inwestycji. Jest taka firma BestCapital która zajmuje się takimi rzeczami, mają całkiem dobrą ofertę. Sama jednak nie wiem w co najlepiej zainwestować, macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?


RE: Niskie emerytury - niemenka - 13-12-2013 11:42

Mam taki plan, że w pewnym wieku zacznę odkładać na lokaty bankowe czy Obligacje Skarbowe. Coś robić w tym zakresie trzeba, bo z przewidywań i prognoz wynika, że nie będzie dobrze. Analizowałam już porównywarkę lokat bankowych i myślę, że w pierwszej kolejności właśnie tam zainwestuje pieniądze.


RE: Niskie emerytury - Mariza - 18-12-2013 10:34

Idzie do gorszego bo taki mamy rząd! Ale sami na niego glosowaliśmy więc nie ma co mieć pretensji


RE: Niskie emerytury - drzewo - 26-12-2013 20:39

Myślę, że obojętnie kto będzie rządził będzie źle, bo ciężko naprawiać błędy po kimś nie popełniając swoich.


RE: Niskie emerytury - lineek92 - 30-12-2013 10:49

Bo oni obiecują tylko że jak dojdą do władzy to wszystko będzie lepiej a jak ludzie im ufają i głosują to później się wypinają i z ich obietnic nici.. dziura się tylko powiększa i jakoś nic z tym nie robią.Trzeba będzie odkładać samemu bo inaczej słabo to widzę.


RE: Niskie emerytury - Antygona88 - 09-01-2014 20:33

jedyna opcja to zmykać za granicę i tam pracować na emeryturę, potem można wrócić do kraju będąc zabezpieczonym


RE: Niskie emerytury - adam9112 - 27-02-2014 19:50

albo przeprowadzić się do krajuw którym cena wszystkiego jest nieporównywalnie tańsza niż w Polsce. Nie bede przytaczał przykładów, gdyz takich nie znam, lecz na pewno sa takie kraje. Wtedy nawet ta niska emerytura wystarczy na życie

szamba betonowe


RE: Niskie emerytury - drzewo - 10-03-2014 15:58

Choć my nie mamy tak źle jeszcze. Mój tata pracuje we Wrocławiu, gdzie firma ochroniarska płaci mu dobrze, na umowie o pracę, więc ma wszystkie składki odprowadzane. A ja dorabiam w restauracji na dzieło i to jest śmieszne.