Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Kredyt w walucie CHF
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Moja dalsza rodzina spłaca wysoki kredyt we franku. Raty wzrosły, dlatego myślę, że dobrze aby nie korzystali z bankowego przewalutowania, tylko sami kupowali franki przez kantor online, co jest moim zdaniem łatwe i wyjdzie im na korzyść. Jakie są Waszym zdaniem najlepsze tego typu kantory? I pod kątem wyceny i żeby sprawnie szły transakcje.
Najlepiej spłacać taki ekredyt, wymieniając samemu waluty. W kantorze internetowym wymienisz je znacznie korzystniej. A transakcje są szybkie i bezpieczne. Na stronie https://www.tms.pl/rynek/kursy-walut/kurs-usdpln znajdziesz zawsze aktualne ceny walut.
ja uważam, że bezpieczniej jest brać kredyt w polskiej walucie bo przynajmniej nie grozi jej nagły skok.
(26-09-2017 08:51)Anakonda napisał(a): [ -> ]ja uważam, że bezpieczniej jest brać kredyt w polskiej walucie bo przynajmniej nie grozi jej nagły skok.

trafione w punkt!
Sprawdź ofertę https://kantoronline.pl/oferta/klienci-indywidualni dla kilentów indywidualnych. Powinieneś być bardzo zadowolony z tej oferty. Nie ma się czego obawiać, ten kantor zapewnia bezpieczeństwo transakcji.
Jasne, że najlepiej decydować się na kredyt w walucie, w której się zarabia, czyli u nas w PLN. Jak ktoś jednak podjął ryzyko i teraz traci na tym, może na zakupie CHF przez kantor online uszczuplić sobie miesięczne raty o konkretnych kilkadziesiąt zł. Tam nie ma takiego zdzierstwa na franku ani wysokiego spreadu.
Ja tam uważam ,że kredyt powinno się brać w walucie w jakiej się zarabia .Z tymi kredytami trzeba uważać jeszcze bardziej bo dodatkowo ponosi się tzw. ryzyko kursowe.Najistotniejsze sprawy przy podpisywaniu umów pisane sa małymi literkami i jeszcze z przysłowiową gwiazdką. Jeśli już niestety masz problemy ze spłata kredytów spróbuj załatwić kredyt dla bardzo zadłużonych, jednak jednej rzeczy nie można robić - zwiększać zadłużenia.Ta operacja ma ci pomóc w spłacie a nie pogrążyć jeszcze bardziej. Szukać należy w bankach albo u pośredników kredytowych ,gdzie znajdziesz oferty z wielu banków, pzdr
Jakoś nie ufam obcej walucie, jeśli kredyt to w PLNach Smile
Oczywiście, to bardzo niepewne przedsięwzięcie, zresztą widzimy już na wielu przykładach osób spłacających kredyt w CHF- wcale nie okazał się korzystny, a wręcz przeciwnie. Co prawda dzięki przewalutowaniom przez kantor online i spłacaniu bezpośrednio w walucie da się sporo obniżyć raty (jak liczyłem to z 80-90 zł spokojnie można zaoszczędzić), to i tak już nie będzie jak na początku żeby frank 2.20zł kosztował.
A jak średnio wychodzi miesięczna rata w franku, a średnia rata złotówkowa, w okresie na przykład 20 letnim?
Teraz sytuacja mniej dynamiczna. Można o niej przeczytać na portalach finansowych. Link http://money.pl/banki/raporty/artykul/kr...13717.html. Materiał bardzo konkretny dla frankowiczów.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie