Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Religia w szkole
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witajcie. Czy jesteście za lekcjami religii w szkole, czy jednak przeciw?
Zdecydowanie przeciw, bo religia/wiara to światopogląd a nie nauka. Tego nie powinno się narzucać, wpajać dzieciom od najmłodszych lat.
Świetnie Smile Dzięki wielkie za ciekawe i sprawdzone porady w tym temacie Smile Jestem pewien, że mi się to przyda Smile
Według mnie religia w szkole powinna być wyłącznie dla tych, którzy wyrażają chęć uczestnictwa. Dla reszty zajęcia z etyki, albo coś podobnego.
Religia powinna być uczona w salkach katechetycznych, w kościołach. Nie w szkole.
(21-08-2017 00:39)ArekW napisał(a): [ -> ]Zdecydowanie przeciw, bo religia/wiara to światopogląd a nie nauka. Tego nie powinno się narzucać, wpajać dzieciom od najmłodszych lat.

Zgadzam się w 100%!
Religia i etyka powinny uczyć postaw moralnych - nie ślepej wiary czy posłuszeństwa.
Jestem wielką przeciwniczką religii w szkole, sama nie ochrzciłam mojej córki i nie zamierzma tego robić, jeżeli będzie chciała to kiedyś sama to zrobi
Jak dla mnie powinno odbywać się w taki sposób, by każdy miał możliwość poznania różnych opcji religii, a później można było podjąć decyzję w co się wierzy dlaczego itp.
Jednak z drugiej strony pielgrzymki do ziemi to okazja również do zwiedzenia zabytków a nie tylko do modlitwy Smile
jak dla mnie najbardziej na tak, żyjemy przeciez w chrześcijańskiej Europie
_______________________________________________________
kancelaria prawna - polecana przez znajomego
Stron: 1 2 3
Przekierowanie