Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Wasze opinie o ING Banku Śląskim
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Chcę wiedzieć, kto z Was ma konto direct w banku ing?

Rozważam założenie w im zarówno rachunku osobistego, jak też oszczędnościowego dla gromadzenia nadwyżek. Myślicie, że dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest posiadanie obydwu typów kont? Skłaniam się ku takiej opcji z powodu niskich opłat i możliwości dość elastycznego oszczędzania pieniędzy. Czy też lepiej będzie zainwestować środki w tradycyjną lokatę? Skłaniam się bardziej do konta oszczędnościowego w ING Banku.

Ponieważ faktem jest, że pieniądze nie są zamrożone i w każdym momencie można je podjąć z konta. Bez niepotrzebnego zrywania terminowej lokaty i utraty naliczonych już odsetek. Z tego, co przeczytałem, to opinie klientów ING Banku Śląskiego nie należą do najgorszych. Wiem, że część z nich na forach i blogach pisze oczywiście konkurencja. Jednak merytoryczne przeważają i wyłania się z nich obraz dość solidnej instytucji finansowej. Posiadającej zarówno bankowość elektroniczną na zaawansowanym poziomie, jak również tradycyjną sieć placówek. Idea

Z tego, co się dowiedziałem to chyba darmowe są wszystkie przelewy z konta osobistego o nazwie, Direct na rachunek oszczędnościowy OKO. Zaś odwrotnie może się już wiązać z opłatą za kolejny przelew w miesiącu, zaś ten pierwszy jest za 0 złotych.
Nie jestem jakimś super specjalistą, ale wydaje mi się, że konto oszczędnościowe w tym banku to dobre rozwiązanie. Sam myślę trochę o założeniu czegoś takiego do bardziej elastycznego zarządzania nadwyżkami. Po to aby skutecznie odkładać i później inwestować pieniądze na wyjazd na wczasy w Polsce. O samym ING Banku Śląskim wiem trochę, ale też chętnie poznał bym jakieś sensowne opinie klientów.
Dobre zapamiętam.
Cierpliwość w oszczędzaniu jest niezbędna. Zgadzam się z faktem, że lokaty są w obecnych czasach bardziej opłacalne. Jednak różnice obecnie są niewielkie. Bardziej liczy się elastyczność w zarządzaniu znajdującymi się tam środkami finansowymi. Z reguły opłaty związane z prowadzeniem niewłaściwie dobranego konta zżerają wszystkie odsetki. Jednak nie trudno zmienić do właściwie dobierając rachunek. Pamiętaj, że jak już zakładasz konto oszczędnościowe w banku to szukaj czegoś z możliwymi, niskimi opłatami.
Wielu ludzi szuka sobie wymówek. Uważając, że na razie nie, co myśleć o oszczędzaniu w banku, ponieważ ich dochody są ciągle jeszcze za małe. Twierdzą, że takie pieniądze starczają w obecnych czasach tylko i wyłącznie na bieżące potrzeby. Tymczasem z prawie każdych dochodów można wygospodarować środki, które mogą zasilać nasze oszczędności.
Teraz NEST Bank ma praktycznie bezpłatne osobiste, rozliczane w PLN konto. Polecam sprawdzić też przypisany do tego produktu rachunek oszczędnościowy.
Słyszałem o tym banku i mam tylko trochę obaw pod kątem tego, że jest to dość nowy podmiot na rynku. Muszę chyba jednak sprawdzić i porównać dostępne na rynku oferty.
Myślę, że to dobry pomysł, bo nie każdy jest od razu alfą i omegą. Ja dokonując rzetelnych porównań opłat bankowych zaoszczędziłam w ten sposób całkiem sporo pieniędzy. Przeznaczonych później na budowanie poduszki finansowej.
Uważam osobiście, że na opłatach można owszem zaoszczędzić. Jednak nie jest to przecież jedyny warunek wyboru produktu finansowego. Ważniejsza jest dla mnie bardziej elastyczność we wpłacaniu i wypłacaniu środków finansowych.
Tutaj przyznam Ci rację. Choć oczywiście opłaty w banku dla danego konta są ważną kwestią do sprawdzenia.
Stron: 1 2
Przekierowanie