Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Potrzebuje pomocy zwiazanej z montazem systemu alarmowego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Moje pytanie związane jest z montażem alarmu w domu mieszkalnym. Założyłam aby system monitoringu oprócz powszechnie używanych czujek posiadał też czujki informujące o spadku temperatury w budynku. Wykonawca, który ma instalować u mnie system alarmowy stwierdziła, że niezbędne są 2 centrale systemu alarmowego żeby to wykonać. Natomiast znalazłam coś takiego na schemacie , lecz nie do końca wiem w jaki sposób można to zrobić w praktyce. W podanym przeze mnie przykładzie zastosowana jest wyłącznie jedna centrala alarmowa. Takie rozwiązanie jest tańsze i nie będę musiała posiadać dwóch kart SIM. Dlatego moje pytanie, czy jesteśmy w stanie coś takiego zrobić wykorzystując pojedynczą instalację systemu alarmowego? Czy niezbędne jest zakupienie dwóch modułów centralnych i dwóch kart SIM? Dodam tylko, iż cały system ma być oparty na sprzęcie firmy Satel.
Może będzie lepiej jak wezwiesz fachowca
Jeśli się na tym nie znasz, to bez fachowca się nie obejdzie. Poszukaj w necie, kogoś ze swojej okolicy. Teraz sporo firm zajmuje sie tego typu sprawami.
Ja sam nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale mój kumpel sam sobie robił cały system alarmowy do domu i jest zadowolony, bo i dużo taniej go wyszło i wszystko działa tak jak powinno. Wszystkie części do całej instalacji, w tym jedne z najważniejszych elementów jakim jest centrala alarmowa z komunikatorem kupował w tym sklepie - https://www.fonex.pl/kategorie/centrale-...l-392.html . Kilka raz mi o tym opowiadał, bo przeglądał wiele ofert i w tym sklepie mieli najlepszy sprzęt w dobrej cenie w dodatku. Co go niesamowicie cieszyło, że sporo zaoszczędzi, a będzie miał naprawdę porządny alarm. Więc jeśli tylko masz trochę o tym pojęcie, to radzę ci właśnie tam się rozejrzeć za odpowiednim sprzętem do alarmu.
Też niestety nie jestem w stanie ci pomóc. Mam w domu system alarmowy, ale jego montażem zajmowała się wyspecjalizowana firma - MS System - http://montazalarmow.com.pl/ . I zajęła się całą instalacją tak kompleksowo, że ani ja, ani mąż nie musieliśmy się niczym przejmować. I tak jest chyba najwygodniej - zlecić instalację fachowcom i mieć pewność, że cały system działa tak jak powinien i nie zawiedzie, kiedy będzie potrzebny.
Przekierowanie