Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Gluuten - problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć,
chciałabym wykonać jakieś badania związanie z nietolerancją glutenu. Obecnie mieszkam w Warszawie, gdzie mogę tutaj zrobić tanio ale prywatnie takie badania? Oraz jakie dokładnie one powinny być?

Od dłuższego czasu po zjedzeniu produktów zbożowych mam problemy z jelitami.. Confused
Najlepiej idź do lekarza, który podpowie ci jakie badania powinnaś zrobić i wypisze skierowanie
też tak uważam, na pewno to nie zaszkodzi.
Najlepiej byłoby poszukać w sieci, albo po prostu iść do lekarza rodzinnego i poprosić o takie skierowanie
jeśli masz nietolerancję glutenu to musisz przejść na odpowiednią dietę. Proponuję udać się do dietetyka i poprosić o ułożenie takiej diety.
Moim zdaniem te badania nie są w koszyku świadczeń dlatego też nie są finansowane prze NFZ
Oczywiście, że warto zrobić takie testy. Lepiej się dobrze zdiagnozować i wprowadzić pewne zmiany, niż męczyć się cały czas z objawami nietolerancji. Strona internetowa Eurolinefood.pl oferuje takie testy. Na pewno warto je wykonać.
Ja znowu mam na laktozę uczulenie, ale teraz jest sporo produktów bez laktozy, na przykład sery pyszne Smile a że jest tez losowanie hochland to przy okazji może się uda wygrać coś bo nawet pół milona można
Teraz w bardzo wielu miejscach można zrobić takie badania więc znalezienie placówki nie powinno być problemem.
Nietolerancja na gluten jest zwana powszechnie jako celiakia i niestety coraz więcej osób zmaga się z tymi dolegliwościami. Warto jak najwcześniej wykonać specjalistyczne badania, dzięki którym będzie można zastosować odpowiednie leczenie. Im wcześniej celiakia zostanie zdiagnozowana, tym większa szansa na szybki powrót do zdrowia.
Stron: 1 2
Przekierowanie