Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Farby do wnętrz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Za miesiąc zaczynam malowanie całego mieszkania, chcę go trochę odświeżyć. Zastanawiam się nam jakimiś ciekawymi kolorami, co polecacie? Kolega podesłał mi link https://www.obi.pl/mieszkac/farby/c/296, widzę, że faktycznie można znaleźć tu sporo oryginalnych kolorów.
A może skorzystajcie z oferty z farbami dla domu, jaką możecie oglądać na stronie sklepu polifarb-gliwice.pl/dla-domu/dla-domu/dla-domu. Tam znajdziecie farby z najwyższej półki jakościowej w bardzo dobrych cenach. Nie będziecie musieli wydawać góry pieniędzy, żeby kupić farbę dobrego gatunku.
A jakie macie zdanie na temat białych ścian w domu ? Bo trafiłam na ciekawy artykuł- http://bialamagia.pl/biale-sciany-w-mies...z-myslisz/ i zastanawiam się czy faktycznie biały nie jest takim strasznym kolorem.
(05-12-2017 21:00)Ela78 napisał(a): [ -> ]A jakie macie zdanie na temat białych ścian w domu ?

To wszystko zależy od wystroju wnętrza tak naprawdę, ale biały kolor na ścianach też jest ładny Smile Choć ostatnio się spotyka różne wariacje bieli, nie takie czyste ale np. z domieszką jakiegoś ciepłego odcienia jak np. antyczny marmur czy rajska plaża z duluxowej palety kolorów świata. Tak że pole do popisu jest Wink
no ja właśnie kupiłem tego duluxa ale szary, bo białego koloru nie lubię. tylko teraz nie wiem jak się zabrać za malowanie. macie może dla mnei jakieś rady? nie chcę sknocić
Biddu, przed malowaniem należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Ściany należy odkurzyć i zmyć wszystkie zabrudzenia (można użyć w tym celu wilgotnej szmatki z dodatkiem mydła). Jeżeli ściana jest nasiąkliwa (podczas mycia wchłonęła się znaczna ilość wody) lub jest pyląca (po przetarciu na dłoni zostaje biały ślad) - wówczas konieczne będzie zgruntowanie. Dopiero po takim przygotowaniu ściany przystępujemy do nakładania powłoki malarskiej. Najlepiej malować metodą „mokro na mokro”, czyli nakładać równe, zachodzące na siebie pasy koloru oraz wykonywać pewne ruchy od góry do dołu i odwrotnie. Nabieramy na wałek równomierne ilości farby, a jej nadmiar zdejmujemy za pomocą kuwety lub kratki malarskiej. W ten sposób uzyskasz jednolitą powłokę bez widocznych smug i zacieków.
Pozdrawiam Ekspert Dulux
Dzięki za porady w tym temacie. Też niedługo zabieram się za malowanie, a nigdy jeszcze tego nie robiłem.
Ja nie wiem jakie są lepsze, zawsze wybieram po kolorze który mi się podoba[/align]
Ja mam większość domu pomalowane na różne odcienie kawy z mlekiem, bardzo podobają mi się te odcienie Smile
a może na biało wszystko pomaluj?
Stron: 1 2
Przekierowanie