Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Styropian podłogowy jak wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno kupiliśmy mały domek, który wymaga generalnego remontu. Niedługo rozpoczynam pracę przy podłodze i tutaj mam pytanie odnośnie styropianu podłogowego. Czy jego wybór faktycznie ma znaczenie, lecieć po taniości, czy poświęcić więcej czasu na zakup i poszukać czegoś sprawdzonego?
Ma i to duże znaczenie. Jak wybierzesz bubel to może się okazać, że potem cała podłoga Ci będzie chodzić. Zdecydowanie nie jest to zakup na hop siup
Kurcze, ja w tej kwestii niestety jestem zielony. W takim razie na co należy zwracać uwagę podczas ich zakupu? Są jakieś kluczowe parametry, na których się warto skupić?
Grubość styropianu, to jakie ma właściwości trzymania ciepła. Niektóre styropiany posiadają specjalne warstwy, np. wygłuszające, jeśli Tobie na tym zależy.
Widzę, że jesteś trochę bardziej obeznany z tematem. Wiesz może, który z producentów jest warty uwagi. Ewentualnie, gdzie najlepiej go szukać?
Żadnym specem nie jestem. Raczej samoukiem, po prostu sporo siedzę na grupach na FB i widzę co ludzie polecają, a co odradzają, plus trochę własnego doświadczenia. Co do miejsca zakupu to już Twój wybór. Dla mnie najwygodniej było przez internet, bo mieszkam w mniejszym mieście i ceny są wysokie przez brak konkurencji. Hurtownia styropianu https://styro24.pl/ ma szeroką gamę produktów, ceny też są korzystne, z racji tego, że to hurtownia, a nie zwykły sklep.
Ja uważam, że jeśli remontujemy podłoga to powinniśmy wybierać produkty i metrialy budowlane najlepszej jakości. Z tego co wiem, to hurtownia styro24.pl ma spory wybór styropianu podłogowego. Zerknij do nich, może akurat coś wybierzesz?
Przekierowanie