Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Astma
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem astmatyczką i alergiczką, praktycznie nie rozstaję się z lekami wziewnymi - w tej chwili jest to Atrovent
Jestem pod stałą opieką pulmonologa i alergologa. Często zastanawiam się, czy z astmy można się wyleczyć. Udało się to komuś?
A próbowałaś może tlenoterapii? Jakiś czas temu wspomniał mi o niej mój lekarz, ale powiedział, że by ją stosować potrzebuje mieć koncentrator tlenu. Dostępny jest na 24medyczny.pl model Oterapia ale koszt spory. I tu pytanie do osób które z takiej tlenoterapi korzystają, czy jest ona skutczna a inwestycja warta?
Jako długoletnia astmatyczna szczerze mówiąc bardzo wątpię, żeby możliwe było całkowite wyprowadzenie z astmy. Oczywiście można popracować nad wydolnością oddechową, ale obawiam się, że jednak trudno będzie odstawić szczególnie leki wziewne na zawsze. Na szczęście możemy je znaleźć także w takich miejscach jak apteka online https://www.webpharm.pl/ Przyjazna Apteka. Przy regularnym stosowaniu zdecydowanie nie będziemy musieli obawiać się o dobre samopoczucieSmile.
Wszystko zależy czym astma jest spowodowana. Niestety przy jej silnych atakach są obawy niedotlenienia i korzystanie z tlenoterapii jest wskazane. Oterapia ma koncentrator który jest na baterie i można korzystać z niego nawet poza domem. Co na pewno jest ułatwieniem.
Słyszałam o tych koncentratorach jak moja mama chorowała na raka płuc. Mieliśmy nawet kupić, bo można z nich korzystać w domu. Ale udało się dostać z hospicjum. Ale w przypadku astmy lekarz może zalecić stałe przyjmowanie tlenu i posiadanie koncentratora bardziej się opłaca. Tlenoterapia też podobno pomaga w przypadku migreny.
Niestety astma nie rozpieszcza. Ja też mam i się z tego niestety nie cieszę.
Przekierowanie