Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Jak namówić rodziców na pieska ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dzisiaj byłam u kolegi na działce i mi się spodobał jego szczeniaczek. Powiedział mi i rodzicom że może mi go dać, ale tata się nie zgodził.
Powiedziałam mamie że napirawdę będę się nim opiekować czyli sprzątać po nim i wychodzić z nim na spacer lecz powiedziała "do tatay z tą proźbą".
Co mam powiedzieć tatcie żeby się zgodził? Bo naprawdę trudno go przekonać.
Jeżeli nie miałaś jeszcze nigdy zwierzątka to powiedz tacie że nawet nie wie jaką to radość daje w domu do tego pokażesz mu jak bardzo jesteś odpowiedzialna. Porozmawiaj z nim i zaproponuj mu coś w zamian jeśli on się zgodzi na pieska ty zgodzisz się zrobić to o co on poprosi Smile. Tylko porozmawiaj z nim poważnie a nie w stylu ''no tatooooooo nooooo...'' a jak się nie zgodzi to będziesz niestety musiała poczekać do własnego mieszkania i nie rób nic w stylu ''jesteś nie fair !!!!'' bo prawdopodobnie jeśli odejdziesz i powiesz okej spoko to się w końcu przekona i pozwoli Ci go wziąć Big Grin. Przynajmniej tak jest w moim wypadku Smile.
Powiedz żeby Cię przetestował. Wychodź przez min 1,5 tygodnia z samą smyczą na spacery, tak jakbyś miała psa. Jeśli polegniesz, i to olejesz to będzie oznaczało, że nie jesteś na niego gotowa. Bo to jest obowiązek, i pewna odpowiedzialność. Bo wyobraź sobie, że jak będziesz miała psa będziesz musiała z nim wychodzić tak przez cały czas. Mi też się czasami nie chce, ale taki obowiązek niestety. Sama też tak musiałam robić żeby zasłużyć na psa, mamę to przekonało. xD
Tata by się zgodził ale głównie chodzi mu o utrzymanie takie pieska ;D
I mam zwierzaki 3 koty więc nie wiem akim cudem mama się zgodziła ;D
POstaw ich przed faktem dokonanym, to zawsze dziala ;p Jezeli tego sie boisz musisz zakrecic ich tak zeby im sie wydawalo ze to oni chca pieska ale do tego potrzeba sporo charyzmy ;p
(25-06-2012 01:13)Niesmialy napisał(a): [ -> ]POstaw ich przed faktem dokonanym, to zawsze dziala ;p Jezeli tego sie boisz musisz zakrecic ich tak zeby im sie wydawalo ze to oni chca pieska ale do tego potrzeba sporo charyzmy ;p

A potem piesek wyląduje w schronisku albo co gorsza na bruku.
Nie nigdy !
Ja kocham zwierzęta i nie pozwoliłabym żeby się coś takiego stało jak schornisko albo bruk !
Przynieś słodkiego pieska do domu i pokaż im go i powiedz 'i co wywalicie go teraz na bruk? takiego słodziaka?' Tongue
(25-06-2012 16:07)julitkadudek napisał(a): [ -> ]Nie nigdy !
Ja kocham zwierzęta i nie pozwoliłabym żeby się coś takiego stało jak schornisko albo bruk !

Mówię tylko że postawienie rodziców przed faktem dokonanym jak ktoś tu wspomniał to nie jest dobry pomysł.
(25-06-2012 17:17)Scelerisque napisał(a): [ -> ]Przynieś słodkiego pieska do domu i pokaż im go i powiedz 'i co wywalicie go teraz na bruk? takiego słodziaka?' Tongue

Widzieli go ;P
Stron: 1 2
Przekierowanie