Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Kantor- koszt przewalutowania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nie trudno zauważyć, że spread w kantorach na mieście bywa spory, wręcz na granicy uczciwości. E-kantory często natomiast pobierają prowizję od kwoty naszego przewalutowania, ale ja się jednak skłaniam zdecydowanie ku internetowej wymianie walut. Znalazłem zresztą kantor online gdzie taki koszt nie występuje, a spread jest symboliczny.
Chyba każdy, kto choć raz porównał koszty wymiany w kantorach tradycyjnych i internetowych, nie ma wątpliwości, że to kantor online, oferuje najlepsze warunki. W dodatku jest to dużo bezpieczniejsze niż wymiana "na mieście". Ja już nie zdecydowałbym się na wymianę w stacjonarnym kantorze - szkoda na to czasu i pieniędzy.
To o ile tańsza jest tam waluta?
Tak średnio? Czy maksymalnie? Może powiem inaczej, jak porównałem sobie dziś kurs EUR oferowany przez kantor online z kursem banku, który jak na bank wycenia bez zdzierstwa, różnica wynosiła 24 grosze na zakupie 1 EUR. W stacjonarnych często zawyżają bardziej niż w bankach, więc zobaczy ile być zaoszczędziła choćby 1000 EUR kupując. A jak duże firmy obracają znacznie wyższymi kwotami...dla nich tylko kantor internetowy moim zdaniem się sprawdzi. Ale dla klienta indywidualnego też- jak najbardziej.
Wymiana walut zdecydowania bardziej opłaca się w internetowym kantorze. Zobacz sobie https://ekantor.pl/kalkulator-walut/ Dzięki tej stronie porównasz sobie kurs, jaki oferuje ta marka, a kurs w poszczególnych bankach. Możesz zyskać nawet do 10%. Poza tym wymienisz walutę bez wychodzenia z domu, a w razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do pracowników, niezależnie od godziny.
Jasne, a taki kalkulator na stronie kantoru to praktyczna rzecz i realnie wylicza wynik transakcji. Przynajmniej w kantorze z którego korzystam a to dlatego, że kantor online całodobowo w czasie rzeczywistym finalizuje przewalutowania, automatycznie się to odbywa po kursie jaki widać w danej chwili.
Na pewno trzeba byłoby wszystko dokładnie przeliczyć, a z kantorami różnie bywa
Najłatwiej wyliczyć, już nawet bez kalkulatora walut wtedy jak kantor online nie pobiera prowizjiSmile Polecam na to spojrzeć przy wyborze kantoru, zwłaszcza jak ktoś dopiero zaczyna wymieniać walutę internetowo, bo na pewno doceni jasne warunki współpracy.
Ja też korzystam z kantorów internetowych, ale to raczej z powodu lenistwa
Teraz to koszty są duże :/
Stron: 1 2
Przekierowanie