Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Kolczyk w chrząstce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przebiłam sobie 1 czerwca ucho. Kosmetyczka mówiła że moge wyjąć po jakimś miesiącu. Ale kupiłam ostatnio nowe kolczyki i wczoraj zmieniłam. Dzisiaj wyjęłam kolczyk i chciałam nałożyć ten do wygojenia ale ucho tak mi spuchło, że kolczyk nie chce przejść. Mam próbować go włożyć, czy jeśli poczekam 1-2 dni to ucho się nie zrośnie i nie będzie problemu z nałożeniem kolczyka? Huh
No jak Ci się ucho zrośnie to już w ogóle żadnego nie włożysz. Na twoim miejscu poczekałabym aż to się wygoi i poszłabym do salonu PIERCINGU a nie do kosmetyczki.
dokaldnie Big Grin gdzie tam kosmetyczka Big Grin co prawda kiedys przekułem sobie ucho bo zalozylem sie z kolegami w gim jeszcze, przylozylem ziemniaka z jednej strony a zdrugiej pchalem igłe, i przebilem xD teraz mam taki koreczek tam gdzie sie zroslo xD

Idz do salonu od piercingu, zrobia ci tak ze wszystko bd git majonez, i pamietaj zeby zastosowywac sie do polecen, jesli miesiac nie masz wyjmowac, to nie wyjmuj Smile)
czasem warto przestrzegac regul
Wyjmij kolczyk i czekaj na zagojenie. Przemywaj ucho solą fizjologiczną lub (co bardziej polecam) smaruj trybiotykiem. Może być też tak że jesteś uczulona na materiał, z którego był ten nowy kolczyk.
Jak się zagoi to idź do piercera albo do kogoś kto się zna na przekłuwaniu. Takie przekłucia powinno się robić igłą a nie tak jak robi to kosmetyczka - pistoletem, który rozrywa tkanki.
Wydaje mi sie że materiał z jakiego wykonano kolczyk ma znaczenie. Najlepsze są z Tytanu G23 Smile
własnie jak kosmetyczka kazała ci nosic ten kolczyk przez miesiac to po to zeby skura sie przyzwyczaiła a jak ty zdjełaś i zaloztłaś jakis lipny kolczyk to najlepiej udaj sie szybko do loekarza bo moze z tym byc zle ;/
Ja uważam że kosmetyczka ma lepsze kwalifikacje niż w salonie piercingu.
Ja bym próbowała założyć mimo wszystko, żeby dziurka się nie zarosła.... jak za kilka dni opuchlizna nie zejdzie wtedy będziesz się martwić co dalej.
Spróbuj założyć, oczywiście nie na siłę..... jednak szkoda by było zmarnować tyle cierpienia.
Ja mam dużą wrażliwość na ból, więc chyba nigdy nie zdecyduje się na coś takiego Sad


_______________________
Okuninka nad Jeziorem Białym
Mi by było szkoda stracić dziurkę - może warto jeszcze o nią powalczyć? może jakaś maść w aptece pomoże?
Stron: 1 2
Przekierowanie