Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Do pierwszej pracy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Osoby które wybierają się do pierwszej pracy w swoim życiu a na pewno jest ich tutaj sporo. To polecam zajrzeć na początek na http://dopierwszejpracy.pl/ Gdzie dowiemy się na prawdę wielu przydatnych info na ten temat. Polecam wszystkim tym którzy nie wiedza jak się zachować w nowej pracy i do w dodatku pierwszej.
Ja już niestety pierwszą pracę mam za sobą. Ech...szkoda, że nie poszłam na studia, żeby dać sobie pięć lat dodatkowego wolnego Big Grin
Szukając pracy trzeba wiedzić jakie oferty pracy przyjmować a jakie odrzucać. Tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/jak-szukac-pracy/ jest taki poradik kiedy odrzucać oferty pracy myślę że to dość przydatne dla osób które idą do pierwszej pracy
Jeśli szukałabym pracy, to pewnie skoncentrowałabym się na firmie, która oferuje dobre warunki i pozwala pracować w młodym zespole. Moim zdaniem każda praca jest wymagająca, niezależenie czy pracujesz w restauracji wydając klientom hamburgery czy w takiej firmie jak Tide Software - jest to branża telekomunikacyjna - wszędzie trzeba dawać z siebie wszystko
Grunt, żeby była umowa normalna.
Niestety bez ukończenia dobrego kierunku takiego jak ten mało jest możliwości na zdobycie dobrze płatnej pierwszej pracy. O tym, ze jest problem z umowami i najczęściej pracuje się na umowę o dzieło- nie wspomnę.
Jeżeli zabierasz się za poszukiwania nowej pracy i bierzesz pod uwagę także wyjazd za granicę to sprawdź w takim razie oferty pracy za granicą Austria bo wiele firm tutaj publikuje wolne stanowiska. Ogłoszenia są kierowane do konkretnych zawodów, także warto się przekonać i zmienić pracę na coś zdecydowanie lepszego.
jak już znajdziesz sobie tą wymarzoną pierwszą pracę to pamiętaj jeszcze o formalnościach takich jak chociażby wizyta u lekarza medycyny pracy. z tego co się orientuję to w warszawskiej przychodni Medivita taka konsultacja ze specjalista może odbyć się online ( o ile nie ma dodatkowych wskazać do wizyty w placówce). Szybko, bezproblemowo i w miłej atmosferze Smile
Przekierowanie