Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Program do zarządzania firmą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Cześć

Właśnie zdałem maturę i jako student postanowiłem założyć własną działalność działalność gospodarczą w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Czy są tutaj na forum jacyś młodzi i starsi przedsiębiorcy? Macie dla mnie jakieś rady? Na razie mam problem z programem do wystawiania dokumentów i prowadzenia KPiR. Tyle tego jest, że nie wiem, który wybrać. Ktoś poleci mi coś sprawdzonego?
Trochę młody jesteś jak na przedsiębiorcę, ale próbuj. O ile wiem, AIP zapewnia wsparcie księgowe. Chyba, że chcesz się już teraz rozejrzeć, żeby mieć zaplecze kiedy się usamodzielnisz. Jak już wspomniałeś programów do księgowości jest na rynku bardzo wiele. Możesz wybrać taki, który kupisz jednorazowo i zainstalujesz na komputerze (plus bo płacisz tylko raz), ale wadą jest to, że musisz pilnować aktualizacji i zgodności z nowo-wprowadzanymi przepisami no i dostęp do danych masz tylko z własnego komputera. Możesz też wypróbować któryś z portali księgowości internetowej. Jest ich bardzo wiele. Osobiście takiego używam (szybkafaktura.pl), wypróbuj kilka (są darmowe okresy próbne) i wybierz, co Ci pasuje. Wadą jest co prawda to, że musisz płacić miesięczny abonament (ale niewielki - w przypadku mojej szybkiejfaktury.pl niecałe 30 zł za najbardziej rozbudowany pakiet), ale gra jest warta świeczki bo w tej cenie zyskujesz nie tylko elektroniczne KPiR, do którego po zalogowaniu masz dostęp z każdego komputera podłączonego do internetu w dowolnym miejscu i czasie, ale również w program do wystawiania faktur, obsługi magazynu, ewidencji środków trwałych, tworzenia baz towarów i usług, wystawiania deklaracji podatkowych itd. Wszystko zależy od rodzaju działalności jaki prowadzisz i pakietu, jakie wybierzesz. Decydując się na księgowość internetową, upewnij się, czy w razie potrzeby uzyskasz pomoc z Biura Obsługi Klienta i czy platforma zapewnia wsparcie profesjonalnych księgowych gdybyś miał jakieś pytania i wątpliwości.
Ja poleciłabym zapoznanie się z systemem Enova to lider na rynku oprogramowania kadrowo-płacowego. Praca na tym programie jest przyjemnością.
Sporo informacji o różnych programach księgowych znajdziesz na Facebooku. Widziałem komentarze na temat wspomnianego tu programu szybkafaktura.pl
(20-01-2014 05:09)Boski i skromny napisał(a): [ -> ]Macie dla mnie jakieś rady?

Jeśli chodzi o księgowość to także polecam wyżej wymieniony program. A co do rad - co prawda nie wiem w jakiej branży działasz, aczkolwiek chciałabym Ci zwrócić uwagę na konieczność uiszczania opłat za korzystanie ze środowiska. Niestety wiele firm o tym na początku zapomina, a wiąże się to później z wysokimi karami, więc lepiej sprawdzić wcześniej czy w Twoim przypadku nie musisz tego robić.
Jakoś tak dobrze się w tym nie orientuję, ale na pewno ich sporo jest. Do księgowości online na pewno trochę jest, chociaż akurat moja znajoma woli powierzyć to księgowej, bo boi się, że gdzieś popełni błąd przy rozliczaniu. Akurat ona ma to biuro rachunkowe Chrzanów, ale na rynku jest ich naprawdę sporo, więc zdecydowanie znajdzie się odpowiednie biuro. Czaami warto trochę więcej dopłacić, ale mieć z tym spokój.
Zgadzam się, że nie warto oszczędzać na księgowości, bo pazerny dwa razy traci. W firmie, której pracuje całą księgowość prowadzi nam pani mgr Joanna Kuczawska ze Śląska. Nie śledzę tych działań, ale widzę, że wszystko jest odpowiednio rozliczone.
Myślę że ten program http://www.way2send.pl/#System jest bardzo ciekawy. Sama zastanawiam się nad jego zakupem. Integruje i monitoruje całą sprzedaż , automatycznie pobiera zamówienia. Można go konfigurowac zgodnie z potrzebami firmy. Myslę że to wystarczy by ułatwic sobie prace.
Wiele zależy od tego jaki konkretnie program Cię interesuje. Na tej stronie internetowej znajdziesz wiele przydatnych aplikacji dla małych i dużych firm- program księgowy. Zawsze możesz też zgłosić się do jakiejś firmy informatycznej, aby wykonała dla Ciebie aplikację dedykowaną. Tańszą wersją jest jednak wykupienie licencji na coś co już jest stworzone.
W takich programach nie jestem zorientowana jednak mogę ci poradzić, że czasem warto korzystać z takich http://doradztwo.netrix.com.pl/uslugi/innowacje/ usług bo na samym początku mogą one Ci sporo pomóc. Nie zapomnij o promowaniu firmy w sieci bo teraz jest to podstawa.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Przekierowanie