Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Podatki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Jak rozliczacie się z US - sami czy korzystacie z usług biura rachunkowego? Czy w naszym kraju można robić to samemu?
Gdy zobaczysz formularze jakie trzeba wypełnić starając się o zwroty podatkowe, rozliczenia i inne tego typu rzeczy to szybko zrozumiesz, że nie warto tracić na to czasu i zlecić to komuś kto się na tym zna lepiej i zrobi to szybciej. Tutaj znajdziesz biuro rachunkowe w Krakowie które jest wysoko oceniane ze względu na jakość swoich usług.
Witaj
Tak jak kolega sądzę, że lepiej zlecić rozliczanie z podatków specjaliście. Oczywiście można rozliczać się samemu, ale jak mamy jakieś odliczenia, bardziej skomplikowane rozliczenia to lepiej to zlecić dla biura rachunkowego. Biuro rachunkowe w swoim mieście bardzo łatwo odszukać poprzez spis firm http://www.firmy.net/biura-rachunkowe.html Warto wybrać biuro z referencjami i pozytywnymi opiniami innych klientów.
Ja się samemu rozliczałem i wyszły mi jakieś kwiatki w formularzu, pisma od US, że mam dopłacać im tysiące złotych... potem zrobiłem korektę i było wszystko cacy.
Moim rozliczeniem co roku zajmuje się tata, który się na tym zna, więc ja akurat nie mam się o co martwić.
Ja obecnie posiadam jednoosobową firmę i rozliczam się sama - nie korzystam z usług żadnego stacjonarnego biura podatkowego.
Za to od jakiegoś czasu prowadzę księgowość w biurze online: http://www.infakt.pl/ i rozliczenie się za jego pomocą jest banalnie proste Wink Moim zdaniem to o wiele lepsze rozwiązanie niż tradycyjne biuro z kilku powodów:
1. mniejsze koszta
2. większa mobilność - dzięki wygodnemu programowi do fakturowania można wystawiać faktury tylko tam gdzie się chce
3. Zawsze można skorzystać z pomocy konsultanta.
Owszem może i to dobry wybór jak się ma firmę i jest się z czego rozliczać Smile a jaką firmę prowadzisz sama ?
Jak byłam młodsza i miałam same dorywcze prace na umowę zlecenie, czy umowę o dzieło, to PIT wypełniał za mnie tata, bo ja nawet nie wiedziałam jak to się robi Big Grin Teraz mam od niedawna własną firmę i zlecam rozliczenia w biurze rachunkowym, które w ogóle zajmuje się kompleksową opieką finansową mojej firmy. Jedynie opłatami środowiskowymi się nie zajmują, bo to nie ich działka, a że na tym też się nie znam, to wykupiłam sobie abonament roczny w aplikacji ENVINET i też nie muszę tego wszystkiego sama liczyć Big Grin Przyznaję, że w kwestiach finansowych zawsze idę na łatwiznę Wink
Gdyby nie to, że mama mojego chłopaka rozlicza wszystkim PIT, to pewnie byłabym w czarnej kropce. Kompletnie nie orientuję się w tych wszystkich cyferkach i sprawia mi to koszmarny problem. Dlatego popieram korzystanie z usług biura rachunkowego - dzięki temu nie musimy się martwić o żadne błędy w rozliczeniu i możemy spać spokojnie.
Ja na szczęście mam ciocię, która zawsze jest w stanie udzielić pomocy. Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Przekierowanie