Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siła, a rzeźba
Autor Wiadomość
Bankai
╭∩╮(◣_◢)╭∩╮
***

Liczba postów: 198
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 5
Status: Offline
Post: #1
Siła, a rzeźba
Witajcie poplecznicy! Jak sam temat mówi, jakie macie zdanie na temat siły, a rzeźby? Według mnie jeżeli rzeźba się wyrabia poprzez wzmacnianie siły to jest wszystko w jak najlepszej formie, ale jeżeli facet trenuje dla samej rzeźby, to chyba coś z nim jest nie tak gdyż "rzeźbą" nie ochroni najbliższych sobie osób. Taka wg. mnie pedalska pozerka.

A jaki jest wasze zdanie na ten temat?
Moje poprzednie tematy:


╭∩╮(◣_◢)╭∩╮

http://www.5teens.pl/showthread.php?tid=...54#pid8454
Mój pierwszy własny *.gif ^^

\m/ = (T_T) = \m/
08-06-2012 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misterio
Wielki Mistrz
****

Liczba postów: 373
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 4
Status: Offline
Post: #2
RE: Siła, a rzeźba
W moim przypadku pozostaje tylko rzeźba aczkolwiek jestem wysoki dobrze zbudowany i mam pare kilo za dużo Big Grin Siłe mam o to was moge zapewnić Big Grin na siłke chodze bo mi to poprostu sprawia przyjemność Tongue A jeśli chcesz chronić najbliszych to walcz,bij sie trenuj sztuki walki Tongue Ja sie sparuje od 1 gimnazjum i byle kto mnie nie pobije ;p
Moje poprzednie tematy:


"Licz na siebie, jeśli potrafisz liczyć "
08-06-2012 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bankai
╭∩╮(◣_◢)╭∩╮
***

Liczba postów: 198
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 5
Status: Offline
Post: #3
RE: Siła, a rzeźba
Ja trenuję gdy mam czas, siłę zwiększam do pracy, a rzeźbę zostawiam w tyle ^^

08-06-2012 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hatsu
Member
***

Liczba postów: 55
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #4
RE: Siła, a rzeźba
Przede wszystkim rzeźbę można spokojnie zrobić sztucznie tj. sterydy i inne "medyczne" pomocniki, ale takie duże mięśnie są tylko na pokaz - dobrze napisałeś Bankai - jeśli rzeźbimy ciało podczas normalnego treningu na siłowni, ćwiczymy regularnie i poprawie to i rzeźba i siła jest na dobrym poziomie Wink

Moje poprzednie tematy:
08-06-2012 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
achi009
Member
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 2
Status: Offline
Post: #5
RE: Siła, a rzeźba
Jest Siła !
http://zdrowo.info.pl/kalorie.html
Nie ma lipy !

Moje poprzednie tematy:
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2018 15:29 przez achi009.)
08-06-2012 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sebas
Początkujący
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 2
Status: Offline
Post: #6
RE: Siła, a rzeźba
Według mnie najważniejsza jest rzeźba która najlepiej wyrabia się na jeżdżąc np: na rowerze wtedy nie tylko wyrabiamy sobie rzeźbę ale również wzmacniamy swoją siłę.
Dobrze jest też uprawiać sporty w których wymaga się wzmożonego wysiłku fizycznego np: bieganie czy piłka nożna.
Siła jest mało potrzebna już lepiej iść na jakieś sztuki walki i tam nauczyć się opanowania i samokontroli bo to w tym sporcie jest najważniejsze uwierzcie mi sam mam może 34 w łapie ale "co nie co" potrafię
Ale z rzeźbą kiepsko za dużo %% Tongue
Moje poprzednie tematy:


Uległość Rosji i strach przed niemieckim wrogiem,
młodzi ludzie z karabinem stają czołgom na ich drodze
i nie ważna jest przewaga, jeden drugiemu pomaga,
chęć wolności jest tu większa. Polak masz w Polaku brata.
10-06-2012 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacky
DYKTATOR MODERATOR
******

Liczba postów: 318
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 10
Status: Offline
Post: #7
RE: Siła, a rzeźba
To zależy jakie ćwiczenia się preferuje. Pływając na basenie, jeżdżąc na rowerze i biegając, zwiększasz swoją WYTRZYMAŁOŚĆ (a nie koniecznie siłę) i oczywiście pracujesz nad rzeźbą. Jeśli chodzi o ćwiczenie na ławeczce, to nawet treningi siłowe, we wczesnych stadiach, poprawiają rzeźbę, ale z czasem należy zmienić sposób trenowania Smile Ja preferuję rower, po złamaniu łapy(już parę miechów) jakoś do ławki ciężko mi wrócić ...
Moje poprzednie tematy:


AngryTak bardzo nie macie życia Angry
11-06-2012 01:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gemello
Papcio Dżemuś
****

Liczba postów: 349
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: -1
Status: Offline
Post: #8
RE: Siła, a rzeźba
Siła, rzeźba, masa. No odwieczny problem Big Grin

Siła, po co ta siła? myslisz ze kogos zaboli bardziej tylko dlatego ze ty podnosisz 30kg na biceps a ktos 20kg? wcale nie Big Grin jesli bd ich dwoch to i tak masz marne szanse zeby sie obronic.

rzeźba, dla mnie bardzo bardzo dobry pomysl na trening, jesli ktoś jest JUZ DUZY, i silny, mięsnie ktore sa silne bardzo dobrze bd wygladac jak sie wyzezbia, kto nie marzył kiedys zeby wygladac jak pilkarz? uwiezcie ze taki pilkarz potrafi nie raz bardziej zaszkodzic jak nie jeden KOKS co jest szeroki DWA na DWA.

Masa, to jest dla mnie najwazniejsze jesli chodzi o trening, z kamienia nic nie zrobisz, a z glazu juz tak, masz material. wiec pierw urosnac trzeba, pozniej popracowac nad sila, a na koncu nad rzezba.

I tak moim zdaniem rzezba powinna byc robiona razem z siła, poprzez aeroby. bo jesli zaczniecie podnosic ciezarki zgodnie z treningiem na rzezbe to wam i sila spadnie i masa Tongue wiec chyba bez sensu, lepiej wyrzezbic miesnie poprzez zanik masy tluszczowej Big Grin
Moje poprzednie tematy:


Ja tak sobie marzę,
Że jesteśmy w siódmym niebie,
Że nadszedł czas i w sam raz
Trafiło tam każde z nas.


Ja nie mam przyjaciół, ja mam tylko wrogów ktorych z czasem pokochałem.
12-06-2012 01:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MocnY
Junior Member
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #9
RE: Siła, a rzeźba
Gdy się trenuje regularnie każdą część ciała to wszystko się powoli wzmacnia, i choć to może zająć wiele miesięcy to są widoczne efekty w każdej z tych dziedzin Wink o tym mogę zapewnić

Moje poprzednie tematy:
16-06-2012 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piotr
I'am Second !
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #10
RE: Siła, a rzeźba
Po pierwsze jak idziesz na rzeźbie to zmniejszasz udział % tkanki tłuszczowej w całej masie ciała i wzmacniasz swoje mięśnie i ciało, siła też się zwiększa ale efekty są dopiero po 6-8 m-c.
Po drugie na masę może iść każdy ponieważ to tylko podnoszenie większych ciężarów i uzupełnianie białki itd. widoczne efekty pojawiają się po 3-4 m-c no i tak naprawdę jeżeli ktoś idzie na masę to zmniejsza się jego gipkość, zwinność, szybkość.

Sam zacząłem od masy i w wieku 15 lat wyciskałem 85kg, ale jako gracz w piłkę zauważyłem zmniejszenie zwinności, a co za tym idzie gorsze wyniki w dryblingu. Od 1,5 roku ćwicze na rzeźbię 5 razy w tygodniu po 1h co 2 dni ta sama partia mięśni, moja masa zmniejszyła się z 75 kg do 70 a wyciskam teraz ok 105 kg.
Pozdrawiam
Moje poprzednie tematy:


[Obrazek: e87cd4359a8f97469e5dfc6d18300c9b.gif?1338539404]
16-06-2012 10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:


auto promocje, wyprzedaże

wyprzedaże, promocje - meble


Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS