Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościół
Autor Wiadomość
bogduś13
Junior Member
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Sep 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #141
RE: Kościół
Moim zdaniem wiara u ludzi jest silna bo obraz Boga jest u większości z nas jako dobrego i miłosiernego, chociaż wierzymy na słowo, że istnieje, a księży i kościół widzimy na co dzień i nie możemy uwierzyć, w to co oni wyprawiają...
Moje poprzednie tematy:


    bogulandia.pl
    28-09-2018 16:25
    Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Temerii
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 4
    Dołączył: Oct 2018
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #142
    RE: Kościół
    Wiecie ważna sprawa... "kościół" przez małe 'k' to budynek, nie ma w co wierzyć... ale to o czym mówicie to "Kościół", przez duże 'K'. Czyli wspólnota/instytucja, jak tam chcecie to nazwać. I nie jest to kwestia wiary czy niewiary, lubienia, akceptacji, nienawiści etc. Po to tak jest, aby rozróżnić te dwa wyrazy i ponieważ jest to nazwa własna, wiecie jak Polska...

    Moje poprzednie tematy:
      25-10-2018 10:44
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      kucharskaklara
      Junior Member
      **

      Liczba postów: 3
      Dołączył: Oct 2018
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #143
      RE: Kościół
      W praktyce to jest jednak to samo... Świątynie innych wyznań się inaczej określa...

      Moje poprzednie tematy:
      25-10-2018 16:47
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      osek
      Junior Member
      **

      Liczba postów: 5
      Dołączył: Feb 2019
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #144
      RE: Kościół
      Ile par obecnie decyduje się na ślub kościelny? Czemu wiele osób rezygnuje z takiego ślubu?

      Moje poprzednie tematy:
        13-02-2019 20:39
        Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        helena_trojanska
        Senior Member
        ****

        Liczba postów: 629
        Dołączył: Nov 2017
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #145
        RE: Kościół
        Nie jestem szczególnie religijna. Mam sobie sporo do zarzucenia. Grzeszę jak każdy człowiek. Fakt, że nie chodzę do kościoła, jak powinnam, nie znaczy też, że nie mogę się rozwijać duchowo. Uważam, że dzięki czytaniu takich książek, jak "Jezu Ty się tym zajmij" https://sumuswydawnictwo.pl/pl/p/Jezu%2C...Twarda/607 jestem w stanie być bliżej Boga. Pomijam już fakt, że każda książka wzbogaca człowieka.

        Moje poprzednie tematy:
        11-08-2019 16:17
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Manianna
        Posting Freak
        *****

        Liczba postów: 911
        Dołączył: Mar 2018
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #146
        RE: Kościół
        Niestety w obecnie sytuacji chodzenie do kościoła byłoby bardzo nieroztropne. Rozumiem oczywiście osoby, które czuja potrzebę uczestniczenia w nabożeństwach ale teraz nie jest to bezpieczne więc nie ma co się narażać. Myślę, że każda parafia powinna rozważyć zakup takich kamer https://kompleksmedia.pl/msza-online,tag.html do transmisji online. Dzięki transmisji każdy parafianin może uczestniczyć we mszy w swoim domu.

        Moje poprzednie tematy:
        14-04-2020 17:43
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Lukrecja
        Posting Freak
        *****

        Liczba postów: 1,099
        Dołączył: Jan 2015
        Reputacja: 1
        Status: Offline
        Post: #147
        RE: Kościół
        Tak naprawdę wiara jako taka to bardzo indywidualna kwestia. Niemniej jednak osobiście będąc praktykującą katoliczką cieszą się niezmiernie, że funkcjonują takie organizacje jak Instytut Piotra Skargi https://pielgrzymkidoguadalupe.pl/ . Działa on już od wielu lat i co najważniejsze, zajmuje się krzewieniem pozytywnych wartości wśród szczególnie świeckich katolików poprzez bardzo różnorodne wydarzenia. Słyszeliście w ogóle o nim? Smile

        Moje poprzednie tematy:
        13-05-2020 15:47
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        benecka
        Member
        ***

        Liczba postów: 115
        Dołączył: Jun 2018
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #148
        RE: Kościół
        Kościół to przede wszystkim Parafianie oraz Bóg. Działają różnego rodzaju stowarzyszenia, fo których - moim zdaniem - warto dołączyć, aby jeszcze bardziej zjednoczyć się z Bogiem. Jeśli znajdziecie wolną chwilę, to zajrzyjcie na stronę mojej parafii http://wysokikosciol.pl/ gdzie znajdziecie rzetelne informacje na ten właśnie temat.

        Moje poprzednie tematy:
        27-05-2020 12:04
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Maziaja
        Posting Freak
        *****

        Liczba postów: 2,141
        Dołączył: Apr 2015
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #149
        RE: Kościół
        My mamy teraz na głowie organizację pogrzebu i chce skorzystac z pomocy domu pogrzebowego jakim jest https://www.elizjum-warszawa.pl/ chcemy skorzystac z możliwości kremacji ciała oraz pochówku urnowego ponieważ mają taką usługę w swojej ofercie pogrzebowej.

        Moje poprzednie tematy:
        29-05-2020 13:23
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        kazmin55
        Member
        ***

        Liczba postów: 153
        Dołączył: Oct 2017
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #150
        RE: Kościół
        Widzę, że wspominacie w temacie o instytucie ks. Skargi i wydaje mi się, że na prawdę warto się tym tematem zainteresować. Instytut robi wiele dobrego i moim zdaniem jeśli was ten temat interesuje, sporo ciekawych informacji znajdziecie tutaj https://forumchrzescijanskie.org/ . Sprawdźcie sami, na prawdę warto

        Moje poprzednie tematy:
        26-06-2020 09:01
        Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Odpowiedz 


        Skocz do:


        Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

        Reklama:


        auto promocje, wyprzedaże

        wyprzedaże, promocje - meble


        Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS