Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościół
Autor Wiadomość
Masterson
Junior Member
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #41
RE: Kościół
Bo wyzdrowiała, organizm wytworzył po jakimś czasie odpowiednie enzymy i przeciwciała, które po prostu rozpuściły szkodliwą tkankę. Modlitwy nikomu jeszcze nie pomogły Wink
To tylko ręka lekarzy i sam organizm pacjenta leczą Wink

Moje poprzednie tematy:
    17-06-2012 19:33
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Demolition Man
    Member
    ***

    Liczba postów: 208
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 3
    Status: Offline
    Post: #42
    RE: Kościół
    (17-06-2012 19:33)Masterson napisał(a):  Bo wyzdrowiała, organizm wytworzył po jakimś czasie odpowiednie enzymy i przeciwciała, które po prostu rozpuściły szkodliwą tkankę. Modlitwy nikomu jeszcze nie pomogły Wink
    To tylko ręka lekarzy i sam organizm pacjenta leczą Wink

    Dokładnie, nie wiem czemu cuda z uzdrowieniem przypisuje się bogu a nie lekarzom i po prostu organizmowi człowieka.
    Ja też nie zauważyłem żeby komuś modlitwy pomogły.

    A skoro twój bóg jest taki miłosierny to czemu nie skończy z tą farsą na ziemi. Albo go nie ma albo on nas po prostu nie lubi Big Grin
    Moje poprzednie tematy:


    Sam na sam z betonem i muzyka na słuchawkach.
    (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2012 20:15 przez Demolition Man.)
    17-06-2012 20:10
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Piotr
    I'am Second !
    ***

    Liczba postów: 54
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 1
    Status: Offline
    Post: #43
    RE: Kościół
    (17-06-2012 19:33)Masterson napisał(a):  Bo wyzdrowiała, organizm wytworzył po jakimś czasie odpowiednie enzymy i przeciwciała, które po prostu rozpuściły szkodliwą tkankę. Modlitwy nikomu jeszcze nie pomogły Wink
    To tylko ręka lekarzy i sam organizm pacjenta leczą Wink

    Dziecko wiesz wgl co to jest guz ? To jest żywa bardzo dobrze ukrwiona tkanka, niemowlęta mają dużo większe ciśnienie tętnicze niż osoby po 2 roku życia, ale pewnie tego też nie wiesz...
    Lekarze powiedzieli, że nie mogą operować bo mogli by przerwać tętnice brzuszną i musimy czekać aż skończy 2 lata !

    Ale pewnie dla takie aroganckiego matoła który wszystko potrafi "logicznie" wytłumaczyć to nic nie znaczy !?


    Cytat:Dokładnie, nie wiem czemu cuda z uzdrowieniem przypisuje się bogu a nie lekarzom i po prostu organizmowi człowieka.
    Ja też nie zauważyłem żeby komuś modlitwy pomogły.

    A skoro twój bóg jest taki miłosierny to czemu nie skończy z tą farsą na ziemi. Albo go nie ma albo on nas po prostu nie lubi Big Grin

    Jest napisane, że "karą za grzech jest śmierć" i również jest napisane, wszystko "można ale nie wszystko jest dobre"! Farsę którą sami sobie stworzyliśmy Rzymian 3;23 "Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej" więc jeżeli Bóg miałby usunąć złych czyli tych którzy popełnili grzech to wszystkich musiałby zabić, ale dał możliwość Jana 3;16 "Albowiem tak Bóg świat umiłował, że syna swego jednorodzonego dał aby każdy kto weń wierzy nie zgiął ale miał życie wieczne".
    On dał swojego syna aby umarła za nas wszystkich i to zrobił bo nas "nie lubi" ?
    Moje poprzednie tematy:


    [Obrazek: e87cd4359a8f97469e5dfc6d18300c9b.gif?1338539404]
    (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2012 20:59 przez Piotr.)
    17-06-2012 20:51
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Demolition Man
    Member
    ***

    Liczba postów: 208
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 3
    Status: Offline
    Post: #44
    RE: Kościół
    Cytat:Dokładnie, nie wiem czemu cuda z uzdrowieniem przypisuje się bogu a nie lekarzom i po prostu organizmowi człowieka.
    Ja też nie zauważyłem żeby komuś modlitwy pomogły.

    A skoro twój bóg jest taki miłosierny to czemu nie skończy z tą farsą na ziemi. Albo go nie ma albo on nas po prostu nie lubi Big Grin
    Cytat:Jest napisane, że "karą za grzech jest śmierć" i również jest napisane, wszystko "można ale nie wszystko jest dobre"! Farsę którą sami sobie stworzyliśmy Rzymian 3;23 "Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej" więc jeżeli Bóg miałby usunąć złych czyli tych którzy popełnili grzech to wszystkich musiałby zabić, ale dał możliwość Jana 3;16 "Albowiem tak Bóg świat umiłował, że syna swego jednorodzonego dał aby każdy kto weń wierzy nie zgiął ale miał życie wieczne".
    On dał swojego syna aby umarła za nas wszystkich i to zrobił bo nas "nie lubi" ?


    Choć bym był najlepszym człowiekiem na świecie, najbardziej sprawiedliwym i takie inne bla bla to nie dostąpię zbawienia bo nie wierze po prostu w te brednie o Jezusie ?

    (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2012 21:13 przez Demolition Man.)
    17-06-2012 21:13
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Misterio
    Wielki Mistrz
    ****

    Liczba postów: 373
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 4
    Status: Offline
    Post: #45
    RE: Kościół
    Skoro twierdzisz zę bóg czy jezus byli tacy wszechmocni to czemu giną niewinne dzieci np. przy porodzie ? Moja ciocia z wujkiem normalnie uczęszczali zawsze do kościoła byli wierzącymi osobami i co im z tego przyszło śmierć mojego kuzyna przy porodzie... Czyli ujmując to tak bóg sobie gra w lotki i wybiera kogo uratuje a kogo nie jak że komo uratował Twoją siostre ?
    Druga rzecz oddał syna powiadasz dla mnie jezus to zwykła ściema ale w istnienie boga wierze.
    Moje poprzednie tematy:


    "Licz na siebie, jeśli potrafisz liczyć "
    17-06-2012 21:18
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Demolition Man
    Member
    ***

    Liczba postów: 208
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 3
    Status: Offline
    Post: #46
    RE: Kościół
    (17-06-2012 21:18)Misterio napisał(a):  Skoro twierdzisz zę bóg czy jezus byli tacy wszechmocni to czemu giną niewinne dzieci np. przy porodzie ? Moja ciocia z wujkiem normalnie uczęszczali zawsze do kościoła byli wierzącymi osobami i co im z tego przyszło śmierć mojego kuzyna przy porodzie... Czyli ujmując to tak bóg sobie gra w lotki i wybiera kogo uratuje a kogo nie jak że komo uratował Twoją siostre ?
    Druga rzecz oddał syna powiadasz dla mnie jezus to zwykła ściema ale w istnienie boga wierze.


    Wiesz podobno im większy cios od boga dostaniesz to znak że on Cię miłuje bardziej od innych ludzi.

    17-06-2012 21:28
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Piotr
    I'am Second !
    ***

    Liczba postów: 54
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 1
    Status: Offline
    Post: #47
    RE: Kościół
    W Biblii nie piszę, że będzie łatwo i ale pisze, że każdy dostaję taki ciężar z jakim może sobie poradzić.

    W Biblii piszę, że nie chodzenie do kościoła Cię zbawi lecz wiara, nie uczynki.

    Pan Jezus to postać historyczna, nie wierzysz ? Poczytaj, albo spytaj się na historii.

    Powiedz mi, czy jeśli byłbyś mrówką wierzyłbyś, że jest coś takiego jak człowiek ?

    17-06-2012 22:32
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Demolition Man
    Member
    ***

    Liczba postów: 208
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 3
    Status: Offline
    Post: #48
    RE: Kościół
    (17-06-2012 22:32)Piotr napisał(a):  W Biblii piszę, że nie chodzenie do kościoła Cię zbawi lecz wiara, nie uczynki.

    Czyli można być skur******* wystarczy wierzyć ? Z tego co wiem to chyba jednak nie ale skoro tak znasz biblie to właśnie podważyłeś sens jej wyznawania. Bo po co wierzyć? Dla nagrody która jest zbawieniem ?
    To ja dziękuje, wolę wierzyć w ludzi.

    Cytat: Pan Jezus to postać historyczna, nie wierzysz ? Poczytaj, albo spytaj się na historii.

    No faktycznie mógł istnieć ktoś o takim imieniu, lecz był to zwykły człowiek który był bardzo charyzmatyczną osobą i doprowadził do powstania sekty chrześcijańskiej. Dodam że mesjaszem nazywano ludzi którzy prowadzili zbrojnie Żydów przeciwko Rzymowi w powstaniach byli to również królowie Żydowscy . A kiedy to żydzi nie potrafili się wyzwolić trzeba było wymyślić inny sposób tzn przywództwo duchowe.

    (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2012 22:56 przez Demolition Man.)
    17-06-2012 22:52
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Piotr
    I'am Second !
    ***

    Liczba postów: 54
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 1
    Status: Offline
    Post: #49
    RE: Kościół
    Uczynki są z wiary, ale przez uczynki nie możesz być zbawiony.

    Wiara to nie wiedza, możesz wiedzieć, że jest Bóg i, że jest zbawiciel tak jak faryzeusze oni tez wiedzieli ale nic z tym nie zrobili.

    Widać jesteś słaby z historii "przyszedł do swoich, a swoi go nie przyjeli" Mesjasz to nie osoba prowadząca zbrojnie przeciwko rzymianom jak to ująłeś tylko Mesjasz=Zbawiciel=Książe Pokoju
    I jak może wiesz Żydzi nadal nie uważają, że Pan Jezus był Bożym Synem.

    (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2012 23:13 przez Piotr.)
    17-06-2012 23:12
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Demolition Man
    Member
    ***

    Liczba postów: 208
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 3
    Status: Offline
    Post: #50
    RE: Kościół
    "Mesjasz- w pierwotnym judaizmie oznaczało "pomazańca". Za takich uważano arcykapłanów i królów" w innych źródłach można też znaleść przywódców zbrojnych.

    No raczej z historią sobie dość dobrze daję radę.

    Więc jak twierdzisz bez wiary nie można być dobrym człowiekiem ? Nie ma we mnie wiary, ale dałbym sobie uciąć rękę że nie jestem złym człowiekiem.


    I poruszę jeszcze jedną sprawę, ludzie żyjący w plemieniu dajmy na to gdzieś w lasach amazonki nie mają pojęcia co to jest chrześcijaństwo i nigdy o żadnym takim bogu czy Jezusie nie słyszeli nie będą mieć szans na zmartwychwstanie jedynie z tego powodu że się urodzili w nieodpowiednim miejscu ? I to w co wierzą nie zależało od nich? Czy po prostu bóg dla jaj dał im takie życie ? I skoro nie wierzą w owego boga postępując z godnie z myślą "Uczynki są z wiary, ale przez uczynki nie możesz być zbawiony" nie mogą być dobrymi ludźmi choć są w zgodzie z naturą i są dla siebie jak kochająca się rodzina - to jest oczywiście przykład.

    (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2012 00:32 przez Demolition Man.)
    17-06-2012 23:16
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Odpowiedz 


    Skocz do:


    Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

    Reklama:


    auto promocje, wyprzedaże

    wyprzedaże, promocje - meble


    Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS