Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościół
Autor Wiadomość
zuzinka123
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #31
RE: Kościół
Nie chodzę do kościoła, to mafia i sekta, powiązania z masonerią ..błeeee

Moje poprzednie tematy:
    15-06-2012 21:01
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    dzelaa
    Member
    ***

    Liczba postów: 120
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 2
    Status: Offline
    Post: #32
    RE: Kościół
    w Boga wierzę, w kościół nie do końca
    Moje poprzednie tematy:


    "chodź, pokażę Tobie świat w moich barwach"
    15-06-2012 21:03
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    German.de
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 4
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #33
    RE: Kościół
    Dokładnie . 7. Grzechów głownych i juz po pierwszym odpadaja - 1. Pycha
    Wejdzcie do koscioła to znajdziecie odpowiedz

    Moje poprzednie tematy:
    15-06-2012 21:14
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Piotr
    I'am Second !
    ***

    Liczba postów: 54
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 1
    Status: Offline
    Post: #34
    RE: Kościół
    Kościół to pojęcie bardzo obszerne, więc proszę nie zamykać go w klamrach kościoła Katolickiego.
    Dościół to społeczność ludzi uznających Jezusa Chrystusa za zbawiciela, wystarczy poczytać trochę Nowego testamentu aby to wiedzieć. W Bibli pisze, że każdy grzech jest równy dla Boga więc nie rozumiem dzielenia grzechów na "ciężkie" i "lekkie". A co do celibatu to został wprowadzony bodajże w XIII w. ponieważ wtedy ksiądz miał można powiedzieć "świątynie" na własność i sam zarządzał pieniędzmi parafii, oczywiście wysyłał podatki do siedziby papieża, ale np jego synowie nie chcieli po jego śmierci dalej pełnić sługę "pasterzy" więc sprzedawali ziemie, pola itp należące do parafii. A co do papieży to wielu z nich miało kochanki i nieślubne dzieci nawet po wprowadzeniu celibatu.
    Pozdrawiam
    Moje poprzednie tematy:


    [Obrazek: e87cd4359a8f97469e5dfc6d18300c9b.gif?1338539404]
    (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-06-2012 23:26 przez Piotr.)
    15-06-2012 23:25
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    MocnY
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 8
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 1
    Status: Offline
    Post: #35
    RE: Kościół
    Według mnie kościół jest czymś nienaturalnym, nawet w Biblii jest powiedziane, że kościół ma być związkiem ludzi a nie czymś materialnym. Gdy nad tym trochę pomyśleć to można zauważyć ironię związaną z wiarą katolicką a mianowicie Jezus nieotwarcie walczył z Kościołem i duchownymi, chciał stworzyć kościół wolny od pieniędzy, korupcji oraz jego przedstawicieli, kościół miał się opierać tylko i wyłącznie na wierzę, zginął za to pragnienie i co otrzymał w zamian? Dokładnie to samo tylko z tym iż jeszcze jego się wielbi, to według mnie najgorsza kara jaka spotkała Jezusa.

    Moje poprzednie tematy:
    16-06-2012 00:10
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Piotr
    I'am Second !
    ***

    Liczba postów: 54
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 1
    Status: Offline
    Post: #36
    RE: Kościół
    Nie do końca ponieważ jest napisane, że Pan Jezus jest głową kościoła.
    A co za tym idzie mam wątpliwości co do zwierzchnictwa Watykanu, i tego, że papież jest głową kościoła na ziemi przecież pisze, że nim jest Tylko Pan Jezus.

    16-06-2012 10:28
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Masterson
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 12
    Dołączył: Jun 2012
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #37
    RE: Kościół
    Ja przestałem wierzyć w Waszym wieku i to mi tylko pomogło Wink
    Nie dlatego, że mi nagadali, że kosmici, że jakiś spisek. Z własnej woli.

    Dlaczego spytacie?
    Otóż, kto miałby taką moc aby stworzyć wszystko? Jeden tylko przypadek człowieka co miał paranormalne zdolności? Poza tym, dlaczego zostało udowodnione, że wszystko powstało w wyniku Wielkiego Wybuchu?
    Wielki Wybuch, to tylko pęknięcie w innym wszechświecie, za bardzo się rozszerzył to bańka pękła i jesteśmy My Wink
    Wszystkie plagi Egipskie, nie znam stron ani czasopism naukowych, nie pamiętam już, też zostały naukowo udowodnione.
    Podejrzewa się, że Żydzi mieli wsparcie ze strony Atlantydów, czyli pozaziemskich istot, dzięki którym mają te cuda niewidy.

    Więcej nie napiszę bo nie jestem teologiem ani filozofem, to tylko moje teorie Wink

    Moje poprzednie tematy:
      16-06-2012 20:47
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Piotr
      I'am Second !
      ***

      Liczba postów: 54
      Dołączył: Jun 2012
      Reputacja: 1
      Status: Offline
      Post: #38
      RE: Kościół
      Nie prawda teoria "Big Bang" nie została udowodniona, powiedz mi jeżeli nic nie było to co wybuchło ? Szansa, że dzięki wielkiemu wybuchowi świat istnieje jest taka sama jak to, że huragan przejdzie przez złomowisko i złoży boeinga 747. Bóg nie jest człowiekiem, tylko przyszedł w postaci człowieka na ziemię. Według Ciebie jakie to są paranormalne zdolności ? Bolt przebiega 100m w 9,6 s jak myślisz ile osób tak potrafi ? Są nurkowie którzy potrafią wytrzymać 15 min pod wodą też tak potrafisz ? Jak wytłumaczysz to, że w Bibli w starym testamencie było przewidziane przyjście Mesjasza, tak samo jak zniszczenie Jerozolimy w IIw ?

      16-06-2012 22:42
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Demolition Man
      Member
      ***

      Liczba postów: 208
      Dołączył: Jun 2012
      Reputacja: 3
      Status: Offline
      Post: #39
      RE: Kościół
      (16-06-2012 22:42)Piotr napisał(a):  Nie prawda teoria "Big Bang" nie została udowodniona, powiedz mi jeżeli nic nie było to co wybuchło ? Szansa, że dzięki wielkiemu wybuchowi świat istnieje jest taka sama jak to, że huragan przejdzie przez złomowisko i złoży boeinga 747. Bóg nie jest człowiekiem, tylko przyszedł w postaci człowieka na ziemię. Według Ciebie jakie to są paranormalne zdolności ? Bolt przebiega 100m w 9,6 s jak myślisz ile osób tak potrafi ? Są nurkowie którzy potrafią wytrzymać 15 min pod wodą też tak potrafisz ? Jak wytłumaczysz to, że w Bibli w starym testamencie było przewidziane przyjście Mesjasza, tak samo jak zniszczenie Jerozolimy w IIw ?

      Tak samo się tyczy teorii o istnieniu boga- też nie została udowodniona.
      Moje poprzednie tematy:


      Sam na sam z betonem i muzyka na słuchawkach.
      (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2012 15:03 przez Demolition Man.)
      17-06-2012 15:02
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Piotr
      I'am Second !
      ***

      Liczba postów: 54
      Dołączył: Jun 2012
      Reputacja: 1
      Status: Offline
      Post: #40
      RE: Kościół
      Jak wytłumaczysz to że moja dziś 2 letnia siostra miała w wieku 9 m-c guza wielkości małego jabłka ? A po 2 m-c nie było po nim śladu ?

      17-06-2012 18:00
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Odpowiedz 


      Skocz do:


      Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

      Reklama:


      auto promocje, wyprzedaże

      wyprzedaże, promocje - meble


      Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS