Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór studiów
Autor Wiadomość
kopciuszek
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Feb 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #11
RE: Wybór studiów
Wydaje mi się że w dzisiejszych czasach nie chodzi o wybór czego co ma przyszłość, a czegoś czym się interesujemy.

Moje poprzednie tematy:
    24-02-2018 14:33
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Aliszja
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 3
    Dołączył: Feb 2018
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #12
    RE: Wybór studiów
    I prawda i nieprawda Smile Kiedyś bardzo chciałam iść na kierunek filmowy i teraz nie żałuję, że poszłam na inne studia, bo moja koleżanka kończy licencjat właśnie filmwe na uj i ma problem ze znalezieniem pracy. Wiadomo będzie jeszcze robiła magisterkę ale chciała już mieć jakieś doświadczenie. Są zawody gdzie łatwiej i trudniej znaleźć pracę. Każdy powienien się kierować swoimi przekonaniami, bo obie opinie są prawdziwe tylko każdy to wykorzysta inaczej
    Moje poprzednie tematy:


      [...] nienarodzeni są stoikami o nieruchomych twarzach, zanurzonymi w owodni buddami.
      26-02-2018 12:38
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Bartuś90
      Junior Member
      **

      Liczba postów: 6
      Dołączył: Jun 2018
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #13
      RE: Wybór studiów
      (24-02-2018 14:33)kopciuszek napisał(a):  Wydaje mi się że w dzisiejszych czasach nie chodzi o wybór czego co ma przyszłość, a czegoś czym się interesujemy.
      Zgadzam się z tobą. Znam wiele osób które poszły na przyszłościowy kierunek nawet się tym nie interesując.

      Moje poprzednie tematy:
        15-06-2018 18:11
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        zofialipska
        Member
        ***

        Liczba postów: 115
        Dołączył: Jun 2018
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #14
        RE: Wybór studiów
        Ja studiowałam informatykę, którą interesowałam się od zawsze, ale fakt były w grupie osoby które poszły na ten kierunek bo wychodziły z założenia, że informatyk zawsze będzie miał dobrą pracę

        Moje poprzednie tematy:
        25-06-2018 00:36
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        addonek
        Junior Member
        **

        Liczba postów: 40
        Dołączył: Jul 2017
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #15
        RE: Wybór studiów
        Myślę, że założenie o informatyku, który zawsze będzie miał dobrą pracę jest poprawne Wink Nie znam osoby, która skończyła informatykę i ma słabą pracę Wink Sam jestem tego typu przykładem, gdyż z informatyką mam wiele wspólnego, jednak w ostatniej chwili na specjalizację wybrałem grafikę Wink Teraz kontynuuję swój plan i poszedłem na studia podyplomowe, o których dowiedziałem się ze strony http://grafika.wse.krakow.pl/studia/studia-podyplomowe/ . Specjalizacja trwała tylko 4 semestry i były tam też normalne zajęcia. Na podyplomowych można uzupełnić wiedzę i podjąć pracę w zawodzie grafika Wink

        Moje poprzednie tematy:
          26-06-2018 18:35
          Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
          spryciula13
          Posting Freak
          *****

          Liczba postów: 895
          Dołączył: Nov 2017
          Reputacja: 0
          Status: Offline
          Post: #16
          RE: Wybór studiów
          Jeżeli chodzi o studia to polecam Medycynę, w stolicy jest bardzo fajna uczelnia z tym kierunkiem, dla osób przyjezdnych również są mieszkania na wynajem krótkoterminowy w Warszawie dzięki takim mieszkaniom na wynajem krótkoterminowy nie musisz martwić sie o miejsce w akademiku, oraz nic Cię nie ogranicza Smile jest to bardzo dobre rozwiazanie dla swobodnego studiowania.

          Moje poprzednie tematy:
          07-07-2018 18:14
          Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
          elenka
          Senior Member
          ****

          Liczba postów: 637
          Dołączył: Apr 2017
          Reputacja: 0
          Status: Offline
          Post: #17
          RE: Wybór studiów
          ja w zasadzie nie miałam wątpliwości co do kierunku studiów już od momentu pójścia do LO. Poszłam w ślady mamy i babci i wybrałam pielęgniastwo. Nie żałuję Smile Ukończyłam studia na Mazowieckiej Uczelni Medycznej ( to dawna Wyższa Szkoła Mazowiecka ) i zaraz po ich ukończeniu udało mi się znalezc super pracę. Samą uczelnię jak i kierunek polecam Smile

          Moje poprzednie tematy:
          18-07-2018 19:09
          Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
          magda86
          Junior Member
          **

          Liczba postów: 6
          Dołączył: Sep 2017
          Reputacja: 0
          Status: Offline
          Post: #18
          RE: Wybór studiów
          nie wiem co doradzić komuś kto dopiero teraz musi podjąć decyzję jakie wybrać studia. Czy takie które będą zgodne z naszymi zainteresowaniami? Tak by było najlepiej ale z drugiej strony nasze zainteresowania nie muszą w przyszłości przynieść dobrze płatnej pracy. Może więc warto wybrać któryś z tych przyszłościowych kierunków jak informatyka, psychologia czy prawo. Ja jestem z tych co lubią chodzić własnymi drogami i zdecydowałabym się na studia psychologia w biznesie. Jest to połączenie kierunku psychologii i zarządzania. Wystarczy wejść na stronę Wyższej Szkoły Bankowej: http://www.wsb.pl/chorzow/kandydaci/stud...awbiznesie po szczegóły. Psychologia w biznesie to wg mnie przyszłościowy kierunek studiów. Kierunki interdyscyplinarne są przyszłością, w obecnych czasach trzeba posiadać wiedzę z różnych dziedzin. Takie wąskie specjalizacje nie są zbyt dobrze widziane przez potencjalnych pracodawców.
          Będziemy mieli okazję mieć zajęcia ze specjalistami z obu dziedzin, jednak większy nacisk będzie kładziony na biznes i praktyczne podejście do niego.
          Współcześnie pracodawca bardziej to czy skończyliśmy uczelnie państwową czy prywatną interesuje to jakie posiadamy doświadczenie. Dlatego już na studiach warto podejmować pracę i zdobywać doświadczenie, którym możemy w przyszłości pochwalić się w swoim CV

          Moje poprzednie tematy:
            24-07-2018 23:06
            Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
            mychaa
            Junior Member
            **

            Liczba postów: 3
            Dołączył: Jul 2018
            Reputacja: 0
            Status: Offline
            Post: #19
            RE: Wybór studiów
            Wogole jezeli chodzi o system edukacji w Polsce to lezy i kwiczy chociaz o dziwo mamy zdolnych studentow z wroclawia np wiele nagrod itp. Lecz sam system jest uposledzony zaczawszy od tego ze uczymy sie wiedzy teoretycznej zamiast stawiac na praktyki owszem na studiach sa praktyki lecz 120 godzin to cchyba ciut za malo tak uwazam.

            Moje poprzednie tematy:
              25-07-2018 15:53
              Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
              TrenerPilki
              Junior Member
              **

              Liczba postów: 4
              Dołączył: Jul 2018
              Reputacja: 0
              Status: Offline
              Post: #20
              RE: Wybór studiów
              A ja uważam, że akurat w Polsce są bardzo dobre studia i można trafić na naprawdę wyborną ofertę. Ja w tym roku zaczynam studia ekonomiczne na https://www.zpsb.pl. Zachęciła mnie bogata oferta zajęć fakultatywnych dla studentów oraz naprawdę dobra cena czesnych Smile

              Moje poprzednie tematy:
                25-07-2018 20:39
                Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
                Odpowiedz 


                Podobne wątki
                Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
                  Wybór szkoły dla dziecka Sebataa 58 34,958 27-02-2024 14:33
                Ostatni post: dajuber
                  Wybór uczelni laik66 12 1,728 23-10-2023 16:03
                Ostatni post: biddu

                Skocz do:


                Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

                Reklama:


                auto promocje, wyprzedaże

                wyprzedaże, promocje - meble


                Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS