Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepisy
Autor Wiadomość
miroslawa
Member
***

Liczba postów: 233
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #21
RE: Przepisy
Ciekawe czy wiecie jak smakuje zupa gulaszowa Myślałam, że jej zrobienie jest bardziej skomplikowane i tylko wołowina nadaje się do jej przygotowania. Okazuje się, że zupę gulaszową można zrobić z prawie każdego rodzaju mięsa.

Moje poprzednie tematy:
01-08-2016 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
cukiereczek
Member
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #22
RE: Przepisy
Ja lubię czasem zaszaleć i przyrządzić jakiś słodki deser Smile Ostatnio robiłam mus z nutellą https://www.nutella.com/pl/pl/mus-z-nutella1 po prostu niebo w gębie Smile

Moje poprzednie tematy:
11-10-2016 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kostusia
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,024
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #23
RE: Przepisy
Myślę, że warto korzystać z przepisów na zdrową żywność Smile
Ja często zaglądam sebie tutaj https://kcalmar.com/blog/2016/08/12/chlo...i-cukinia/ bo są tam bardzo ciekawe przepisy na zdrowe dania i desery . Ty też sobie zajrzyj może znajdziesz przepis dla siebie

Moje poprzednie tematy:
18-10-2016 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amelia
Junior Member
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Oct 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #24
RE: Przepisy
(22-12-2014 15:51)Jędrzej napisał(a):  Mięso włożyć do większej miski. Ryż ugotować, przelać zimną wodą na sicie, odsączyć i wystudzony dodać do mięsa. Cebulę obrać, zetrzeć na tarce, dodać do mięsa z ryżem. Doprawić solą (około pół łyżeczki), pieprzem (1/4 łyżeczki). Wszystko wymieszać i dobrze wyrobić dłonią. Uformować niewielkie podłużne kotlety.
Wyciąć głąb ze środka kapusty, następnie włożyć ją do dużego garnka z wrzątkiem (wyciętą stroną do dołu), gotować przez około 8 minut na małym ogniu.
Wyjąć kapustę z wrzątku, ostudzić, wrzątek wylać. Rozebrać kapustę z liści, odciąć delikatnie zgrubienia z każdego liścia, następnie nakładać przygotowane porcje mięsa. Zawijać jak krokiety (najpierw założyć liść na mięso z jednej strony, później złożyć boki do środka, następnie zwinąć jak najciaśniej do końca pozostałą część liścia). Nie cała kapusta musi być wykorzystana. Dno dużego i najlepiej szerokiego garnka wyłożyć kilkoma liśćmi kapusty (np. takimi, które się porwały). Na wierzchu ułożyć gołąbki. Zagotować bulion w innym garnku i zalać nim gołąbki. Postawić na gazie, przykryć i gotować przez około 45 - 60 minut aż kapusta będzie miękka.
Wywar z gołąbków przelać do innego garnka. Dodać przecier pomidorowy oraz mąkę rozmieszaną wcześniej z kilkoma łyżkami zimnej wody. Zagotować, doprawić solą, pieprzem, suszonym oregano, papryką. Gotować przez 5 minut, następnie - jeśli używamy - dodajemy świeży tymianek (około 1 - 2 łyżek oderwanych listków) oraz śmietanę (należy rozprowadzać ją stopniowo z sosem, dodając go po łyżce do śmietany jednocześnie mieszając). Przelać do garnka z gołąbkami i gotować całość przez około 10 minut bez przykrycia, na małym ogniu, od czasu do czasu potrząsnąć garnkiem aby sos równomiernie się rozprowadził.
Podawać z pieczywem lub ziemniakami. Warto spróbować też z jogurtem naturalnym!

Fajny przepis, ja robię gołąbki przeważnie trochę podobne Smile

Moje poprzednie tematy:
    22-10-2016 17:16
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    ArekW
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 816
    Dołączył: Aug 2016
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #25
    RE: Przepisy
    Mój kapuśniakBig Grin
    Składniki: kapusta kiszona (około 20-30 dkg), 1 marchewka średniej wielkości, kilka ziemniaków, listek bobkowy, 1-2 cebule, 10 pieczarek, przyprawy.
    Do gara wlewam wodę, wrzucam utartą marchew, pokrojone w kostkę ziemniaki, listek i inne przyprawy. Gotuję aż z miękną. W międzyczasie na patelni przesmażam cebulę z pieczarkami i siekam kapustę kiszoną. Gdy warzywa są już miękkie dodaję kapustę oraz przysmażone pieczarki z cebulką- gotuję jeszcze z 15 minut.
    Zupa fajnie komponuje się z grzankami albo plackami ziemniaczanymi.

    Moje poprzednie tematy:
    28-10-2016 01:44
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    ewelina546
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 573
    Dołączył: Mar 2014
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #26
    RE: Przepisy
    U mnie hitem od soboty jest kremowa zupa czosnkowa z przepisy.pl - idealna konsystencja, smak i aromat. Myślałam, że takie kremy robi się dłużej i trudniej. Zacznę eksperymenty w kuchni z tymi przepisami, bo warto.

    Moje poprzednie tematy:
    18-12-2016 19:33
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    lidka
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 357
    Dołączył: Nov 2015
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #27
    RE: Przepisy
    Nie zawsze mam czas na gotowanie, a kiedy potrzebuje czegoś na bardzo szybko sięgam po smaczne zupy Profi smakują tak jak domowe.
    [Obrazek: soljanka.png]

    Moje poprzednie tematy:
    06-01-2017 23:11
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Lukrecja
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 1,099
    Dołączył: Jan 2015
    Reputacja: 1
    Status: Offline
    Post: #28
    RE: Przepisy
    Sama przepisów na różne dania szukam zwykle w sieci. Bądź co bądź, myślę sobie, że przygotowując w domu różnego rodzaju dania, warto skorzystać z takich dodatków jak http://zdrowedodatki.pl/dodatki-do-zywnosci . Za ich sprawą bowiem przygotowywane przez nas dodatki będą na pewno smakowały doskonale, nie wspominając już o ich aromacieSmile

    Moje poprzednie tematy:
    23-02-2017 18:17
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Konstancja99
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 603
    Dołączył: Dec 2016
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #29
    RE: Przepisy
    ja uwielbiam ten przepis http://www.dobrydrob.pl/przepisy/ na roladki drobiowe z mozarellą. modyfikuję tylko trochę przepis bo nie robię panierki - wiecie dietka i dodaję suszone pomidory. Do tego żytni chlebek robiony w domku i sałatka warzywna i kolacja jak się patrzy :-)

    Moje poprzednie tematy:
    28-02-2017 15:30
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    ekoloszek
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 1
    Dołączył: Mar 2017
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #30
    RE: Przepisy
    Ja uwielbiam zapiekankę ryżową z kurczakiem, kukurydzą, pieczarkami, papryką z koncentratem pomidorowym Smile
    Moje poprzednie tematy:


      Fotowoltaika Katowice: http://elve.pl/fotowoltaika-katowice/
      03-03-2017 11:25
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Odpowiedz 


      Podobne wątki
      Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
        Przepisy świąteczne? Myszka 9 1,488 28-09-2023 12:39
      Ostatni post: kajteeek

      Skocz do:


      Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

      Reklama:


      auto promocje, wyprzedaże

      wyprzedaże, promocje - meble


      Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS