Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaparcia u dziecka
Autor Wiadomość
AnnaMaria
Member
***

Liczba postów: 204
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #1
Zaparcia u dziecka
Hej!

Spotkaliście się już może z problemem zaparć u dzieci? Niezależnie od tego, czy tak czy nie to warto się zapoznać z tym tematem, ponieważ jest to poważniejsza dolegliwość, niż by się wydawało. Małe dzieci są dużo delikatniejsze od dorosłych, dlatego też zaparcia są dla nich bardziej bolesne i nieprzyjemne. Pamiętajmy, żeby na bieżąco sprawdzać kupkę naszego dziecka, żebyśmy mogli w porę zareagować. Osobiście polecam też zapoznać się z artykułem http://www.dicopeg.pl/co-warto-wiedziec-...u-u-dzieci, w którym znajdziemy masę informacji odnośnie tej dolegliwości i porad, jak sobie z nią radzić. Dbajmy o nasze pociechy, żeby mogły przeżyć swoje dzieciństwo wspaniale Smile

Moje poprzednie tematy:
18-08-2017 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tralinka
Senior Member
****

Liczba postów: 497
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #2
RE: Zaparcia u dziecka
Wiem, że taki problem znacznie częściej zdarza się u dzieci na mleku modyfikowanym, rzadko kiedy problemy z zaparciami mają dzieci karmione piersią. Zobaczcie tu co na zaparcia u noworodka karmionego sztucznie pomaga. Często winna może być alergia, za mało płynów. Co ważne zaparcia u maluszka nie są równoznaczne z brakiem stolca, dziecko może się wypróżniać ale kupka będzie zbita nadmiernie a jej zrobienie będzie dla maluszka bolesne.

Moje poprzednie tematy:
12-05-2020 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amarantus
Senior Member
****

Liczba postów: 273
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #3
RE: Zaparcia u dziecka
Moja corka miala swego czasu duze problemy jelitowe.. spowodowane to bylo czestym chorowaniem i antybiotykami wiec musialam zadbac o jej diete i odpowiednie probiotyki. Przetestowalismy kilka i najlepiej sprawdza sie diflos

Moje poprzednie tematy:
22-05-2020 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kajteeek
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,424
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #4
RE: Zaparcia u dziecka
Z pewnością trzeba byłoby zweryfikować dietę dziecka i wyeliminować produkty, które prowadzą do zaparć.

Moje poprzednie tematy:
    15-06-2020 14:17
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    betty36
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 727
    Dołączył: May 2016
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #5
    RE: Zaparcia u dziecka
    Bardzo dobrze się składa, że udzielacie takich porad. Trzeba mieć na uwadze wiele aspektów. W końcu dzieciaczki niestety same nie powiedzą nam co się dzieje. Jeżeli chodzi o mnie to szczerze polecam Wam zapoznać się z tym artykułem: https://www.acidolac.pl/brzuszek-i-jelit...niemowlaka Znajdziecie w nimi informacje na temat tego jakie są objawy nieprawidłowego funkcjonowania jelit u niemowlaka. Myślę, że tego typu wiedza może akurat przydać się komuś z Was Wink

    Moje poprzednie tematy:
    13-07-2020 11:52
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    IlonaMM
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 446
    Dołączył: Jan 2019
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #6
    RE: Zaparcia u dziecka
    Co do probiotyku zwróć uwagę w takim razie na MyNarum https://mynarum.com/narimax-fast-metabiotyk-200mg. Jest to probiotyk z metabiotykiem, jedyny taki na rynku. Przede wszystkim bardzo dobrze się wchłania przez organizm, dlatego skutecznie wspomoże jelita ale i dobrze sprawdzi się w sytuacjach kiedy jesteście narażeni na ciągły stres.

    Moje poprzednie tematy:
    06-01-2021 19:00
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    megan
    Member
    ***

    Liczba postów: 80
    Dołączył: May 2018
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #7
    RE: Zaparcia u dziecka
    Dzieci, a w szczególności niemowlaki bardzo często miewają zaparcia. Moje dziecko też je miewało, ale na szczęście szybko udało nam się z nimi uporać, ponieważ będąc jeszcze w ciąży trafiłam na ten artykuł https://www.sosrodzice.pl/zaparcia-u-noworodka/ dzięki, któremu wiedziałam jak później działać. Wejdź sobie na tą stronę, na pewno będziesz wiedzieć co robić aby zatrzymać zaparcia u swojego dziecka.

    Moje poprzednie tematy:
    25-01-2021 10:16
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Karina
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 721
    Dołączył: Jan 2016
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #8
    RE: Zaparcia u dziecka
    No to już może kwestia nieodpowiedniego żywienia? Staram się stosować odpowiednie probiotyki, zerknij na produkty od https://mynarum.com/narum-mumio-200-mg--...61,53.html , mega dobre, zawsze działają, szczególnie gdy jestem chwile po antybiotykoterapii.

    Moje poprzednie tematy:
    31-01-2021 13:09
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Areni
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 1,038
    Dołączył: Feb 2018
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #9
    RE: Zaparcia u dziecka
    Zgadza się, że to jest częsta przypadłość, u mojego synka też był taki problem. Warto zwiększyć ilość wypijanych płynów, ja zaczęłam też podawać probiotyki – krople Multilac Baby. U nas się sprawdziło.

    Moje poprzednie tematy:
    22-02-2021 19:41
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    kamilwoszczyna
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 756
    Dołączył: Jul 2017
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #10
    RE: Zaparcia u dziecka
    Czasami takie rzeczy wynikają z nietolerancji i alergii. Poczytajcie o tym zresztą ttps://mass-zone.eu/nestle-nan-expert-be...-3680.html Ciekawa sprawa, i warto wiedziec jak pomoc w takiej sytuacji

    Moje poprzednie tematy:
    05-05-2021 16:11
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Odpowiedz 


    Podobne wątki
    Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
      pokój dla dziecka maminka 3 1,106 12-03-2024 11:50
    Ostatni post: bluem
      zabawki dla dziecka maminka 49 17,940 13-02-2024 13:37
    Ostatni post: dajuber

    Skocz do:


    Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

    Reklama:


    auto promocje, wyprzedaże

    wyprzedaże, promocje - meble


    Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS