Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odzież termoaktywna
Autor Wiadomość
kajak
Junior Member
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #11
RE: Odzież termoaktywna
(11-01-2018 23:35)Polariw napisał(a):  
(09-01-2018 18:12)Hozbi napisał(a):  To może za dużo warstw na siebie zakładasz mając taką odzież? Ogólnie to taka odzież "odprowadza" pot więc musi być z wierzchu przez coś blokowana. NP. jakiś wełniany sweter albo kurtkę za grubą.

W takich przypadkach to chyba najlepiej bluzę termo zakładać na koszulkę, albo softshell [ o ile się nie mylę] to wtedy unikniemy 'blokowania' i nadmiernego pocenia się które nie może zostać odprowadzone.
no taka właśnie jest idea odzieży termo aby dobrze odprowadzać nadmiar ciepła


(11-01-2018 23:35)Polariw napisał(a):  
(09-01-2018 18:12)Hozbi napisał(a):  Na pewno szybciej niż rzeczy wełniane. Przez to że jej struktura jest inna niż typowych ubrań. Mój komplet termo helikona czasem wyciągam z pralki praktycznie suchy po wirowaniu na 1000 czy 750 obrotów.

A masz zdjęcie tego kompletu? Bo szukam czegoś dla faceta, bo oczywiście chce jechać w góry a nie ma co na siebie założyć -.-
to co on nie może sam poszperać na militaria.pl i znaleźć czegoś?


(11-01-2018 23:35)Polariw napisał(a):  
(09-01-2018 18:12)Hozbi napisał(a):  A jaką termo kupiłaś ?

Wg kiedyś ktoś mi mówił, że jest podział odzieży termoaktywnej, na letnią, średnią i zimowa. Wiecie może czym się różnią poszczególne i jakie poznać która jet która?
pewnie tym, że niektóra odzież jest zbyt ciepła na lato

Moje poprzednie tematy:
    22-01-2018 00:43
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Polariw
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 48
    Dołączył: Jan 2018
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #12
    RE: Odzież termoaktywna
    (22-01-2018 00:43)kajak napisał(a):  no taka właśnie jest idea odzieży termo aby dobrze odprowadzać nadmiar ciepła

    A gdzieś widziałam nawet bokserki termoaktywne, panowie, nosicie ? Big Grin Sprawdzją się ?

    (22-01-2018 00:43)kajak napisał(a):  to co on nie może sam poszperać na militaria.pl i znaleźć czegoś?

    Pewnie mógłby, ale jest wygodnicki więc szukam ja. Znalazłam na militariach taką koszukę termo--> militaria
    pl/columbia_sportswear/koszulka_termoaktywna_columbia_heavyweight_ii_d_r_black_am6319_010_p90759.xml jest napisane że dobrze się sprawdza na mroźne dni, więcc chyba powinna być okej. CO sądzicie ?

    (22-01-2018 00:43)kajak napisał(a):  pewnie tym, że niektóra odzież jest zbyt ciepła na lato

    ALe to są jakieś specjalne oznaczenia, albo w składzie ubrania trzeba szukać jakiś dodatków ?

    Moje poprzednie tematy:
      25-01-2018 15:56
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Hozbi
      Member
      ***

      Liczba postów: 55
      Dołączył: Jan 2018
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #13
      RE: Odzież termoaktywna
      (25-01-2018 15:56)Polariw napisał(a):  A gdzieś widziałam nawet bokserki termoaktywne, panowie, nosicie ? Big Grin Sprawdzją się ?
      To się nosi jak zwykłe bokserki. Przynajmniej ja nie odczuwam znaczących różnic,a mam kilka par pentagonu i under armour
      (25-01-2018 15:56)Polariw napisał(a):  Pewnie mógłby, ale jest wygodnicki więc szukam ja. Znalazłam na militariach taką koszukę termo--> militaria
      [...] jest napisane że dobrze się sprawdza na mroźne dni, więcc chyba powinna być okej. CO sądzicie ?
      Mój komplet wyglada tak militaria.pl/helikon/bielizna_termoaktywna_helikon_us_lvl_1_black_-_komplet_kp-un1-po-01_p84275.xml za nieduże pieniądze masz cały zestaw, więc to chyba lepsze wyjście
      (25-01-2018 15:56)Polariw napisał(a):  ALe to są jakieś specjalne oznaczenia, albo w składzie ubrania trzeba szukać jakiś dodatków ?
      Zwykle jest w opisie produktu napisane czy coś jest na zimę czy lato. Wystarczy uważnie poczytać i juz wiesz. Przynajmniej w militariach starają się robić takie opisy

      Moje poprzednie tematy:
      (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2018 20:01 przez Hozbi.)
      27-01-2018 20:01
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      kajak
      Junior Member
      **

      Liczba postów: 34
      Dołączył: Jan 2018
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #14
      RE: Odzież termoaktywna
      (27-01-2018 20:01)Hozbi napisał(a):  
      (25-01-2018 15:56)Polariw napisał(a):  A gdzieś widziałam nawet bokserki termoaktywne, panowie, nosicie ? Big Grin Sprawdzją się ?
      To się nosi jak zwykłe bokserki. Przynajmniej ja nie odczuwam znaczących różnic,a mam kilka par pentagonu i under armour
      ja się właśnie ich boję bo nie lubię obcisłych bokserek a te takie są. Muszę kiedyś spróbować. Możesz jakieś konkretne polecić?

      (27-01-2018 20:01)Hozbi napisał(a):  
      (25-01-2018 15:56)Polariw napisał(a):  Pewnie mógłby, ale jest wygodnicki więc szukam ja. Znalazłam na militariach taką koszukę termo--> militaria
      [...] jest napisane że dobrze się sprawdza na mroźne dni, więcc chyba powinna być okej. CO sądzicie ?
      Mój komplet wyglada tak militaria.pl/helikon/bielizna_termoaktywna_helikon_us_lvl_1_black_-_komplet_kp-un1-po-01_p84275.xml za nieduże pieniądze masz cały zestaw, więc to chyba lepsze wyjście
      wygląda trochę jak strój ninja Tongue Ale jak się sprawdza to dobrze. Lubię helikona więc pewnie jest spoko

      (27-01-2018 20:01)Hozbi napisał(a):  
      (25-01-2018 15:56)Polariw napisał(a):  ALe to są jakieś specjalne oznaczenia, albo w składzie ubrania trzeba szukać jakiś dodatków ?
      Zwykle jest w opisie produktu napisane czy coś jest na zimę czy lato. Wystarczy uważnie poczytać i juz wiesz. Przynajmniej w militariach starają się robić takie opisy
      No i to widać przecież też czy coś jest zimowe czy letnie

      28-01-2018 21:15
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      MarekP
      Junior Member
      **

      Liczba postów: 37
      Dołączył: Apr 2015
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #15
      RE: Odzież termoaktywna
      Zajrzyj na https://sharg.pl/. Poza samą odzieżą termoaktywną warto ubierać kilka luźnych warstw. "Cebulka" to najlepszy sposób na kontrolę temperatury.

      Moje poprzednie tematy:
      01-02-2018 02:57
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      diksi
      Junior Member
      **

      Liczba postów: 47
      Dołączył: Jan 2018
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #16
      RE: Odzież termoaktywna
      (28-01-2018 21:15)kajak napisał(a):  ja się właśnie ich boję bo nie lubię obcisłych bokserek a te takie są. Muszę kiedyś spróbować. Możesz jakieś konkretne polecić?
      mój chłopak ma z ua dokładnie takie
      militaria.pl/under_armour/bokserki_termoaktywne_under_armour_boxerjock_6_-_czarne_1277238-001_p85361.xml


      (28-01-2018 21:15)kajak napisał(a):  wygląda trochę jak strój ninja Tongue Ale jak się sprawdza to dobrze. Lubię helikona więc pewnie jest spoko
      co do helikona to właśnie został zamówiony polar od niego, mam nadzieję że się sprawdzi


      (28-01-2018 21:15)kajak napisał(a):  No i to widać przecież też czy coś jest zimowe czy letnie
      a taka mała zmiana tematu, co myślicie na temat samoobrony dla pań ? ostatnio miałam nieprzyjemny incydent

      Moje poprzednie tematy:
        03-02-2018 23:35
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        agateczka
        Junior Member
        **

        Liczba postów: 3
        Dołączył: Mar 2018
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #17
        RE: Odzież termoaktywna
        Oczywiście że można ją wykorzystywać gdy jest cieplej, w końcu jest termoaktywna Wink

        Moje poprzednie tematy:
          13-03-2018 00:34
          Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
          garnkovy
          Junior Member
          **

          Liczba postów: 1
          Dołączył: Mar 2018
          Reputacja: 0
          Status: Offline
          Post: #18
          RE: Odzież termoaktywna
          u mnie odzież termoaktywna zajmuje ważne miejsce w szafie, pomaga w uprawianiu wielu sportów
          Moje poprzednie tematy:


            materace piankowe
            22-03-2018 14:49
            Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
            kajteeek
            Posting Freak
            *****

            Liczba postów: 1,429
            Dołączył: Jan 2014
            Reputacja: 0
            Status: Offline
            Post: #19
            RE: Odzież termoaktywna
            I nie tylko sportów, bo taka odzież jest bardzo przydatna, chociażby zimą.

            Moje poprzednie tematy:
              26-03-2018 09:34
              Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
              olla molla
              Senior Member
              ****

              Liczba postów: 303
              Dołączył: Oct 2017
              Reputacja: 0
              Status: Offline
              Post: #20
              RE: Odzież termoaktywna
              Ja uwielbiam jesienią chodzić po górach i wtedy bielizna termoaktywna bardzo się przydaje. Kupię sobie na ten sezon koszulkę: https://termoaktywnie.pl/produkty/odziez...na,2,44461 z wełny owiec merynosów. Czytałam, że ten produkt jest super. Bardzo cienki, a zarazem utrzymujący temperaturę ciała. Do tego bezszwowy, nie gryzący, antyalergiczny. Fajna sprawa i na pewno bardzo wygodna.

              Moje poprzednie tematy:
              16-10-2018 12:51
              Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
              Odpowiedz 


              Podobne wątki
              Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
                Odzież sportowa Jankowiak 100 89,637 28-03-2023 21:09
              Ostatni post: Karo29
                Odzież militarna - patrioty.pl jaro83 1 752 20-07-2022 00:34
              Ostatni post: kikom

              Skocz do:


              Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

              Reklama:


              auto promocje, wyprzedaże

              wyprzedaże, promocje - meble


              Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS