Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostry ból brzucha
Autor Wiadomość
sammas
Senior Member
****

Liczba postów: 394
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #51
RE: Ostry ból brzucha
to prawda

Moje poprzednie tematy:
20-05-2021 11:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bluem
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,073
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #52
RE: Ostry ból brzucha
Przyczyną zaparć i bólu brzucha bywa też niewłaściwa flora jelitowa. Musicie też to wziąć pod uwagę. Poza tym są sytuacje i schorzenia kiedy powinno się stosować probiotyki nawet profilaktycznie, w moim przypadku lekarz zalecił mi probiotyk proktologiczny proctolact

Moje poprzednie tematy:
20-05-2021 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
venar
Member
***

Liczba postów: 249
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #53
RE: Ostry ból brzucha
Moja dziewczyna ma bolesne miesiączki a one mogą być objawem endometriozy. Ginekolog jak tylko mu o tym powiedziała skierował ją do specjalistów w szpitalu medicover bo tam mają odpowiednią diagnostykę i wiedzę na temat leczenia tej choroby, wykonują nawet bardzo skomplikowane wielogodzinne zabiegi operacyjne endometriozy głęboko naciekającej z użyciem plazmy argonowej

Moje poprzednie tematy:
21-05-2021 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marcela
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #54
RE: Ostry ból brzucha
Przy zakażeniach Clostridioides difficile również poza biegunką pojawia się silny ból brzucha. Bakterię leczy się antybiotykami, w ostatnich latach w siłę rośnie też nowoczesna i bardzo skuteczna metoda leczenia takich zakażeń przeszczepieniami mikrobioty jelitowej. Odsyłam na stronę https://human-biome.com/ gdzie dowiecie się wszystkiego o takich zabiegach, można się także zgłosić do firmy i pokierują dokładnie gdzie taki zabieg można w Polsce wykonać.

Moje poprzednie tematy:
25-05-2021 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michalinka100
Member
***

Liczba postów: 245
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #55
RE: Ostry ból brzucha
(11-06-2019 13:36)mamakaroliny napisał(a):  Przyczyn może byc wiele, niekoniecznie musi to byc coś groźngo ale lepiej takie rzeczy sprawdzać. Usg łódź https://multiclinic.pl/oferta/diagnostyk...brzusznej/ to odpowiednie miejsce aby wykonać usg jamy brzusznej. USG jamy brzusznej obejmuje: wątrobę, trzustkę, śledzionę, nerki, pęcherz moczowy, nadnercza, duże naczynia jamy brzusznej (aortę, żyłę główną dolną, naczynia biodrowe), jajniki i macicę u kobiet oraz prostatę u mężczyzn.

Mamakaroliny masz w zupełności rację. Trzeba zacząć od podstaw i badania usg brzucha. Zwłaszcza, gdy dolegliwości bólowe utrzymują się dłuższy czas. Jak mieszkacie w Warszawie, to w https://multimed.pl/ wykonacie usg brzucha, w dosyć krótkim terminie oczekiwania. Ja jestem bardzo zadowolona z wizyty tam. Jest profesjonalnie, a lekarz poświęca sporo czasu pacjentowi. Doceniam to.

Moje poprzednie tematy:
31-05-2021 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tesska11
Posting Freak
*****

Liczba postów: 765
Dołączył: Jan 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #56
RE: Ostry ból brzucha
Najgorszy jest taki ból u dzieci. Zwłaszcza jeśli towarzyszy mu biegunka lub wymioty. Tutaj: https://mamaimaluch.pl/jaka-dieta-przy-b...u-dziecka/ możecie przeczytać o tym, jaka dieta pomoże w takich dolegliwościach u dzieci. Sprawdźcie, jak poradzić sobie z taką chorobą u Maluszka.

Moje poprzednie tematy:
    05-01-2022 11:53
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Kazikdobry
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 871
    Dołączył: Jan 2019
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #57
    RE: Ostry ból brzucha
    (06-01-2018 19:58)madula napisał(a):  mi pomagają zawsze tabletki przeciwbólowe i jakoś daje sobie radę

    Tabletki rozkurczowe , ciepłą kąpiel i okłady termoforem przynoszą ulge.
    Jeżeli jednak ból się powtarza i Ciebie niepokoi może warto poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie na USG jamy brzusznej.

    ______________
    Polecam artykuł

    https://www.zyskasz.pl/czym-naprawde-jes...-o-siebie/

    Moje poprzednie tematy:
    05-01-2022 14:50
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    jowitta41
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 1,475
    Dołączył: Apr 2017
    Reputacja: 1
    Status: Offline
    Post: #58
    RE: Ostry ból brzucha
    Przyczyną takich żołądkowo – jelitowych chorób są bakterie, wirusy i inne patogeny i czynniki drażniące. Trzeba je zwalczać i odpowiednie leki stosować. Poczytaj na ten temat na stronie objawy zespołu jelita drażliwego IBS tutaj jest naprawdę sporo potrzebnych i ważnych informacji. Sprawdźcie.

    Moje poprzednie tematy:
    15-04-2022 22:06
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Spartanka20
    Member
    ***

    Liczba postów: 213
    Dołączył: Feb 2013
    Reputacja: 2
    Status: Offline
    Post: #59
    RE: Ostry ból brzucha
    Ejjj ale ludziska wy tak serio diagnozujecie komuś zespół jelita drażliwego na forum? Czy raka?
    kuuurde...
    No naprawdę moim zdaniem do lekarza się powinno iść z takim ostrym bólem brzucha i to w trybie pilnym, a nie po forum szukać jak sobie radzić, od tego medycy studiują i się uczą, zeby nam pomagać...

    Lekarz, lekarz, lekarz!
    A po wizycie jak trzeba jeszcze dodatkowej porady to nawet online jak przez system https://telemedi.com/pl/lp/pilne-konsultacje-medyczne/ ale nie samemu i nie z porad kogoś, kto pewnie z medycyną niewiele ma wspólnego...

    Moje poprzednie tematy:
    16-04-2022 10:22
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    sammas
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 394
    Dołączył: May 2017
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #60
    RE: Ostry ból brzucha
    (21-05-2021 14:51)venar napisał(a):  Moja dziewczyna ma bolesne miesiączki
    Takie rzeczy powinno się zgłaszać lekarzowi koniecznie! A u mnie w pobliżu jest nawet bardzo dobra przychodnia w której jest ginekolog znający się dobrze na nowoczesnej antykoncepcji. Zmienił moje stare archaiczne tabletki na te bardzo nowoczesne z rewolucyjnym składem. Mają w składzie między innymi estetrol który jest neutralny dla wątroby, nie ma też wpływu na masę ciała i piersi no i oczywiście miesiączki mam teraz bezbolesne

    12-06-2022 13:54
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Odpowiedz 


    Podobne wątki
    Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
      ból gardła i kaszel fatyka 33 6,491 24-02-2024 01:24
    Ostatni post: orzeszkowa
      Ból oka kokier 1 288 13-09-2022 15:26
    Ostatni post: magda676

    Skocz do:


    Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

    Reklama:


    auto promocje, wyprzedaże

    wyprzedaże, promocje - meble


    Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS