Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dom spokojnej starości
Autor Wiadomość
alka
Posting Freak
*****

Liczba postów: 852
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #11
RE: Dom spokojnej starości
A czy kiedykolwiek miałaś styczność z domem opieki? Bo z tego co piszesz wygląda na to, że nie. Niejednokrotnie wybór ośrodka opiekuńczo-leczniczego jest lepszym rozwiązaniem ze względu na całodobową opiekę medyczną. W domu rzadko kiedy jesteśmy w stanie stworzyć takie warunki. Moja znajoma ma babcię w Domu Rodzinnym w Nowym Dworze Mazowieckim. Mieszka tam już dwa lata, ma własny pokój z łazienką, co już jest luksusem, biorą pod uwagę, że w domu rodzinnym musiałaby mieszkać w pokoju razem z wnukami. Rodzina odwiedza ją regularnie, do tego ma towarzystwo mieszkańców ośrodka. Czuje się tam dobrze, a to jest najważniejsze

Moje poprzednie tematy:
21-12-2016 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kris12
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,101
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #12
RE: Dom spokojnej starości
Osobiście przeraża mnie perspektywa, że mógłbym trafić do takiego miejsca. Wiem, że różnie to w życiu bywa. Często ludzie w takich domach czują się samotni, niepotrzebni. Warto temu zapobiec. Tutaj http://samotnosc.org.pl/samotnosc-ludzi-starszych/ znajdziecie wiele ciekawych porad dotyczących przeciwdziałania samotności. Warto się z nim zapoznać.

Moje poprzednie tematy:
16-01-2017 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anakonda
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,313
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #13
RE: Dom spokojnej starości
to bardzo trudna decyzja, ja raczej miałabym problem z oddaniem w takie miejsce kogoś bliskiego.

Moje poprzednie tematy:
17-01-2017 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elizka
Member
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Dec 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #14
RE: Dom spokojnej starości
Myślę,że dom opieki to nie jest jakaś straszna sprawa jak tak patrzę z własnej perspektywy to bym sama chciała na starość w takim zamieszkać, jednak nie wiem czy bym była w stanie pozostawić tam kogoś bliskiego bo ja się bardzo zżywam z ludźmi zwłaszcza z rodziną

Moje poprzednie tematy:
    10-02-2017 14:25
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Kalina789
    Member
    ***

    Liczba postów: 133
    Dołączył: Nov 2016
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #15
    RE: Dom spokojnej starości
    Elizka, przesadzasz. Taki dom spokojnej starości, w którym pracuje wykwalifikowana kadra to znacznie lepsze rozwiązanie niż pozostawienie starszej osoby na cały dzień samej w mieszkaniu.

    Moje poprzednie tematy:
      10-02-2017 16:42
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      maja94
      Junior Member
      **

      Liczba postów: 3
      Dołączył: Feb 2017
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #16
      RE: Dom spokojnej starości
      Nigdy w życiu nie oddałabym bliskich do takiego domu. Trzeba się opiekować starszą osobą, żeby w chorobie nie czuła się sama.

      Moje poprzednie tematy:
        14-02-2017 10:34
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Łucja
        Member
        ***

        Liczba postów: 95
        Dołączył: May 2016
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #17
        RE: Dom spokojnej starości
        Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest też zatrudnienie kogoś do opieki. Wiadomo, że nie zawsze można 24 godziny/dobę być z bliskim, więc taka pomoc może się przydać. Na stronie https://www.kochajidbaj.pl/ ogłaszają się osoby, które oferują opiekę nad seniorem. A wtedy starsza osoba zostaje u siebie w domu, nie musi się przenosić do obcego miejsca.

        Moje poprzednie tematy:
        16-02-2017 11:32
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        alka
        Posting Freak
        *****

        Liczba postów: 852
        Dołączył: Sep 2015
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #18
        RE: Dom spokojnej starości
        (21-11-2016 09:44)MysiaPysia napisał(a):  To prawda, czasem opieka nad bliskimi staje się ponad nasze siły i co wtedy? Dom opieki to dobre rozwiązanie w niektórych przypadkach.

        Oczywiście, że tak. Właśnie temu służą ZOLe, są lepiej wyposażone i dysponują odpowiednią kadrą medyczną, logopedyczną, psychologiczną itd. W warunkach domowych czasami ciężko jest zapewnić taki komfort. My też jakiś czas temu skorzystaliśmy z takiej możliwości, babcia zamieszkała przez jakiś czas w Domu Rodzinnym w Nowym Dworze Mazowieckim. Pobyt wspomina dobrze, miała towarzyszy rozmów, a także stały dostęp do świadczeń. To wystarczyło, by nabrała sił i mogła do nas wrócić

        29-03-2017 02:11
        Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        lena007
        Posting Freak
        *****

        Liczba postów: 1,314
        Dołączył: Jun 2016
        Reputacja: 2
        Status: Offline
        Post: #19
        RE: Dom spokojnej starości
        Warto zerknąć sobie tutaj http://domrodzinny.pl . Nie wiem jak tam jest na chwilę obecną z miejscami, ale ten dom opieki jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, jeśli nie możemy zajmować się naszymi bliskimi. Każdy pensjonariusz ma tam świetną opiekę.

        Moje poprzednie tematy:
        28-07-2017 22:17
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        kajka22
        Senior Member
        ****

        Liczba postów: 550
        Dołączył: Dec 2015
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #20
        RE: Dom spokojnej starości
        Takich dobrych domów seniora nie brakuje. Tutaj http://domseniora24.pl/ dom opieki w okolicach Warszawy. W takim miejscu nasz senior ma wszystko czego potrzebuje - od opieki lekarskiej, po towarzystwo osób w podobnym wieku. Placówki tego rodzaju są coraz lepsze i osobiście uważam, że są w pewnym okresie życia świetnym rozwiązaniem.

        Moje poprzednie tematy:
        23-02-2018 12:14
        Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Odpowiedz 


        Podobne wątki
        Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
          Nowy dom czarneszpilki 145 52,080 23-02-2024 10:54
        Ostatni post: albatros
          dom czy mieszkanie? dudson 18 7,336 16-10-2023 12:32
        Ostatni post: venar

        Skocz do:


        Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

        Reklama:


        auto promocje, wyprzedaże

        wyprzedaże, promocje - meble


        Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS