Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AZS kosmetyki
Autor Wiadomość
tralinka
Senior Member
****

Liczba postów: 497
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #1
AZS kosmetyki
Jako dziecko miałam zdiagnozowane AZS. Potem długo długo spokój i teraz moja skóra znowu zaczyna być swędząca, czerwona, przesuszona. Myślałam, że to chwilowe ale jednak nie mija a balsam jaki miałam do tej pory nie pomaga. Jak teraz powinna wyglądać moja pielęgnacja? są kosmetyki dla dorosłych z AZS?

Moje poprzednie tematy:
22-08-2021 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marcela
Senior Member
****

Liczba postów: 475
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #2
RE: AZS kosmetyki
Niestety ASZ lubi nawracać. Tylko się cieszyć, że latami byłaś w remisji i całkiem możliwe, że teraz jak odpowiednio zadbasz o skórę i dietę to znowu będziesz mieć spokój. A kosmetyki z tego co wiem to są takie same dla dzieci jak i dla dorosłych, ważne żeby były dedykowane skórze atopowej.

Moje poprzednie tematy:
23-08-2021 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amarantus
Senior Member
****

Liczba postów: 273
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #3
RE: AZS kosmetyki
Kup sobie koniecznie emolienty do pielęgnacji, ja choruję też od urodzenia i niestety moja córka też ma AZS. Stosujemy od ponad roku balsam uzupełniający lipidy XeraCalm AD i resztę kosmetyków z tej serii i mogę powiedzieć, że jest ok. Konieczna jest regularność, przy jej zachowaniu skóra się nie łuszczy, nie swędzi i nie ma nadmiernego przesuszenia. Balsam nawilża i delikatnie natłuszcza, ma bardzo dobry skład. Do skóry wrażliwej się sprawdza także.

Moje poprzednie tematy:
24-08-2021 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
cukiereczek
Member
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Sep 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #4
RE: AZS kosmetyki
Pielęgnacja skóry atopowej wygląda tak samo w każdym wieku. Zdecydowanie emolienty warto kupić i używać, pielęgnacja skóry dzięki takim nowoczesnym kosmetykom jak Avene nie jest uciążliwa i daje bardzo dobre efekty.

Moje poprzednie tematy:
26-08-2021 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tralinka
Senior Member
****

Liczba postów: 497
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #5
RE: AZS kosmetyki
No to już wszystko wiem, dziękuję za porady. Wydawało mi się, że AZS dotyka głównie dzieci i takie nawroty jak mój to rzadkość. A wychodzi na to, że wielu dorosłych choruje, na pewno zamienię kosmetyki na te z apteki w takim razie i liczę na poprawę stanu skóry. Najgorsze jest to swędzenie właśnie.

27-08-2021 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
olla molla
Senior Member
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Oct 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #6
RE: AZS kosmetyki
Skórze atopowej, podrażnionej, z suchością są też dedykowane suplementy. Przykład? Kapsułki Neoglandyna. To jest specjalna kompozycja oleju lnianego i oleju z ogórecznika + niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Trzeba tylko łykać 3 kapsułki dziennie. Widać różnicę już po ok. miesiącu. Sama jestem tego przykładem. Mam teraz świetną cerę!

Moje poprzednie tematy:
30-08-2021 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Areni
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,038
Dołączył: Feb 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #7
RE: AZS kosmetyki
Jako mama atopika mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wcale nie trzeba przepłacać za dobre kosmetyki, które sprawdzają się przy atopowej skórze. U nas dermatolog przepisuje receptę na maść do wykonania na miejscu w aptece - realizuję ją w DOZie.

Moje poprzednie tematy:
09-09-2021 23:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iryss
Senior Member
****

Liczba postów: 446
Dołączył: Mar 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #8
RE: AZS kosmetyki
Ja też mam AZS od urodzenia i są lepsze i gorsze momenty. Kiedyś cały rok nie pojawiła się u mnie żadna zmiana. Ale ja dbam o skórę, używam emolientów i one też redukują objawy, wzmacniają skórę i dobrze natłuszczają. Jeden z faworytów to na pewno XeraCalm, nawilża, natłuszcza, łagodzi świąd bardzo szybko i na długo.

Moje poprzednie tematy:
21-09-2021 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Klaudia
Senior Member
****

Liczba postów: 267
Dołączył: Feb 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #9
RE: AZS kosmetyki
Córka mojego szwagra ma AZS i bardzo dobrze działają na nią kąpiele w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Potem koniecznie trzeba skórę nawilżyć.

Moje poprzednie tematy:
    27-09-2021 14:41
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Tym
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 366
    Dołączył: Sep 2015
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #10
    RE: AZS kosmetyki
    Wszystko fajnie, tylko podstawą powinno być w Waszym przypadku też wzmocnienie skóry od środka. Dzisiaj jest o tyle prościej, że możecie zrobić to przy wsparciu odpowiednich suplementów opisanych w https://ktomalek.pl/suplementy/problemy-skorne/cs-37/5 To ważna rzecz, więc śmiało weźcie to pod uwagę.

    Moje poprzednie tematy:
      30-09-2021 20:29
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Odpowiedz 


      Podobne wątki
      Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
        Kosmetyki naturalne kolorowa 250 136,279 18-04-2024 21:30
      Ostatni post: barto776
        Chciałabym kupić naturalne kosmetyki miki789 9 667 18-04-2024 21:29
      Ostatni post: barto776

      Skocz do:


      Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

      Reklama:


      auto promocje, wyprzedaże

      wyprzedaże, promocje - meble


      Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS