Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probiotyk
Autor Wiadomość
bluem
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #1
Probiotyk
Bo ja się zastanawiam czy jeśli się zdrowo odżywiam i jem jogurty i kiszonki to powinnam je stosować?

Moje poprzednie tematy:
12-04-2021 09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
venar
Member
***

Liczba postów: 249
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #2
RE: Probiotyk
Szczerze mówiąc nie wiem ale wydaje mi się że probiotyk jest niezbędny w przypadkach kiedy Twoja flora jelitowa jest w złej kondycji, na przykład po kuracji antybiotykami. Poczytaj tu https://www.multilac.pl/probiotyki-i-syn...ie-roznia/ o probiotykach, może znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

Moje poprzednie tematy:
21-04-2021 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tralinka
Senior Member
****

Liczba postów: 497
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #3
RE: Probiotyk
Przy antybiotyku i po to koniecznie. No chyba że chcesz sobie mocno zaszkodzić. Jogurty, kiszonki to zdecydowanie za mało. Osłabiona flora jelitowa będzie podatna na nowe infekcje. Ja sama tak po antybiotyku zakaziłam się groźną bakterią. Biegunki nie dawały mi żyć a leczenie pomagało na chwilę. Dobrze, że lekarz mnie pokierował i udało się przejść zabieg transplantacji mikrobioty jelitowej. Odżyłam, z dnia na dzień było już tylko lepiej. Materiał do przeszczepień dostarczyła do szpitala firma Human Biome Institute . Oni zajmują się pobieraniem od dawców i przygotowywaniem produktu, również w formie wygodnych kapsułek.

Moje poprzednie tematy:
25-04-2021 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sammas
Senior Member
****

Liczba postów: 394
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #4
RE: Probiotyk
A ja mam probiotyk proctolact który się stosuje także profilaktycznie przed zabiegami medycznymi i po zabiegach w obrębie odbytnicy i odbytu. To probiotyk proktologiczny a więc polecany osobom z chorobami odbytu

Moje poprzednie tematy:
28-04-2021 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fatyka
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,293
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #5
RE: Probiotyk
Według mnie najlepszy probiotyk to https://mynarum.com/fruitsmax-kids-500mg , zawiera on bardzo bogaty skład między innymi witaminę C, 21 naturalnych liofilizowanych owoców, a także Probiotyk Narine, więc jest to idealny probiotyk dla dziecka.

Moje poprzednie tematy:
16-06-2021 19:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kazikdobry
Posting Freak
*****

Liczba postów: 871
Dołączył: Jan 2019
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #6
RE: Probiotyk
Oprócz kapusty kiszonej warto brać dodatkowo sprawdzony, zakupiony w aptece priobiotyk.


----------
dywany

https://montazwykladzin24.pl/realizacje/

[Obrazek: 0842-tivoli-planks-cali-coral-purple-sky...24x683.jpg]

Moje poprzednie tematy:
22-11-2021 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aldonka88
Senior Member
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jan 2019
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #7
RE: Probiotyk
Najwięcej probiotyków zawiera żywność ekologiczna dlatego warto odejść od przetworzonego jedzenia i postawić na różnorodność posiłków, a przede wszystkim żeby obiady były smakowite oraz różnorodne. Na przykład raz na jakiś czas warto wykorzystywać kiszonki, jak kapusta, ogórki ale również żury i barszcze białe które nie musza być na naszym stole tylko raz w roku Smile

Moje poprzednie tematy:
30-10-2022 00:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
magda676
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,824
Dołączył: Oct 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #8
RE: Probiotyk
Trzeba pamiętać, że przy antybiotyku warto byłoby się interesować właśnie taką propozycją, jak trilac . Jest on do stosowania u dzieci oraz u dorosłych, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego, jego regeneracji oraz przywrócenia homeostazy mikrobiomu.

Moje poprzednie tematy:
25-11-2022 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Areni
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,038
Dołączył: Feb 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #9
RE: Probiotyk
Od jakiegoś czasu całą rodziną stosujemy Lacidofil w kapsułkach, dzieciakom otwieram kapsułkę i mieszam sam "proszek" z napojem Smile

Moje poprzednie tematy:
18-12-2022 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
orzeszkowa
Senior Member
****

Liczba postów: 281
Dołączył: Oct 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #10
RE: Probiotyk
Po pierwsze to najlepiej według mnie na poczatek zdefiniowac konkretnie czemu ma służyć taka suplementacja probiotykami, bo jest wiele probiotyków na rynku z róznymi szczepami. Z podstawowych czyli takich wspierajacych prace jelit wiele dobrego sie słyszy o sanprobi ibs. Jest też w wersji dla dziecia w kroplach, żeby łatwiej było je przyjmować szczególnie maluchom

Moje poprzednie tematy:
04-02-2023 01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:


auto promocje, wyprzedaże

wyprzedaże, promocje - meble


Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS