Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Import
Autor Wiadomość
darek95
Member
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #1
Import
Czy to prawda, że import towarów z Chin się opłaca? Podobno, niektórzy nie importują towarów z tego Państwa, bo obawiają się problemów z księgowaniem. Prawda, że brzmi śmiesznie? Najprawdopodobniej jest to jednak prawda. Znalazłem nawet taki można powiedzieć poradnik dotyczący tego, jak zaksięgować import towarów z Chin tak, żeby nie mieć problemów z prawem. http://pomoc.wfirma.pl/-jak-zaksiegowac-...row-z-chin

Moje poprzednie tematy:
14-04-2016 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dziewczynaszamana
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,855
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #2
RE: Import
No na pewno się opłaca tylko kto to kupuje?

Moje poprzednie tematy:
    14-04-2016 20:03
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    szarabilka
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 1
    Dołączył: Apr 2016
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #3
    RE: Import
    Polsko-chińskie stosunki gospodarcze

    Chiny są największym partnerem handlowym Polski w Azji pod względem wartości wymiany handlowej ogółem oraz wielkości importu.

    Wg wstępnych szacunków MG w 2013 r. eksport z Polski do Chin osiągnął 1,595 mld euro (wzrost o 17 %) a import z Chin 14,573 mld euro (wzrost o 6 %). Ujemne saldo handlu z Chinami wyniosło 12,978 mld euro i było wyższe o 649 mln euro w por. do roku 2012.

    Obroty z Chinami wzrosły o 7 % osiągając poziom 16,168 mld euro. Chiny zajęły pierwsze miejsce w tworzeniu deficytu handlowego Polski, na drugim miejscu znalazła się Rosja (odwrotnie w 2012 r.).

    Chiny zajęły w polskim imporcie trzecie miejsce, pozostając za Niemcami i Rosją (bez zmian), a udział importu z Chin w całości importu wzrósł z 9 % do 9,4 % (najwyższy udział odnotowany w poprzednich latach wynosił 9,5 %). Eksport do Chin w 2013 roku stanowił 1,0 % całkowitej wartości polskiego eksportu (bez zmian). W 2013 roku Chiny zajęły 22 miejsce w polskim eksporcie (bez zmian).

    W 2013 r. do Chin wyeksportowało towary 2144 zarejestrowanych w Polsce firm (wzrost o 181 firm), natomiast liczba importerów z tego obszaru wyniosła 22404 (wzrost o 1580 firm).

    W kontekście Unii Europejskiej Polska w handlu z Chinami plasuje się w środku. W eksporcie zajmuje 15. miejsce wśród 28 państw, natomiast w obrotach i w imporcie miejsce ósme. W eksporcie lepsze wyniki niż Polska mają Niemcy (zdecydowany dystans od całej reszty), Holandia, Zjednoczone Królestwo, Francja, Włochy, Belgia, Hiszpania, Szwecja, Finlandia, Czechy, Dania, Węgry, Austria, Irlandia i Słowacja. Tylko pięć państw UE osiąga dodatnie saldo w wymianie z Chinami (Niemcy, Szwecja, Austria, Irlandia i Słowacja).
    Moje poprzednie tematy:


      Kalkulator zwrotu podatku UK
      14-04-2016 20:05
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Manio
      Member
      ***

      Liczba postów: 106
      Dołączył: Jan 2017
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #4
      RE: Import
      Ja na bieżąco śledzę także wszystkie informacje na temat eksportu. Wszystkie prognozy można znaleźć szybko na stronie KUKE http://www.kuke.com.pl/serwis-ekonomiczn...-eksportu/ gdzie pracownicy na bieżąco sprawdzają rynek. Jeśli ktoś prowadzi własną działalność i musi mieć pewnie informacje na temat eksportu, to zdecydowanie polecam tę stronę.

      Moje poprzednie tematy:
      28-08-2017 13:21
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Ela78
      Senior Member
      ****

      Liczba postów: 629
      Dołączył: Mar 2017
      Reputacja: 1
      Status: Offline
      Post: #5
      RE: Import
      No ja akurat zamierzam importować rzeczy z chin. Ale obecnie szukam sprawdzonej agencji celnej która zajmuje się odprawą towaru.. Trafiłam na ofertę- http://ago.pl/ . Może ktoś mi doradzi, miał już do czynienia z wyborem agencji ? Chciałabym aby agencja wykonywała kompleksowe usługi.

      Moje poprzednie tematy:
      16-11-2017 17:42
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      rafek34
      Senior Member
      ****

      Liczba postów: 409
      Dołączył: May 2015
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #6
      RE: Import
      Bardzo możliwe, że się opłaca - spójrzcie ile chińskich produktów mamy w Polsce. Ważne aby znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się takim importem. Jest nią między innymi ta oferująca się na stronie: http://www.eurotransporter.pl/pl/import-z-chin.html . Znalazłam na ich temat bardzo dobre opinie, w związku z czym nie bałabym się podjąć z nimi współpracy.

      Moje poprzednie tematy:
      10-07-2018 18:48
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      sylka
      Posting Freak
      *****

      Liczba postów: 1,401
      Dołączył: Nov 2017
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #7
      RE: Import
      W imporcie towarów z Chin bardzo ważne jest znalezienie zaufanego dostawcy, jest wiele chińskich firm które działają nielegalnie, dlatego warto znaleźć dobrego pośrednika, który zajmie się weryfikacją chińskich producentów. Polecam firmę https://izntrade.com/#section-3 - na pewno sprostają waszym oczekiwaniom.

      Moje poprzednie tematy:
      07-12-2019 11:11
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Madameadame2
      Member
      ***

      Liczba postów: 177
      Dołączył: Apr 2018
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #8
      RE: Import
      Na pewno się to opłaca, tylko trzeba wiedzieć, które konkretnie produkty i też z jakiego kraju. Głównie właśnie tak jak piszesz z Chin. Sporo firm na tym bazuje i po prostu kupuje w Chinach za bardzo niskie ceny, później przy pomocy odpowiednim wykreowaniu marki sprzedaje to za duże pieniądze. Jeżeli działacie w ten sposób, ogarniacie kwestie transportowe, to zainteresujcie się propozycjami od https://sieci-siatki.pl/siatki-zabezpieczajace/ Znajdziecie w tym miejscu między innymi siatki zabezpieczające stosowane między innymi w transporcie.

      Moje poprzednie tematy:
        09-12-2019 22:46
        Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Iryss
        Senior Member
        ****

        Liczba postów: 446
        Dołączył: Mar 2018
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #9
        RE: Import
        Zdecydowanie import z Chin się opłaca. Też kwestia czy sami się takim zajmujecie czy korzystacie z usług jakiejś firmy. U mnie ta druga opcja zdaje świetnie egzamin. Firma https://www.discolm.pl/ specjalizuje się w takim imporcie. Do nich należy kontakt z dostawcą, zamówienie, transport, odprawa, opłaty, po prostu kompleksowo i dla mnie to duża wygoda i ułatwienie. Cenowo też są konkurencyjni.

        Moje poprzednie tematy:
        18-08-2021 21:51
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        karumas
        Posting Freak
        *****

        Liczba postów: 2,952
        Dołączył: Jan 2018
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #10
        RE: Import
        Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej ... http://www.koptech.com.pl/transport-maszyn/

        Moje poprzednie tematy:
        17-10-2021 18:32
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Odpowiedz 


        Skocz do:


        Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

        Reklama:


        auto promocje, wyprzedaże

        wyprzedaże, promocje - meble


        Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS