Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uprawa storczyków?
Autor Wiadomość
Myszka
Senior Member
****

Liczba postów: 615
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #1
Uprawa storczyków?
Wiem, ze storczyki jako nieliczne kwiaty doniczkowe wymagają specjalnej uprawy, by kwitły. Kwiaty są piękne. Ale pytanie jak je pielęgnować, czy odrzywiać? Np. na https://rolmarket.pl/pol_m_Ziemie-i-podloza-474.html jest kilka rodzajów ziemi do storczyków. Którą kupić, na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Moje poprzednie tematy:


Linkowanie stron
05-04-2019 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ArekW
Posting Freak
*****

Liczba postów: 816
Dołączył: Aug 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #2
RE: Uprawa storczyków?
Jako podłoże dobra będzie mieszanka kory sosnowej z torfem. Pamiętaj jednak, że ziemia i nawóz to nie wszystko. Potrzebne będą Ci też odpowiednie doniczki. Nie za duże i nie za małe, takie które zapewnią promieniom słońca dostęp do korzeni kwiatów. Sądzę, że bez problemu znajdziesz odpowiednie w ofercie https://www.sklep.cermax.com.pl/ , w różnych kolorach i kształtach. Mogą być to donice z tworzywa sztucznego albo ceramiczne, ważne aby nie miały zbyt grubych ścianek.

Moje poprzednie tematy:
12-05-2020 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kamilwoszczyna
Posting Freak
*****

Liczba postów: 756
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #3
RE: Uprawa storczyków?
Ja dostałem ostatnio z okazji urodzin dwa - przepięknie kwiaty. Tylko sobie do nich na https://www.sklepdaglezja.pl/category/do...-i-oslonki zamówiłem specjalne osłonki, żeby pasowaly do aranżacji pokoju

Moje poprzednie tematy:
20-11-2020 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marcela
Senior Member
****

Liczba postów: 473
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #4
RE: Uprawa storczyków?
Nie mam niestety ręki do storczyków. Miałam już kilka w mieszkaniu i z czasem niestety wszystkie usychały. Mimo, że wydaje mi się, że pielęgnacja przebiegała zawsze prawidłowo. Wolę dlatego inwestować w inne kwiaty a mam ich bardzo dużo w ogrodzie. Na stronie Florexpol można znaleźć przeróżne sadzonki, nasiona. Róża w ogrodzie to konieczność, pięknie i długo kwitnie i nie wymaga szczególnego traktowania by sobie poradziła w ogrodzie.

Moje poprzednie tematy:
15-02-2021 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tola299
Member
***

Liczba postów: 170
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #5
RE: Uprawa storczyków?
Ogród jest ważną częścią każdego domu, dlatego w przypadku jego projektowania, warto skorzystać z pomocy najlepszych. Dlatego ze swojej strony chciałbym Wam polecić szkółka drzew, poniewaz korzystałem z ich usług i jestem zadowolony.

Moje poprzednie tematy:
15-02-2021 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Uprawa pawelpruski 2 946 28-03-2024 12:22
Ostatni post: dajuber
  Uprawa pawelpruski 5 428 28-02-2024 12:27
Ostatni post: dajuber

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:


auto promocje, wyprzedaże

wyprzedaże, promocje - meble


Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS