Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ebooki.
Autor Wiadomość
Ela
Junior Member
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jan 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #31
RE: ebooki.
(22-11-2016 13:36)FIFIO napisał(a):  Ściagamy? raczej kupujemy ebooki. Jak będziemy ściągać, to wydawnictwa przestaną je wydawać.

1. Ja kupuję ebooki - ale po włosku i na amazonie, gdzie kosztują mnie one 4 zł. Też nie daję zarabiać polskim wydawcom, więc przyczyniam się do ich upadku?
2. Teraz ebooka (ba! nawet książkę!) można wydać bez pomocy wydawcy - tzw. selfpublishing.

Od ładnych 5 lat czytam ebooki na Kindlu. I jak słyszę argumenty, że ludzie nie czytają ebook'ów bo komputer męczy wzrok...Ludzie. Od tego są właśnie czytniki w technologii e-ink, żeby nie męczyć oczu.
Na uczelnie mogłam brać ze sobą aktualną lekturę, do tego książkę do czytania w czasie podróży, a czytnik spokojnie mieści się w torebce. Czasem nawet czytam stojąc w długiej kolejce w supermarkecie, czy urzędzie. A na wakacje mogę sobie wziąć tyle książek, ile będę chciała, nie przejmując się pojemnością walizki. Nie kupuję już książek papierowych, nie mam biblioteczki w domu. Niestety, ze względu na odległą przeprowadzkę musiałam zrezygnować z ich przewiezienia. A na czytniku (w chmurze) miejsce dla nich znajdzie się zawsze.
Dodatkowo mam ten plus, że dobrze znam język włoski, a tam ebooki są o wiele tańsze i nie muszę kupować ich w Polsce.

Moje poprzednie tematy:
    07-03-2018 12:38
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    helena_trojanska
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 629
    Dołączył: Nov 2017
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #32
    RE: ebooki.
    Nie umiem czytać e-booków, męczę się czytając przy komputerze.
    Dla lubiących książki sensacyjno-przygodowo-historyczne polecam rewelacyjną powieść Miejsce i imię autora Macieja Siembiedy. Mam wrażenie, że książka okaże się bestsellerem. Jej premiera przewidziana jest na 14 marca, zatem już niebawem. Gdybyście chcieli przeczytać recenzję to zapraszam na bloga https://szaryzjadaczksiazek.blogspot.com/ Pozdrawiam

    Moje poprzednie tematy:
    08-03-2018 21:25
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Maziaja
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 2,141
    Dołączył: Apr 2015
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #33
    RE: ebooki.
    Ja też nie lubie czytać e - booków. ksiażka w ręce, kubek kawy i tak mogę spędzać każdy wolny wieczór. A teraz czytam http://www.taniaksiazka.pl/promyk-slonca...80184.html Jest to powiesć obyczajowa. Ta książka spodoba się każdej czytającej kobiecie.

    Moje poprzednie tematy:
    10-03-2018 08:59
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    anastazja4390
    Member
    ***

    Liczba postów: 211
    Dołączył: Jan 2014
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #34
    RE: ebooki.
    Mam tak samo. Wolę papierowe wersje książek. Ani ebooki, ani audiobooki mnie nie przekonują. Ostatnio na przykład miałam audiobooka pierwszego tomu Kronik Saltamontes Moniki Marin. Nie było źle, ale postanowiłam sięgnąć po wersję papierową książki. I to był strzał w 10. Drugi tom też czytałam w papierowej wersji. Teraz szykuję się na trzecie. I bardzo polecam jeśli ktoś nie czytał, bo Kroniki Saltamontes czyta się po prostu świetnie, a głównych bohaterów - Adama i Alexa - po prostu nie da się nie lubić.

    Moje poprzednie tematy:
    16-05-2018 10:15
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Henryk3
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 701
    Dołączył: Jun 2017
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #35
    RE: ebooki.
    (16-05-2018 10:15)anastazja4390 napisał(a):  Mam tak samo. Wolę papierowe wersje książek. Ani ebooki, ani audiobooki mnie nie przekonują. Ostatnio na przykład miałam audiobooka pierwszego tomu Kronik Saltamontes Moniki Marin. Nie było źle, ale postanowiłam sięgnąć po wersję papierową książki. I to był strzał w 10. Drugi tom też czytałam w papierowej wersji. Teraz szykuję się na trzecie. I bardzo polecam jeśli ktoś nie czytał, bo Kroniki Saltamontes czyta się po prostu świetnie, a głównych bohaterów - Adama i Alexa - po prostu nie da się nie lubić.

    Mam tak samo, książka musi mieć kartki Wink Nie umiem sobie tak dobrze wyobrazić "świata " jak czytając, jak słucham to wszystko nie wygląda tak dobrze... Wink A Kroniki Saltamontes pani Marin są rewelacyjne! Jeszcze nie mam III tomu, ale już zamówiłam i czekam na dostawę Wink Już nie mogę się doczekać!

    Moje poprzednie tematy:
    20-05-2018 12:39
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    magda906
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 281
    Dołączył: Mar 2014
    Reputacja: 1
    Status: Offline
    Post: #36
    RE: ebooki.
    Czytałam Kroniki Saltamontes i tez czekam na 3 tom, gdzie zamawiałaś/eś? Podobno przedsprzedaż ruszyła i na http://www.kronikisaltamontes.pl jest do kupienia? Zastanawiam się jak potoczą się losy Adama i Aleksa, no i co z bractwem? Nie mogę się doczekać Smile

    Moje poprzednie tematy:
    20-05-2018 20:24
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    karinka
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 9
    Dołączył: Jun 2017
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #37
    RE: ebooki.
    Wyjątkowo nie lubię e-booków. Koszmarnie się czyta na komputerze czy tablecie. To nie dla mnie. W dodatku wśród e-booków jest cała masa książek wydanych w taki oto sposób: wydacksiazke.pl. Takich wydawnictw jest teraz dużo i praktycznie każdy może e-booka wypuścić za małą kasę:/

    Moje poprzednie tematy:
      20-06-2018 16:38
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      kokier
      Member
      ***

      Liczba postów: 191
      Dołączył: Nov 2016
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #38
      RE: ebooki.
      Jeden z super ebooków, który powinien was zainteresować - http://virtualo.pl/ebook/bieguni-i120540/
      Świat widziany oczami Olgi Tokarczuk. Zwraca uwagę na wybrane kwestie, które dla większości nie mają znaczenia. Jedna z ciekawszych pozycji, jakie przeczytałam w ostatnim czasie.

      Moje poprzednie tematy:
      07-08-2018 09:27
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      michalinka100
      Member
      ***

      Liczba postów: 245
      Dołączył: May 2016
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #39
      RE: ebooki.
      Wiem, że trochę takich stron jest w sieci typu https://polishwords.com.pl/ebooki?view=bestsellery i akurat ta dysponuje największą, najbardziej korzystną cenowo ofertą. A, że wybór kategorii książek jest bardzo duży, to zdecydowanie polecam Ci sprawdzić!

      Moje poprzednie tematy:
      01-01-2019 22:41
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      bialas834
      Junior Member
      **

      Liczba postów: 5
      Dołączył: Jan 2019
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #40
      RE: ebooki.
      Na pewno w Internecie znajdą się porady w tym temacie. Nie powinno być z tym większych trudności.
      Moje poprzednie tematy:


        Czyliż niewinna miłość wiecznej godna męki?
        04-01-2019 15:53
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Odpowiedz 


        Skocz do:


        Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

        Reklama:


        auto promocje, wyprzedaże

        wyprzedaże, promocje - meble


        Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS