Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawo rodzinne - Alimenty dla rodziców.
Autor Wiadomość
Tomek29
Junior Member
**

Liczba postów: 24
Dołączył: May 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #1
Prawo rodzinne - Alimenty dla rodziców.
Hej,
rodzice założyli mi właśnie sprawę o alimenty (chcą je pozyskać ode mnie). Co zrobilibyście w takiej sytuacji?

Póki co sporo poczytałem i widzę, że mają do tego prawo (Prawo rodzinne - Alimenty).

Moje poprzednie tematy:
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2018 15:59 przez Tomek29.)
07-06-2018 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kris12
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,101
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #2
RE: Prawo rodzinne - Alimenty dla rodziców.
Moje zdanie jest takie, że samemu nie ma co kombinować. Lepiej zdecydować się na pomoc prawnika, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Można w ten sposób mieć pewność, że jeśli mamy rację, to ją udowodnimy w postępowaniu przed sądem. Tutaj http://kancelariakbw.pl/prawo-rodzinne/ jest kancelaria, która zajmuje się sprawami rodzinnymi.

Moje poprzednie tematy:
12-06-2018 01:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela78
Senior Member
****

Liczba postów: 629
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #3
RE: Prawo rodzinne - Alimenty dla rodziców.
Oooo rodzice ciebie podali o alimenta :O jestem w szoku co innego jeśli matka na dziecko stara się o alimenta które się należą. Moja siostra która niedawno urodziła chce pozwać ojca dziecka o alimenta bo po narodzeniu dał nogę i poszedł do innej. Ja jej poradziłam żeby może na początek ugodowo spisami umowę alimentacyjną u notariusza bo ostatnio o tym czytałam http://www.kancelaria-notarialna.net/alimenty/ myślę że wtedy oboje unikną stresów i nerwów w sądzie.

Moje poprzednie tematy:
25-07-2018 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dajuber
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,279
Dołączył: Jan 2019
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #4
RE: Prawo rodzinne - Alimenty dla rodziców.
Jeśli chodzi o sprawy z zakresu prawa rodzinnego, warto sprawdzić https://adwokat-prawo-rodzinne.pl/. Same przydatne informacje

Moje poprzednie tematy:
15-06-2020 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Morwa
Senior Member
****

Liczba postów: 278
Dołączył: Feb 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #5
RE: Prawo rodzinne - Alimenty dla rodziców.
No ogólnie to mają do tego prawo, co moim zdaniem jest głupie.. No ale w takim razie radzę Ci pójść do adwokata. Chyba nie ma innej rady na to, chyba że jednak wolisz płacić takie alimenty. Mogę Ci doradzić kancelarię adwokacką Wojas Pawlak z Gliwic, jeśli okolica Ci pasuje. Na pewno by pomogli.

Moje poprzednie tematy:
18-06-2020 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karina
Senior Member
****

Liczba postów: 721
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #6
RE: Prawo rodzinne - Alimenty dla rodziców.
ja bardzo lubię kancelarię Sobczak Maciejewską, ponieważ z każdym swoim problemem mogłam u nich znaleźć odpowiedź. czy to rozwód czy alimenty. W moim życiu dużo się działo, dlatego stawiam teraz na fachowe i profesjonalne porady.

Moje poprzednie tematy:
30-06-2020 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marcela
Senior Member
****

Liczba postów: 472
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #7
RE: Prawo rodzinne - Alimenty dla rodziców.
Czasami tracę wiarę w ludzi jak czytam takie historie... a najgorsze że alimenty pewnie chcą rodzice którzy nie zajmowali się dziećmi wcześniej tak jak należy. Nie można się poddać, trzeba walczyć. Z pomocą tej kancelarii szczególnie https://gajda-adwokat.pl/ . Specjalizują się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego.

Moje poprzednie tematy:
08-07-2020 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wigzi
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,036
Dołączył: Oct 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #8
RE: Prawo rodzinne - Alimenty dla rodziców.
Taka sytuacja musi przynieść masę stresu i nie wyobrażam sobie podobnej sytuacji w swoim życiu. Sama jednak miałam nieciekawe przypadki w życiu i w tym czasie bardzo pomogła mi Maria Bucardi, która nagrywa często swoje filmy na youtube, czy specjalne materiały na https://mariabucardi.pl/pl/c/Filmy-Marii-Bucardi/71. Jest ona również autorką kilkunastu książek, które rozwijają ciało duchowe.

Moje poprzednie tematy:
11-07-2020 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iryss
Senior Member
****

Liczba postów: 446
Dołączył: Mar 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #9
RE: Prawo rodzinne - Alimenty dla rodziców.
Chociaż alimenty głównie kojarzą się z dziećmi, to też rodzic czy były współmałżonek może się o takie ubiegać. Po prostu różne historie życie niesie. Dlatego tego typu sprawy najlepiej rozwiązywać z pomocą adwokata. W Szczecinie mogę polecić kancelarię adwokacką Węgłowski, chociaż zasięg działania to całe woj. zachodniopomorskie. W tego rodzaju sprawach mają ogromne doświadczenie, w każdą prowadzoną sprawę na maksa się angażują.

Moje poprzednie tematy:
13-07-2020 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pokój dla dziecka maminka 3 1,134 12-03-2024 11:50
Ostatni post: bluem
  Upominek dla chłopaka Lukrecja 5 2,120 13-02-2024 14:02
Ostatni post: patisia78

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:


auto promocje, wyprzedaże

wyprzedaże, promocje - meble


Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS