Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubezpieczenie samochodu - jak oszczędzić.
Autor Wiadomość
speed
Junior Member
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #4
Thumbs Up RE: Ubezpieczenie samochodu - jak oszczędzić.
Ze swojego doświadczenia powiem, że koszty ubezpieczeń mogą się dość mocno różnić także pomiędzy samymi brokerami, tak jak banki mają w zasobach wiele typów kont osobistych. Dlatego multi agencja ubezpieczeniowa nie jest już gwarantem wyboru najtańszego na rynku OC. Smile

Przykładowo dość długo korzystałem z usług sieci brokerów działających na zasadzie franczyzy w CUK. Dla nie wtajemniczonych rozwinięcie tej nazwy to po prostu Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Wyliczono mi u nich składkę podstawową z zakresu szkód w ramach ubezpieczenia auta od odpowiedzialności cywilnej (popularne OC). Następnie udałem się do mniejszego przedstawiciela firmy link4 i okazało się, że umowę mogę zawrzeć jeszcze taniej. Co jest dziwne, bo przecież broker ma w ofercie kilkanaście a często nawet kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Undecided

Jednak jak sądzę mniejszy przedstawiciel akurat, tego towarzystwa pobiera sobie mniejszą prowizję od sieci brokerskiej. Stąd wyraźnie nisza oferta, pomimo ograniczonego wyboru świadczeniodawcy. Dla tych, którzy uważają, że tańsze OC jest gorsze, mam istotną informację. Otóż zakres podstawowego pakietu OC, który powinien mieć w Polsce każdy samochód regulują przepisy prawa. Więc nie dajcie się naciągać i szukajcie zawsze tańszych opcji. Tak jak posiadacze rachunków bankowych, coraz częściej zmieniają swoje konto osobiste, gdy tylko znajdą u konkurencji tańsze. Big Grin

Moje poprzednie tematy:
    11-05-2017 17:25
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Odpowiedz 


    Wiadomości w tym wątku
    RE: Ubezpieczenie samochodu - jak oszczędzić. - speed - 11-05-2017 17:25

    Podobne wątki
    Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
      Gdzie i jak kupić złoto inwestycyjne w Polsce? pawelpruski 0 19 Wczoraj 12:27
    Ostatni post: pawelpruski
      Jak dieta bogata w kolagen może poprawić Twoją skórę? daniel4437878 3 202 17-04-2024 09:32
    Ostatni post: barto776

    Skocz do:


    Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

    Reklama:


    auto promocje, wyprzedaże

    wyprzedaże, promocje - meble


    Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS