Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omdlenia w ciąży
Autor Wiadomość
monsoon
Member
***

Liczba postów: 158
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #11
RE: Omdlenia w ciąży
Omdlenia jak i inne rzeczy mogą oznaczać wiele rzeczy. Należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciąże. A przed wizytą możecie poczytać sobie http://www.przyszlamama.pl/kalendarz-ciazowy/. Jest tam cała masa bardzo przydatnych informacji, w zasadzie jest tam opisany cały przebieg ciąży od chwili zajścia po poród.

Moje poprzednie tematy:
15-09-2015 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kacper00
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #12
RE: Omdlenia w ciąży
A czy w ogóle jest coś takiego jak omdlenia w ciąży? Pierwszy raz się spotykam z takim tematem
Moje poprzednie tematy:


Dzięki temu ona wie, że on wie, i on wie, że sam wie, i ja wiem, że oni wiedzą, i że nie ma żadnych niedomówień.
17-09-2015 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukrecja
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,099
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #13
RE: Omdlenia w ciąży
Mnie czasem zdarzały się omdlenia, ale nie było to nagminne. Mój lekarz prowadzący stwierdził, że to kwestia przyzwyczajania się organizmu do nowej sytuacji. Troszkę na początku panikowałam, ale potem, kiedy zaczęłam prowadzić kalendarz ciąży z większym spokojem podchodziłam już do wszelkich objawów.

Moje poprzednie tematy:
18-09-2015 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Maziaja
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,141
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #14
RE: Omdlenia w ciąży
A rozmawiałaś z lekarzem o tych obawach? Mysle ze jak porozmawiasz ze swoim lekrzaem prowadzącym to myslę że sie uspokoisz Smile A jak masz lekarza który niczego Ci nie wyjaśni to zmień go na profesjonalistę. Ja tak właśnie mam zamiar zrobić- słyszałam że tu http://medichouse.pl/pracują świetni lekarze, mozna robić badania na miejscu i mają bardzo nowoczesny sprzęt.

Moje poprzednie tematy:
06-10-2015 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidka
Senior Member
****

Liczba postów: 357
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #15
RE: Omdlenia w ciąży
Ja w ciąży miałam często robione badanie elektrokardiografem, ponieważ miałam problemy z ciśnieniem.
Takie urządzenie wygląda tak: https://kredos.pl/aparaty-ekg
Nigdy na szczęście nie zemdlałam, skłonności do omdleń maja chyba bardziej osoby z niskim ciśnieniem.

Moje poprzednie tematy:
08-01-2016 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kostusia
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,024
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #16
RE: Omdlenia w ciąży
U kobiet w ciąży zdarza się to dość często i trzeba sobie z tym po prostu poradzić. Ja ostatnio interesowłam się tematem budowa tętnicy I dowiedziałam się, że
tak jak cały człowiek, każda komórka organizmu potrzebuje do życia tlenu i substancji odżywczych. Tętnice to te naczynia, którymi bogato składnikowa i utlenowana w płucach krew dzięki pompującej pracy serca jest transportowana na obwód. Myślę, ze warto znać takie ciekawostki tym bardziej, że czasem u kobiet w ciąży pjawiają się problemy właśnie z drożnościom żył czy tętnic

Moje poprzednie tematy:
19-02-2016 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dobrydolar27
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Feb 2016
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #17
RE: Omdlenia w ciąży
Jedną z naczęstszych przyczyn zawrotów głowy i omdleń jest zbyt szybkie wstawanie. Podczas siedzenia krew gromadzi się w stopach i dolnej części nóg. Jeśli ciało nie jest w stanie dostosować się do zmiany pozycji tuż po wstaniu, do serca dociera niewystarczająco dużo krwi od nóg. W rezultacie ciśnienie krwi szybko spada i można doświadczyć omdlenia. Aby uniknąć zawrotów głowy i omdleń, należy podnosić się powoli. Jeżeli w czasie ciąży kobieta musi stać przez dłuższy czas, powinna poruszać nogami, by poprawić krążenie. Pomocne jest także nakładanie specjalnych rajstop wspomagających krążenie w dolnej części ciała.

_____________________
https://www.e-dolar.pl/?p=kantor-Giżycko

Moje poprzednie tematy:
    (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2016 16:37 przez dobrydolar27.)
    21-02-2016 13:55
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Karol100
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 9
    Dołączył: Feb 2016
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #18
    RE: Omdlenia w ciąży
    Dokładnie, nie ma co się narażać... jeśli to ma być coś poważnego, to leć do lekarza!

    Moje poprzednie tematy:
    23-02-2016 19:49
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    AnnaMaria
    Member
    ***

    Liczba postów: 204
    Dołączył: Feb 2016
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #19
    RE: Omdlenia w ciąży
    Ja odwlekałam bo myślałam, że to ciąża, a okazało się, że to nie ciąża, a wrzody dwunastnicy objawy miały podobne Huh Warto sprawdzać każdą najmniejszą rzecz, żeby nie wylądować na sali operacyjnej!

    Moje poprzednie tematy:
    24-02-2016 02:00
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    monikabert90
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 2,419
    Dołączył: Nov 2016
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #20
    RE: Omdlenia w ciąży
    A skoro już o ciąży mowa, to czy wiecie, jakich objawów możecie się spodziewać w jej poszczególnych tygodniach? Sądzę, że warto sobie o tym poczytać w kalendarzu na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/22-t...darz-ciazy. Polecam Wink

    Moje poprzednie tematy:
    22-02-2021 22:45
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Odpowiedz 


    Podobne wątki
    Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
      Niedobór żelaza w ciąży maminka 13 4,414 02-11-2023 16:56
    Ostatni post: albatros
      Badania w ciąży Emma 0 136 21-08-2023 07:52
    Ostatni post: Emma

    Skocz do:


    Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

    Reklama:


    auto promocje, wyprzedaże

    wyprzedaże, promocje - meble


    Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS